Wakacje dla singli

Wakacje dla singli – dlaczego nie?

Opublikowano: 14 lutego 2022

Jesteś osoba samotną i masz już powoli dość wakacji wśród znajomych par? Stresuje cię wykupienie wczasów, bo obawiasz się, że nie odnajdziesz się wśród grup par i rodzin? To zrozumiałe, nikt nie lubi się czuć jak piąte koło u wozu. Dlatego też coraz częściej, pojawiają się oferty wakacji dla singli. Z racji na swoją różnorodność, cieszą się dużym zainteresowaniem. Czego można się po nich spodziewać?

Wakacje dla singli – na czym polegają?

Przede wszystkim na obaleniu mitu, że samotnie nie ma sensu jeździć na wakacje. Często single decydują się na spędzenie urlopu w domu, bo nie mają z kim pojechać. Mogą mieć przecież dosyć wypraw ze znajomymi rodzinami, wsłuchując się w marudzenie dzieci i podporządkowując pobyt najmłodszym. Mogą też niezręcznie się czuć wśród zakochanych par, bo przecież ileż można jeździć na doczepkę.

Właśnie dlatego doskonałą propozycją są wakacje dla singli. Coraz więcej osób szuka ofert, przeznaczonych dla turystów podróżujących w pojedynkę. W pakiecie wakacji dla singla otrzymuje się w atrakcyjnej cenie przede wszystkim jednoosobowy pokój – a wiadomo, że za takie udogodnienie w standardowych ofertach trzeba niestety dopłacić – bogaty pakiet animacji, i towarzystwo osób, którzy również spędzają wakacje w pojedynkę. Na rynku pojawiają się już biura, które specjalizują się jedynie w ofercie dla singli, więc wczasowicze mają gwarancję, że spędzą urlop w takim gronie, jakiego oczekują.

Jakie oferty czekają na singli?

Każdy lubi spędzać wakacje w inny sposób, dlatego też oferty wakacji dla singli są niezwykle zróżnicowane. Można pokusić się na rejs wycieczkowym statkiem, można wybrać się w Polskę, albo poznawać okoliczne kraje. Każda oferta ma ramowy program i przeważnie wakacje są bardzo aktywne – wędrówki po górach, spływy kajakowe, zwiedzanie okolicznych zabytków. Dlaczego programy są aż tak naszpikowane atrakcjami? Chyba z tego powodu, że przyjęło się, iż osoby samotne najbardziej obawiają się nudy, siedzenia bezczynnie w samotności. Dlatego napięty grafik wakacji pozwala uniknąć takich sytuacji. Jednak wszystko oczywiście uzależnione jest od preferencji turysty podróżującego samotnie – koniec końców, to on decyduje, jak chce spędzić urlop.

Jakie są plusy wakacji dla singli?

Z pewnością to, że jeśli korzysta się ze sprawdzonej i ściśle określonej oferty, to faktycznie uniknie się spędzania urlopu wśród rodzin z dziećmi czy zakochanych par. Szansa na to, że pozna się bratnią duszę, wzrasta, ponieważ każdy podczas wyboru oferty wakacyjnej kieruje się własnymi upodobaniami do spędzania wolnego czasu. Łatwo więc domyślić się, że skoro na takiej samej wycieczce dla singli znalazły się różne osoby, to znak, że również one lubią spacery po górach czy zwiedzanie.

Nie trzeba się też obawiać dokwaterowania do zupełnie obcego człowieka lub dopłacenia niemałej kwoty za pojedynczy pokój. Co więcej, coraz częściej pojawiają się opcje skierowane do singli w konkretnym wieku, więc dodatkowo szansa na spędzenie urlopu wśród osób w zbliżonym wieku wzrasta. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że urlop spędzony podczas wakacji dla singli będzie hitem.

Gdzie szukać wakacji dla singli?

Najlepiej przeglądać oferty biur podróży, dopytywać konsultantów, czy coś takiego w ogóle mają w swojej ofercie. Pamiętać warto o tym, że ma to być konkretna oferta dla singli, a nie zapewnienie, że na pewno osoba samotna doskonale spędzi czas na każdym wakacjach oferowanych przez dane biuro. Coraz częściej można znaleźć też na portalach społecznościowych specjalne grupy, które skupiają singli w określonym wieku w celu wspólnych wyjazdów.

Dlatego warto, zanim zdecydujesz się na długi urlop wśród singli, sprawdzić jak się odnajdziesz w takiej formule podczas krótkiego weekendu. Jeśli taka forma spędzania wolnego czasu z nowymi osobami ci odpowiada, to zacznij szukać już ofert na wakacje dla singli. Bo te zbliżają się wielkimi krokami, a chętnych nie brakuje, warto więc zawczasu zarezerwować dogodną propozycję, a później już rozkoszować się urlopem spędzanym w pięknym miejscu i w doborowym towarzystwie.

Patrycja Matacz

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Sezon turystyczny startuje lada moment! Planujesz we...
Perfect SPA Awards 2024
Zorganizowana w warszawskim hotelu Sheraton Grand Wa...
aktywność fizyczna
Dni stają się coraz dłuższe, zza chmur odważniej wychyla się...
Wypoczynek z dala od cywilizacji, ale w luksusowych...
depresja
Nawet 30% młodych ludzi myślało poważnie o próbie sa...