Menu

Volkswagen New Beetle – klasyk w nowej odsłonie

Volkswagen New Beetle to kolejna propozycja koncernu Volkswagen AG, stylistyką nawiązująca do klasycznego Garbusa, stała się niejako jego wskrzeszeniem. W nowej odsłonie, z charakterystycznym wyglądem, Beetle od razu stał się bardzo udanym naśladowcą swojego popularnego poprzednika.

VW Garbus

Volkswagen Garbus, a inaczej Volkswagen Beetle to klasyk bez dwóch zdań. Jego produkcja rozpoczęła się w 1938 roku, ale dopiero po II wojnie światowej ruszono z masowa, szersza produkcją. Charakterystyczny dla tego modelu był chłodzony powietrzem silnik, umieszczony za osią tylną z napędem tylnym. Produkcja Garbusa zakończyła się w lipcu 2003 roku. Jako przyczynę podano spadający popyt na ten model. Moment ten z pewnością był nieodżałowaną stratą dla miłośników modelu. Ostatni egzemplarz Garbusa miał numer 21 529 464 i otrzymał on przydomek El Rey oraz trafił do muzeum Volkswagena w Wolfsburgu. Volkswagen Garbus był najliczniej i najdłużej produkowanym (nieprzerwanie przez 58 lat) modelem w historii całej motoryzacji.

VW New Beetle

Volkswagen New Beetle to nowsza wersja starego, dobrego Garbusa. Jego produkcja rozpoczęła się w 1997 roku i od razu model ten zyskał sympatię. New Beetle został zbudowany na sprawdzonej już i dobrze znanej płycie podłogowej Golfa czwartej generacji. To, co w związku ze zmianą płyty zmieniało się, to umiejscowienie silnika. W przeciwieństwie do starego Garbusa, New Beetle, jak wszystkie współczesne samochody, posiada silnik z przodu oraz napęd na przednie koła. Niezawodność modelu to również wykorzystanie sprawdzonych podzespołów, które są montowane także w innych modelach niemieckiej firmy. Równocześnie wykorzystanie takich elementów sprawia, że w razie awarii jest łatwy dostęp do zarówno zamienników, jak i oryginalnych części, co znacznie obniża koszty eksploatacji.

Obecnie Volkswagen New Beetle występuje w trzech wersjach nadwozia: cabrio, coupe i ragster oraz z trzema rodzajami silnika: benzynowym, turbo benzynowym i turbo diesel. Ten model VW dostępny jest w kilku metalicznych kolorach nadwozia: granatowy Shadow, szary Platinum, jasnozielony Gecko, srebrny Reflex i czerwone wino. Kolejne kolory to dwa perłowe odcienie czarny Deep i niebieski Laser. New Beetle można nabyć również w kolorach: czerwonym Salsa, czarnym, białym i szalonym żółtym Sunflower.

Kilka charakterystycznych dat

Premiera modelu Volkswagen New Beetle miała miejsce w Detroit w 1997 roku, a większa produkcja ruszyła w 1998 roku. Model ten – hatchback 3d produkowany jest w Meksyku. W roku 2000 zaprezentowano sportową wersję New Beetle RSi, a w 2002 wersje Cabrio. W 2005 roku Volkswagen New Beetle przeszedł niewielką, aczkolwiek znacząca modernizację. Zmieniono kształt przednich reflektorów, kierunkowskazów, a także zderzaka i błotników. Zastosowano również dwubarwne klosze lamp tylnych. Od 2010 roku dostępna jest druga generacja modelu o nazwie Beetle.

Volkswagen New Beetle to model, który kontynuuje tradycje legendarnego „Garbusa”. Jego zalety to niepowtarzalny design, sprawdzona konstrukcja, a także, jak przystało na Volkswagena, wysoka jakość wykonania. Model ten to zdecydowanie dobry wybór dla osób, które chcą się wyróżnić na drodze. Dodatkowo ciekawy, intensywny kolor lakieru sprawi, że kierowca z pewnością zostanie zauważony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2020