Vito-Med

Vito-Med – błyskawiczna odpowiedź na pandemię

Opublikowano: 21 grudnia 2021

Pandemia wniosła nowe zasady do wielu dziedzin życia publicznego. Jednym z obszarów, które najbardziej odczuły jej wpływ, jest ochrona zdrowia, bowiem to personel medyczny musiał natychmiast dostosować się do nowej rzeczywistości, niosąc pomoc chorym. Gliwicka spółka Vito-Med zdała ten egzamin celująco, zwłaszcza za sprawą mobilnych pracowni wirusologii

Placówka należąca do spółki Vito-Med, potocznie zwana przez mieszkańców powiatu gliwickiego szpitalem na Radiowej, jest jedynym w regionie szpitalem posiadającym w strukturze oddział neurologiczny i udarowy, oddział chorób wewnętrznych i rehabilitację neurologiczną. Działają w nim także Zakład Opiekuńczo-Leczniczy oraz poradnie specjalistyczne.

Jak wiadomo, o sukcesie w ochronie zdrowia decyduje wiele czynników, takich jak infrastruktura, profesjonalizm kadry, przestrzegana polityka jakości. Jednocześnie ważny jest stały monitoring potrzeb i umiejętne reagowanie na nieprzewidziane okoliczności. W sytuacji pandemii zarząd szpitala wykazał się inicjatywą i od razu przystąpił do działania, stawiając na łatwy dostęp do testowania jako najskuteczniejszy sposób walki z koronawirusem. Efektem były mobilne pracownie wirusologii, które okazały się niezwykle potrzebne. Zostały docenione nie tylko przez pacjentów, lecz także niezależne gremia ekspertów, czego wyrazem jest nagroda w konkursie Bezpieczny Szpital Przyszłości.

Vito-Med

Mobilna Pracownia Wirusologii Medyczne Laboratorium Diagnostyczne

Mobilna Pracownia Wirusologii Medyczne Laboratorium Diagnostyczne − inwestycja spółki Vito-Med zrealizowana w odpowiedzi na pandemię i rosnącą liczbę zarażeń − została ukierunkowana na wykonywanie testów w kierunku SARSCoV-2 metodą RT-PCR. Było to pierwsze laboratorium w zabudowie modułowej na Śląsku, a rozpoczęło działalność niespełna miesiąc od decyzji o jego powstaniu. Każdego dnia wykonuje się tu ponad 2 tys. testów. Pandemia i wzrost zapotrzebowania na diagnostykę spowodowały też zwiększenie zatrudnienia specjalistów. Ponadto dzięki przystąpieniu w czasie pandemii do projektu MOBIGEN spółka zyskała możliwość wykonywania diagnostyki w kierunku SARS-CoV2 w terenie i mogła zabezpieczać Forum Ekonomiczne 2020 w Karpaczu.

Innowacyjne podejście do zarządzania szpitalem w Gliwicach widać nie tylko na polu walki z koronawirusem. Prezes Anna Gil dąży bowiem do stworzenia ośrodka, który będzie się zajmował pacjentami kompleksowo, zapewniając im ciągłość opieki po hospitalizacji, aby wracali do domu z indywidualnym planem diagnostyczno-terapeutyczno-edukacyjnym, a w razie potrzeby mieli dostęp do opieki poszpitalnej. Chce także rozbudować ośrodek o specjalistyczne procedury neurologiczne dla gliwickiej populacji. Trwają analizy dotyczące problemów zdrowotnych hospitalizowanych pacjentów.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
test oddechowy
SIBO (Small Intestinal Bacterial Overgrowth), czyli zespół r...
Krzysztof Jarząbek
Priorytetem jest dla mnie przede wszystkim rozbudowa...
przeciwwskazania do stosowania medycznej marihuany
Medyczna marihuana, znana również jako konopie indyjskie, je...
Problemy z potencją
Problemy z potencją najczęściej dotyczą mężczyzn w s...
E-recepta
Papierowe recepty powoli przechodzą do historii. Obe...