Wałek do jogi

Wałek do jogi – jak wybrać idealny dla siebie?

Opublikowano: 11 lipca 2022

Wałki do jogi to obok mat najważniejsze akcesoria, które pomogą rozluźnić oraz ułożyć ciało w trakcie ćwiczeń. Wałki do jogi i bolstery zapewniają wygodę oraz naturalną pozycję ciała w niektórych asanach. To bardzo pomocny gadżet dla początkujących joginów, którzy mogą jeszcze odczuwać dyskomfort podczas praktykowania jogi. Jak wybrać idealny dla siebie wałek, aby ćwiczenia były wygodne i efektywne?

Przegląd wałków do jogi i bolsterów

Wałek do jogi i bolster powinien zapewniać wygodę oraz być produktem higienicznymi, czyli takim, który nie nasiąka wilgocią, nie brudzi się i można go łatwo wyczyścić. Wśród najpopularniejszych wałków do praktykowania jogi wyróżnia się produkty z wypełnieniem z łuski gryczanej lub orkiszowej. Łuska to naturalny surowiec, dlatego wałek jest ekologiczny i bezpieczny dla zdrowia. Łuska to surowiec oddychający i nienasiąkający wilgocią, dlatego można mieć pewność, że w środku nie będą rozwijały się drobnoustroje.

Bardzo ważny jest również materiał, z którego wykonany jest wałek, czyli pokrowiec. Tkaniny naturalne, np. drelich bawełniany zapewnia dużą wytrzymałość przy jednoczesnym zachowaniu miękkości produktu. Wałki do jogi i bolstery wykonane z naturalnych tkanin są przyjemne dla skóry, nie uwierają nawet podczas długich ćwiczeń.

Dopasowany do potrzeb wałek do jogi

Wałek do jogi i bolster musi cechować się dużą wytrzymałość, ponieważ poddawany jest sporym obciążeniom podczas ćwiczeń. Wypełnienia wałka nie może być zbyt miękkie, ale powinno dobrze dopasowywać się do naturalnego kształtu ciała. Dzięki temu osoba praktykująca może poczuć wygodę podczas wykonywania ćwiczeń. Wałek z powodzeniem zastępuje również tradycyjną poduszkę do jogi.

Warto zwrócić również uwagę na estetykę, wałki do jogi i bolstery dostępne są w różnych kolorach, z pięknymi wzorami i malunkami. Decydując się na produkt, można wybrać swój ulubiony kolor lub motyw, np. roślinny. Florystyczne printy są bardzo modne, a do tego pięknie prezentują się w trakcie ćwiczeń. Wysoka jakość nadruku to ważny element, na który też trzeba zwrócić uwagę — intensywnie użytkowany wałek jest narażony na przetarcia.

Ekologiczne wałki do jogi i bolstery wypełnione są łuską z kaszy. Surowiec pochodzi z kaszarni, jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i nie jest podatny na zawilgocenie. Naturalne wypełnienia wałka do jogi zapewnia jego trwałość oraz jest przyjazne środowisku. Łuska doskonale się układa podczas ćwiczeń i przyjemnie szeleści, co wzmaga poczucie relaksu w trakcie praktyki i medytacji.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Barbie Role Model
Ewa Swoboda oraz osiem sportsmenek z całego świata o...
Taka promocja nie zdarza się często! Festiwal Biegow...
Portugalia słynie z doskonałych win, pysznych owoców morza o...
Rozpoczęcie sezonu 2024 na wodzie było dla firmy...
skarpety trekkingowe
Wybierając się w góry, musimy zadbać o odpowiedni strój. O i...