Menu

W poszukiwaniu gorącego słońca, czyli dokąd pojechać na wypoczynek zimą

Wiele osób w poszukiwaniu zimowego wypoczynku udaje się w góry, aby oddać się białemu szaleństwu. Są jednak tacy, dla których zima to idealna pora na wyjazd do ciepłych krajów. Można tam nie tylko wygrzać się w słońcu, ale również przeżyć bardziej egzotyczne chwile. Dokąd można więc udać się na zimowy wyjazd w poszukiwaniu słońca?

Dominikana – serce Karaibów

Karaiby kojarzą się wielu osobom z piratami, rumem i palmami. W rzeczywistości jest to prawdziwy raj dla wszystkich miłośników egzotycznej przyrody. Malownicze plaże oraz lazurowe morze potrafią zrobić niezapomniane wrażenie na turystach. Na szczególną uwagę zasługują także wodospady.

Dominikana

Na Dominikanie nie brakuje luksusowych kurortów, w których wypoczywają najbogatsi z całego świata. Wśród nich na uwagę zasługują Punta Cana oraz Przylądek Samana. Dla turystów z nieco mniej zamożnym portfelem znajdą się nieco tańsze hotele, aczkolwiek najważniejsze atrakcje Dominikany są dostępne dla wszystkich.

Egipt – kraj faraonów oraz piramid

Egipt od dawna przyciąga miłośników historii. Każdy przecież słyszał o starożytnej cywilizacji, która zbudowała piramidy – jedne z najbardziej charakterystycznych budowli antyku. Wyprawa do Egiptu to nie tylko możliwość zobaczenia Sfinksa oraz Doliny Królów. Zachwyceni powinni być miłośnicy nurkowania, ponieważ Morze Czerwone słynie ze wspaniałych raf koralowych. Ciepły klimat sprzyja również plażowaniu. Niezależnie od pory roku można korzystać z uroków tamtejszych plaż. Do wypoczynku zachęca także znakomicie przygotowana infrastruktura turystyczna. W Egipcie jest bowiem kilka kurortów, w których funkcjonują hotele o wysokim standardzie. Z pewnością każdy turysta znajdzie ofertę w sam raz dla siebie.

Turcja – kraina różnorodności

Turcja od wielu lat zachwyca polskich turystów. Oferuje ona niezwykłe zabytki oraz fascynującą historię, a także przyrodę, która potrafi wywrzeć niesamowite wrażenie. Na szczególną uwagę zasługuje Stambuł. Zwiedzanie tego miasta to prawdziwa gratka dla miłośników historii. Widać w nim wyraźnie ślady bizantyjskie, które przeplatają się z islamskimi. Najbardziej charakterystycznym obiektem tureckiej stolicy jest Hagia Sophia – Kościół Mądrości Bożej, który pełnił również funckję świątyni muzułmańskiej. W latach 1934-2020 mieściło się w nim muzeum, jednakże w 2020 roku ponownie przemianowany na meczet.

Turcja

Turcja słynie również z pięknych plaż. Każdego roku wypoczywa na nich wielu turystów z całego świata. Natomiast na szczególną uwagę zasługuje Kapadocja. Region ten słynie bowiem z niezwykle charakterystycznego księżycowego krajobrazu.

Zanzibar – perła Oceanu Indyjskiego

Zanzibar to niewielka wyspa położona na Oceanie Indyjskim. Słynie z przepięknych plaż oraz ciepłego morza, a więc tego, czego brakuje wielu osobom w trakcie zimy. Plażowanie to jednak niejedyna atrakcja Zanzibaru. Warto przejść się po mieście i poczuć charakterystyczny, postkolonialny klimat. Ciekawym doświadczeniem może być wizyta na jednym z okolicznych targów. Co więcej, warto również udać się na plantację przypraw. Zanzibar słynie bowiem z uprawy goździków.

Paweł Stasiuk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023