magazyn

Hybrydowe wózki widłowe

Opublikowano: 1 października 2017

Stale rosnąca świadomość na temat ochrony środowiska sprawia, że producenci sprzętu, wykorzystywanego w branży logistycznej, stawiają na rozwój nowych, przyjaznych dla środowiska, technologii. Dzięki temu używanie wózków widłowych nie musi kolidować z dbałością o środowisko naturalne. Poznaj hybrydowe wózki widłowe.

Wózki widłowe są podstawowym wyposażeniem magazynów, sklepów, hal produkcyjnych i centrów logistycznych. Służą do składowania, rozładowywania i transportowania ładunków. Wyróżnia się wózki spalinowe, gazowe i akumulatorowe.

Emisja spalin a używanie wózka widłowego

Przedsiębiorcy, którzy zastanawiają się nad zakupem wózka widłowego zazwyczaj wahają się pomiędzy widlakiem z napędem spalinowym a sprzętem elektrycznym. Z reguły do pracy zewnątrz polecany jest wózek spalinowy, natomiast do pracy w wewnątrz lepiej sprawdzi się widlak elektryczny. Na przestrzeni lat utarło się, że wózki z napędem spalinowym są wydajniejsze od elektrycznych, ale za to te drugie nie emitują szkodliwych spalin.

Obecnie nowe wózki widłowe STILL są wytrzymałe, wydajne, a przy tym emitują bardzo małą ilość szkodliwych spalin (przy wózkach z napędem spalinowym). Dzięki najnowszym rozwiązaniom firmy STILL wózki elektryczne dorównują pod względem wydajności wózkom spalinowym, co sprawia, że można je używać również na zewnątrz.

Jak oszczędzać energię przy pracy wózka widłowego?

Jednym ze sposobów na oszczędzanie energii przy pracy wózka widłowego jest zakup sprzętu wyposażonego w Blue-Q – inteligentny autopilot, który został stworzony z myślą o ochronie środowiska. Dzięki temu rozwiązaniu można zaoszczędzić od 10 do 20% zużycia energii. Poziom ten uzależniony jest w głównej mierze od rodzaju wózka oraz sposobu jego eksploatacji.

Technologia hybrydowa a ochrona środowiska

Technologia hybrydowa zastosowana w najnowszych wózkach widłowych z napędem elektrycznym pozwala na ochronę środowiska naturalnego przy jednoczesnym poprawieniu wydajności pracy sprzętu. Dodatkowo warto wybrać sprzęt wyposażony w kondensatory UltraCaps, które gromadzą energię powstającą podczas hamowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić do 15% energii. Wózki widłowe z technologią hybrydową sprawdzą się przede wszystkim przy ładowaniu i rozładowywaniu towarów.


Kiedy wynajem wózków widłowych jest opłacalny dla firmy?

Kaptury foliowe na palety – dlaczego warto je stosować

Udostępnij ten post:  • Dawid pisze:

    Warto też zwrócić uwagę, że w wielu przypadkach zamiast wózka widłowego doskonale sprawdza się klasyczny paleciak. Sam kupowałem takie wózki do firmy w sklepie Magazynuj.pl i jestem z nich bardzo zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Hale stalowe
Hale stalowe z powodzeniem wykorzystywane są jako obiekty pr...
wózek widłowy
Wózki do kompletacji to nieodzowny element pracy w m...
ExpertWMS
ExpertWMS to zaawansowany Sy...
Kaptur foliowy na palety
Umieszczone na paletach ładu...
magazyn w Krakowie
Chociaż prowadzenie własnej firmy jest bardzo wymagające, z...