Walentynki w Krakowie

Walentynki w Krakowie

Opublikowano: 8 stycznia 2020

Pewien święty mąż ze środkowych Włoch, a dokładnie rzecz biorąc z regionu Umbrii, żyjąc w niespokojnych czasach końca imperium Rzymskiego, bo w wieku III naszej ery, nie miał najmniejszego pojęcia, że stanie się patronem zakochanych. Święty Walenty, bo o nim mowa, to biskup i męczennik, którego za udzielanie ślubów młodym parom wtrącono do więzienia i z rozkazu cesarza, skazano na śmierć. Dziś już młodzi zakochani na szczęście nie muszą narażać się na takie szykany, a mając za patrona italskiego męczennika, który jeszcze dodatkowo zakochał się w córce jednego ze strażników więziennych, mogą spokojnie wybrać najbardziej romantyczne miejsce na Walentynki.

Nic nie sprzyja bardziej romantycznym spacerom, wspólnym chwilom w spokojnej restauracyjce niż miasto, takie jak Kraków, tchnące historią i tradycją. To tutaj, życie płynie swoim powolnym rytmem, bez zgiełkliwego pośpiechu i nerwowości wielkich, nowoczesnych aglomeracji. To tutaj z łatwością wynajmiemy nocleg w Q Hotel Plus Kraków – eleganckim hotelu z widokiem na Wawel, byśmy mogli w przepięknej scenerii spędzić ten Dzień Zakochanych.

Najlepszy weekend w Krakowie dla dwojga, czyli romantyczne Walentynki w stolicy Małopolski

W mieście tym wszystko sprzyja wspólnym chwilom z ukochaną osobą. Szczęśliwie w ciągu dwóch ostatnich stuleci Kraków omijały jakimś szczęśliwym zbiegiem okoliczności zawieruchy wojenne, tak więc możemy podziwiając przepiękna architekturę krakowskich kamienic przejść się urokliwymi uliczkami. Miłość, jaką to miasto od początku XIX wieku darzyło sztuki piękne dało w efekcie, tylu wspaniałych twórców związanych z miejscowa akademia sztuk pięknych, że ich dzieła zapewniają niesamowite zbiory muzealne, które podziwiać możemy nie tylko w Muzeum Narodowym, lecz także w wielu oddziałach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Miasto sztuki nie byłoby pełne w swym wyrazie, gdyby nie piękno kościołów i budynków użyteczności publicznej. Warto wziąć je pod uwagę, gdy na chwilę opuścimy nasz hotel z widokiem na Wawel, by wybrać się na sentymentalny spacer. Do walentynkowego wyjazdu do Krakowa zachęca także mnogość restauracji i mniejszych knajpek, z których wiele korzenie swe ma jeszcze na początku XIX wieku.

Jeśli Walentynki w Krakowie, to tylko w hotelu z widokiem na Wawel

Szczęśliwie Rynek krakowski jest dość spory, więc każdy znajdzie tam z pewnością swe ulubione miejsca na kulinarnej mapie Krakowa, ukochane zaułki, zacienione starymi kamienicami i najprzyjemniejszy plac z intymnym bistro, gdzie zakochanym nikt nie będzie przeszkadzał. Są jednak miejsca, które bezapelacyjnie zapierają dech w piersi i do takich należą apartamenty, hotele, w bezpośrednim sąsiedztwie najpiękniejszych zabytków. Do nich należy z pewnością hotel z widokiem na Wawel, gdzie podziwiać możemy drugą równie urokliwą część miasta, delikatne zakole Wisły i rzecz jasna wzgórze wawelskie z najbardziej chyba reprezentacyjną siedzibą polskich władców.

Miejsce to jest nie tylko jednym z czytelnych symboli Krakowa – obok Rynku Głównego – lecz także wiąże się z historią Polski. Jeśli więc nasz wybór padnie w tym roku na weekend w Krakowie dla dwojga, zastanówmy się nad hotelem, który pozostawi u nas niezatarte wspomnienia Walentynek 2020.

materiał sponsorowany

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Prezent na Walentynki
Walentynki – jedni je uwielbiają, inni nie znoszą. Nie zmien...
dron
Kiedy nadchodzą Walentynki, znalezienie idealnego prezentu s...
bielizna na walentynki
Ulubione wino, kwiaty, romantyczny seans, sprawdzone gadżety...
Wypożyczalnia samochodów w Krakowie
Przemieszczaj się po Krakowie w komfortowy sposób, k...
Puchar Gordona Bennetta
Atmosfera w Krakowie jest niesamowita, gdy miasto przygotowu...