Menu
Malediwy

Wakacje na Malediwach

Wakacje na rajskich Malediwach to dla wielu osób ukoronowanie wakacyjnych odkryć. W tym wyspiarskim kraju nigdy nie odnotowano ujemnej temperatury, a woda nie zmienia koloru przez cały rok. Malediwy położone są na Oceanie Indyjskim, nieopodal południowych Indii i Sri Lanki, a z Polski można się tu dostać nawet dzięki bezpośredniemu połączeniu – czarterowanymi lotami. Ten kierunek oferuje wypoczynek na najwyższym poziomie, a dla osób z solidnym budżetem nie istnieją tu żadne ograniczenia: noclegi lub romantyczne kolacje pod wodą, prywatne loty nad archipelagiem czy zakwaterowanie w willi na wodzie to dopiero początek długiej listy atrakcji.

Dlaczego warto jechać na Malediwy?

Malediwy to dość specyficzny kierunek podróży, ze względu na utrudnione przemieszczanie się. Cały archipelag składa się z około 1200 wysp i wysepek, które są zlokalizowane na 26 atolach i rozrzucone w dość dużych odległościach od siebie. Oznacza to, że bez dużych nakładów finansowych i czasu, odwiedziny na każdym z atoli nie są możliwe, trzeba się więc nastawić na maksymalnie 2-3 różne hotele podczas dwutygodniowego pobytu lub 1 hotel i krótszy pobyt, a resztę wakacji połączyć ze zwiedzaniem Sri Lanki.

Luksusowe hotele na Malediwach można znaleźć zarówno bliżej największego i najbardziej zaludnionego atolu Male, jak i w odległych zakątkach kraju. Krajobraz Malediwów jest dość jednostajny – płaskie wyspy i wysepki pokryte są tropikalnymi gajami i lasami, białym, drobnym piaskiem i oblane lazurową, czystą wodą, której dno porasta kolorowa rafa koralowa. To iście rajskie widoki oraz niesamowity spokój, sielankowa atmosfera i zupełnie inny, wolniejszy tryb wyspiarskiego życia, na który zdecydowanie warto jest się przestawić podczas wakacji i zafundować sobie totalny odpoczynek!

Wakacje na Malediwach mogą być zarówno leniwe i totalnie relaksujące, gdzie skupicie się na chłonięciu słońca, masażach i dobrej kuchni, by zregenerować siły lub aktywne, gdzie czas po brzegi wypełniają wodne atrakcje sportowe: snorkeling, nurkowanie, pływanie, narty wodne itd. Po większych wysepkach można jeździć na rowerze i zaglądać do lokalnych knajpek, a po malutkich atolach, na których znajdują się wyłącznie resorty – chodzić na spacery po kokosowych gajach. Malediwy mogą być oazą spokoju.

Malediwy

Kiedy jechać na Malediwy?

Malediwy położone są w klimacie tropikalnym z charakterystycznym podziałem na porę suchą i deszczową. Pora sucha trwa od grudnia do marca, a kwiecień jest miesiącem przejściowym, natomiast pora deszczowa zaczyna się od maja. To właśnie pora sucha jest najlepszym momentem na ekskluzywne wakacje na Malediwach, ponieważ temperatura utrzymuje się na znośnym dla Europejczyka poziomie, 26-29 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza jest umiarkowana.

W kwietniu pojawiają się pierwsze deszcze, a od maja można się ich spodziewać częściej, co nie oznacza, że od tego momentu aż do końca listopada codziennie leje! Malediwy z powodzeniem mogą być kierunkiem całorocznym, wiele zależy od indywidualnych preferencji  i celu podróży. W porze deszczowej przemieszczanie się między wyspami może być utrudnione, ale nie niemożliwe. Luksusowe hotele są przygotowane na każdą możliwość  i na pewno nikt nie będzie się nudził na rajskich wyspach, bez względu na pogodę. Jeśli chcecie pojechać na Malediwy, by nurkować i odkrywać pełnię podwodnego świata, polecamy porę suchą i kwiecień.

Co zobaczyć na Malediwach?

Aby urozmaicić swój pobyt na Malediwach warto zatrzymać się choćby na jeden dzień w Male, czyli największym i jednym z niewielu miast w tym kraju. Male jest stolicą Malediwów i przypomina raczej wyspę wieżowców, niż kawałek raju, ale ma to swój urok. W Male macie szansę zwiedzić nieco zabytkowej architektury, muzea, w tym Muzeum Narodowe, galerie sztuki i obiekty kultury, które pozwolą nieco bliżej poznać i zrozumieć historię i życie mieszkańców wyspy. W stolicy można zrobić zakupy – na żadnej innej wyspie nie uświadczy się marketu czy dzielnicy handlowej.

Zanim uciekniecie na atole, by zapomnieć o całym świecie, pozwiedzajcie Male i zjedzcie świeżego tuńczyka w przybrzeżnej knajpie. Z czym kojarzą się Malediwy? Z wypoczynkiem w willach postawionych bezpośrednio na oceanie, ze snorkelingiem i jedzeniem fantastycznych tropikalnych owoców. Aby zaznać iście królewskiego wypoczynku, polecamy zarezerwować swój pobyt w Hurawalhi Resort Island, Four Seasons Maldives at Landaa Giraavaru, Grand Park Kodhipparu lub Conrad Maldives Rangali Island. To absolutnie jedne z najlepszych hoteli na świecie!

Na turystów czeka tutaj serwis najwyższej klasy i niesamowite atrakcje. Do większości z nich można się dostać wyłącznie wodolotami lub samolotami (a nie promami), więc sam transport do hotelu już jest atrakcją. W Conrad Maledives Rangali Island znajduje się słynna podwodna restauracja, w której podczas obiadu można podziwiać rafę koralową i kolorowe rybki – aby skorzystać z tej restauracji, należy odpowiednio wcześniej dokonać rezerwacji! Istnieje także możliwość spędzenia tam nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023