Volkswagen Touran

Volkswagen Touran – system na kółkach

Opublikowano: 20 czerwca 2017

Volkswagen Touran to przestronny samochód rodzinny. Charakteryzuje się dużą elastycznością, jeśli chodzi o możliwości aranżowania wnętrza. Posiada też wiele najnowszych systemów, które wspierają prowadzenie i zwiększają bezpieczeństwo jazdy.

Mimo kompaktowych wymiarów, Volkswagen Touran oferuje dużą przestrzeń do zagospodarowania. Zaprojektowano go tak, by łatwo było nim manewrować w mieście, a jednocześnie by umożliwiał wygodne podróże na długich dystansach. Dzięki możliwości umieszczenia dwóch dodatkowych siedzeń (dostępność w opcji) mieści się w nim nawet siedem osób, co jest niesłychanie istotne w przypadku licznych rodzin. Po złożeniu wszystkich tylnych foteli otrzymuje się dużą przestrzeń, przeznaczoną na bagaż.

Producent oferuje mnóstwo wariantów wyposażenia, m.in. szeroki wybór felg i – opcjonalnie – sportowe reflektory w systemie LED.

Mogą być one dodatkowo wyposażone w funkcję doświetlania zakrętów i diodowe światła dzienne. W opcji możliwe jest też zamontowanie systemu Dynamic Light Assist. Pozwala on podróżować cały czas z włączonymi światłami drogowymi. Dzięki kamerze system wykrywa innych uczestników ruchu i tak kieruje strumień światła, by ich nie oślepiać.

Zamiast tylnej kanapy, Volkswagen Touran posiada osobne siedzenia dla każdego pasażera, co sprawia, że podróżowanie na wszystkich miejscach jest równie wygodne, a aranżowanie wnętrza samochodu bardziej elastyczne.

Wygodę na środkowym siedzeniu poprawia płaski tunel. Tylne siedzenia można dodatkowo przesuwać o 20 cm do tyłu. W zależności od ustawienia uzyskuje się dzięki temu albo większą przestrzeń na nogi, albo zwiększoną pojemność bagażnika niż standardowe 834 litry. To samo można też osiągnąć poprzez złożenie tylnych siedzeń i pochylenie oparcia przedniego fotela pasażera. Sam bagażnik wyposażono w podłogę o regulowanej wysokości, co umożliwia np. wyrównanie jej poziomu z poziomem zderzaka, to zaś ułatwia wsuwanie i wysuwanie ciężkich przedmiotów. Załadunek jest też prostszy dzięki systemowi Easy Open. Sprawia on, że otwarcie bagażnika dokonuje się poprzez ruch nogi pod zderzakiem.

Dostępna opcjonalnie funkcja Car-Net App-Connect umożliwia udostępnienie aplikacji ze smartfona na ekranie dotykowym auta.

W opcji są również system nawigacji Discover Media i system radiowy Composition. Systemy asystent utrzymania pasa ruchu Lane Assist, asystent manewrowania z przyczepą Trailer Assist, kierujący pojazdem podczas cofania, aktywny tempomat ACC, system awaryjnego hamowania w mieście, czy system automatycznego hamowania po kolizji poprawiają wygodę i bezpieczeństwo jazdy.

Samochód dostępny jest w trzech wersjach z różnym wyposażeniem – najtańsza kosztuje 84 490 zł, najdroższa 100 590 zł. Dodatkowe koszty to silnik o zwiększonej mocy lub diesel, możliwość montowania siedmiu foteli, foteliki dziecięce oraz systemy opcjonalne.

Tekst: Wojciech Ostrowski

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
auto z salonu bez wkładu własnego
Chcesz jeździć nowoczesnym, bezpiecznym i komfortowy...
auto w leasingu
Wygoda, bezpieczeństwo, oszczędność – to jedne z arg...
Nissan Juke
Nissan Juke to jeden z najbardziej charakterystyczny...
Volkswagen ID.3
W historii Volkswagena dwa modele zapisały się w sposób szcz...
Renault Espace
Renault Espace to jeden z najbardzi...