Uzdrowisko Sopot

Uzdrowisko Sopot – Lecznictwo i relaks w nadmorskiej scenerii

Opublikowano: 6 sierpnia 2019

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Uzdrowisko Sopot” w Sopocie, zlokalizowany nad Zatoką Gdańską, zapewnia kuracjuszom doskonałe warunki powrotu do zdrowia. Mają oni do dyspozycji przyjazną infrastrukturę, sprzyjającą rekreacji, i bogatą ofertę zabiegów, które są cennym wsparciem w walce ze schorzeniami

W SPZOZ „Uzdrowisku Sopot” dostępne są dwa sanatoria uzdrowiskowe: „Leśnik” i „Perła”. Sanatorium Uzdrowiskowe „Leśnik”, usytuowane – jak nazwa wskazuje – na polanie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, 3 km od plaży, szczególnie polecane jest osobom cierpiącym na schorzenia narządu ruchu, układu krążenia, układu oddechowego, osteoporozę, otyłość, cukrzycę i dolegliwości reumatyczne. Obiekt dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych stwarza odpowiednie warunki do rehabilitacji i odnowy biologicznej, a wysoki poziom świadczonych usług potwierdza certyfikat ISO 9001:2008.

Drugi obiekt uzdrowiskowy – „Perła” – to ośrodek z długą, lecznicą tradycją, słynący z przychylnych opinii i rekomendacji pacjentów. Sanatorium znajduje się w malowniczej części Sopotu, nieopodal piaszczystej plaży. Posiada bogatą ofertę zabiegów fizjoterapii oraz rehabilitacji. Oprócz profesjonalnych zabiegów leczniczych wykonywanych przez doświadczoną kadrę pacjenci mogą korzystać z basenu solankowego i regenerujących kąpieli leczniczych (w zależności od zaleceń lekarskich solankowa lub perełkowa). Gamę zabiegów uzupełniają masaże o właściwościach leczniczych i odprężających, a także zajęcia z gimnastyki grupowej. Osobom mającym problemy z układem ruchu oraz cierpiącym na schorzenia neurologiczne szczególnie polecana jest elektroterapia, a pacjentom zmagającym się z chorobami układu oddechowego – inhalacje (olejkowe, solankowe lub z przepisanym lekiem).

Przy okazji pobytu w sanatorium warto jak najpełniej wykorzystać walory klimatyczne i atrakcyjne nadmorskie otoczenie lasów, spędzając czas między zabiegami na długich spacerach. Uzdrowisko „Sopot” to idealne miejsce, aby połączyć troskę o zdrowie z relaksem i regeneracją całego organizmu, a w efekcie odzyskać nie tylko zdrowie, lecz także dobre samopoczucie.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
endoproteza stawu biodrowego
Endoprotezoplastyka stawu biodrowego jest to wszczepienie sz...
Earl Grey
Herbata czarna jest jednym z najpopularniejszych nap...
Odświeżacz powietrza
W biurze oraz w domu powietrze może wydawać się nieświeże. B...
Soczewki kontaktowe
Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych jest kluczowym aspe...
batonik białkowy
Jakość odżywiania jest gwarantem dobrego samopoczucia, mocne...