kombi

Wanda i Banda, KOMBI Łosowski, Lombard wyruszają we wspólną trasę koncertową!!!

Opublikowano: 10 marca 2023

Na koncertach, które rozpocznie, wielki zlot fanów w legendarnym klubie PROGRESJA w Warszawie już 24 marca 2023 roku, kilka godzin, na żywo, wybrzmiewać będą hity wszech czasów, w oryginalnych aranżacjach, w znakomitym wykonaniu tych legendarnych gwiazd, w profesjonalnej multimedialnej oprawie. 

„Hi-fi – superstar”, „Nie będę Julią”, „Słodkiego, miłego życia”, „Kochać Cię za późno”, „Przeżyj to sam”, „Szklana pogoda” to tylko kilka z tych, które na pewno zaśpiewacie razem z nimi. Nie zabraknie dawno nie słyszanych przebojów na koncertach, ale i muzycznych premier. 

Wspólny koncert tych trzech legendarnych zespołów, to nie lada gratka dla fanów polskiej muzyki lat ‘80. Wielu z nas przypomni sobie klimat muzycznych festiwali lat ’80. Rodzice wraz ze swoimi dziećmi, starsi i młodsi, będą mieli okazję wsiąść do wehikułu czasu i poczuć tamtą niezapomnianą atmosferę. 

Koncert ma być zapowiedzią jesiennej trasy koncertowej zespołów, która bez wątpienia przejdzie do historii jako pierwsza, w której gospodarzami i współorganizatorami są legendy polskiej muzyki, zasłużone dla kultury polskiej zespoły rockowe w różnych odmianach i barwach tego gatunku.

Misją naszych koncertów jest łączenie pokoleń, promocja muzyki autorskiej, granej na żywo przez oryginalnych wykonawców, a przy okazji, korzystając z popularności legendarnych zespołów: KOMBI Łosowski, Lombard, Wanda i Banda, stworzenie możliwości dla młodych, nowych twórców, grających muzykę autorską, do zaprezentowania się przed zgromadzoną publicznością na profesjonalnej, dużej scenie – mówią Organizatorzy. 

To szansa zaistnienia debiutantów, zespołów grających w garażach i salach prób, piszących i komponujących do szuflady. Przez Internet można dziś zbudować nowe muzyczne marki, jednak Ci ludzie nie mają możliwości pokazania się na żywo, a to właśnie koncerty najlepiej weryfikują artystę i jego twórczość. Na rynku, szczególnie medialnym, jest ogromna oferta dla wokalistów śpiewających covery, niewielka dla zespołów grających muzykę autorską. Dlatego z pewnością w trakcie zarówno koncertu w Warszawie jak i całej trasy koncertowej towarzyszyć nam będą wybrane suporty w postaci młodych i utalentowanych zespołów. 

Koncert tych 3 legendarnych zespołów, które swoim repertuarem tworzyły branże muzyczną w Polsce to z pewnością niezwykłe wydarzenie, którego nie można przegapić. 

40 lat zespołu Wanda i Banda

Wanda i Banda (dawniej Banda i Wanda) to polski zespół rockowy założony w 1982 roku, który zadebiutował na przełomie 1982 i 1983 w sylwestrowej audycji Programu III Polskiego Radia. Napisał piosenkę do polskiego serialu telewizyjnego „Siedem Życzeń” o nazwie „Siedem Życzeń” i wypromował kilkanaście ogólnopolskich hitów.

Wanda i BandaWe wrześniu 1982 grupę Lombard opuściła jedna z dwóch wokalistek – Wanda Kwietniewska i w listopadzie założyła własny zespół, w skład którego weszli doświadczeni muzycy: Marek Raduli (gitara), Jacek Krzaklewski (gitara), Andrzej Tylec (perkusja) i Henryk Baran (gitara basowa). Piosenka „Ulica Tetmajera” z tekstem Jacka Cygana została nagrana z myślą o filmie biograficznym Przeznaczenie (1983) w reżyserii Jacka Koprowicza, poświęconym Kazimierzowi Przerwie-Tetmajerowi. Pod koniec 1983 roku, po odejściu z TSA, perkusistą zespołu został Marek Kapłon. Zespół koncertował zarówno w kraju, m.in. na Rock Arenie w Poznaniu, Rockowisku w Łodzi i Kart Rocku w Jeleniej Górze, jak i za granicą (w NRD i Czechosłowacji).

Debiutancki album z kompozycjami Wandy Kwietniewskiej, Banda i Wanda z 1984, okazał się sukcesem. Zawierał takie hity jak „Nie będę Julią”, „Hi-Fi” czy „Chcę zapomnieć” i uzyskał on status złotej płyty. Rok później zespół wydał drugi longplay zatytułowany Mamy czas. Również ten album zdobył popularność, dzięki przebojom „Kochaj mnie miły”, „Mamy czas” i „Para goni parę”. W 1986 rozpoczęto emisję popularnego wówczas serialu dla dzieci i młodzieży Siedem życzeń, do którego zespół nagrał 9 piosenek, a nawet wystąpił w pierwszym odcinku. Utwór tytułowy z serialu stał się przebojem.

Grupa rozwiązała się w 1986 roku. W 1990 i 1993 Wanda Kwietniewska wydała swoje solowe albumy. W 1993 roku grupa reaktywowała się i w roku 2000 zespół reaktywował się kolejny raz, już pod nową nazwą Wanda i Banda. Rok później grupa wygrała plebiscyt na przebój Lata z Radiem 2001 premierową piosenką „Te noce są gorące”. Pod koniec 2001 roku zespół wydał nowy utwór „Kanonady, galopady”. Następnie ukazały się dwie kompilacje z największymi przebojami: w 2003 Platynowa płyta (z premierowym singlem „Kaktus”) i w 2005 Złota kolekcja: Hi-Fi (zawierająca nową piosenkę pt. „Fajny numer”). W 2005 roku zespół wydał również singel „Wiruje świat”.

Jesienią 2008 ukazał się długo oczekiwany studyjny album grupy, Z miłości do strun. Znalazło się na nim kilkanaście premierowych piosenek, w tym dwa remiksy klubowe. Pierwszą piosenką promującą album zostało nagranie „Nie zmieniajmy się”, na drugi singel wybrano utwór „To nie Polska” poruszający problem emigracji, na trzeci – piosenkę „Miłości żar”, a na czwarty – „Afryka woła nas”.

W maju 2011 roku odbyła się premiera nowej piosenki – „To mój świat”. W kwietniu 2013 roku zespół zaprezentował nowy utwór – „Lęk wysokości”. Piosenka zapowiadała jubileusz 30-lecia grupy. 10 czerwca 2018 na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, podczas koncertu „Od Opola do Opola” Wanda i Banda z rąk Andrzeja Krzywego i Ifi Ude odebrała nagrodę TVP1 z tytułu 35-lecia pracy artystycznej, a za kulisami fotoreporterzy wręczyli nagrodę dziennikarzy akredytowanych przy festiwalu. 

Obecny skład zespołu to: Wanda Kwietniewska – wokal, Waldemar Szoff – gitara, Marek Tymkoff – gitara, chórki, Dominik Samborski – gitara basowa, Damian Grodziński – perkusja

Wanda Kwietniewska to nie tylko wokalistka i liderka zespołu. Od lat wspiera członków branży muzycznej dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem zasiadając w Zarządach i będąc członkiem ZAiKS, SAWP oraz ZZ Muzyków RP. Wanda Kwietniewska w nadchodzącym roku obchodzić będzie jubileusz 40lecia działalności artystycznej. Z tej okazji już dziś zapowiedzieć możemy jubileuszowe wydawnictwo oraz wyjątkowe koncerty z zaproszonymi gośćmi.

45 lat zespołu KOMBI Łosowski

KOMBI Łosowski to zespół wielkich przebojów o ponad 45-letniej historii, niezmiennie prowadzony przez Sławomira Łosowskiego, założyciela, lidera i twórcę̨ „Słodkiego miłego życia” oraz innych hitów. Na koncertach zespół wykonuje swoje znane przeboje, w rytm których bawi się̨ już̇ kilka pokoleń́. 

KOMBI Łosowski

Oryginalne brzmienie kultowych syntezatorów Sławomira Łosowskiego fascynuje kolejne pokolenia i jest znakiem rozpoznawczym zespołu. KOMBI Łosowski ma swój rozpoznawalny styl oraz brzmienie, które są̨ nierozerwalnie związane z jego osobą i charakterystyczną grą na instrumentach klawiszowych. Ze słynnymi syntezatorami przez niego modyfikowanymi (stąd oryginalne i niepowtarzalne jak odciski palców barwy muzyczne) i aranżacjami utworów. A charakterystyczna sylwetka Łysego w okularach przy klawiszach jest powszechnie znanym elementem wizerunku KOMBI Łosowski. 

Z okazji 45-lecia ukazała się̨ nowa płyta KOMBI Łosowski  „Minerał życia”, a zespół wydał 5 teledysków z piosenkami z tej płyty. Piosenka „Jeszcze wszystko przed nami” mają już̇ ponad milion odtworzeń i ponad 1000 komentarzy a najnowszy teledysk do piosenki „Mam cię̨ w snach” z pewnością̨ przebije poprzednią piosenkę̨. 

W 2022 roku zespół wystąpił na 58 Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w koncercie „Od Opola do Opola”. Wziął także udział w „Wakacyjnej Trasie Dwójki”, na zakończenie której, zagrał w Operze Leśnej w Sopocie, a publiczność́ odśpiewała urodzinowe 100 lat dla Sławomira Łosowskiego. Istotną cześć́ muzyki KOMBI stanowią̨ utwory instrumentalne, z których wiele stało się̨ przebojami (Wspomnienia z pleneru, Taniec w słońcu, Bez ograniczeń́ energii – 5-10-15, Casablanca, itd.…, są̨ wykonywane na koncertach “Zaczarowane miasto” w pięknej oprawie laserowej. 

40 lat zespołu Lombard

Zespół LOMBARD powstał w 1981 roku w Poznaniu. Liderem zespołu od początku jest Grzegorz Stróżniak – kompozytor, aranżer, wokalista grający na instrumentach klawiszowych. To On od 40 lat nadaje zespołowi pop-rockowy charakter, łącząc ekspresyjne gitarowe brzmienia z pełnym bogactwem możliwości instrumentów klawiszowych i elektroniki. Od 1999 roku wspólnie z wokalistką zespołu Lombard Marta Cugier stanowią niepowtarzalny duet na scenie i w życiu, od 25 lat realizując w Lombardzie swoje muzyczne projekty. Skład uzupełniają niezwykli instrumentaliści: Łukasz Luki Kulczak – gitara, Paweł Kosa Kosicki – bas, Maksymilian Mińczykowski – perkusja. 

Lombard

Lombard nagrał kilkanaście płyt i wciąż zaskakuje swoich fanów kolejnymi muzycznymi odsłonami. Najnowsze to: DVD z wielokrotnie nagradzanym projektem multimedialnym „LOMBARD W HOŁDZIE SOLIDARNOŚCI – Drogi do wolności” (2008), bardzo osobista płyta „ShowTime” (2011) i „Swing” (2016) stanowiąc muzyczny swingowo – jazzowy eksperyment. 

Zespół wylansował wiele przebojów. Legendarne “Przeżyj to sam” śpiewają kolejne pokolenia. Jest i „Szklana pogoda”, „Kryształowa”, „Wolne od cła”, „Adriatyk, ocean gorący” „Nasz ostatni taniec”, „Bye, bye Jimi”, „Gwiazdy rock’n’rolla”, „Droga pani z telewizji”, „Dwa słowa, dwa światy”, „Ocalić serca”, „Spóźniona radość”, „Anka”, „Taniec pingwina na szkle”, „Nowy Tytan”, „Śmierć dyskotece”, „Patrz! Patrz”, „Deja’vu – to już było”, „Życzę Ci miłego dnia” czy ostatnio doceniony przez fanów „Modlitwa o wyspy szczęśliwe”. 

Zespół w latach ’80 współpracował głównie z zewnętrznymi tekściarzami: Jackiem Skubikowskim, Markiem Dutkiewiczem, Andrzejem Sobczakiem. Dziś teksty dla zespołu Lombard pisze Marta Cugier. 

Lombard zagrał kilka tysięcy koncertów w Polsce i dla Polaków na całym świecie, gromadząc na nich rzesze publiczności. Koncerty zespołu Lombard przyciągają fanów muzyki wszystkich pokoleń. 

W 2016 roku zespół LOMBARD obchodził 35 rocznicę powstania z tej okazji przygotował projekt z towarzyszeniem Big Bandu i Orkiestry Kameralnej „MUZYKA BEZ GRANIC”. Największe przeboje zespołu Lombard w wersjach swingowych, jazzowych pokazuje wszechstronność wokalistów i muzyków zespołu. Lombard udowadnia na scenie, że muzyka nie ma granic i znów zaskakuje swoich fanów i krytyków. 

W 2019 roku zespół LOMBARD na wniosek przyjaciół ze Związku Podhalan otrzymał wyróżnienie państwowe GLORIA ARTIS za promocje na całym świecie polskich tradycji, wartości, historii i patriotyzmu.

W 2023 roku LOMBARD świętuje 40 rocznicę swoich urodzin niezwykłym projektem LOMBARD 40/40 łączącym różne sposoby wyrażenia artystycznego. Do współpracy zaprosił Arkadiusza Dzielawskiego znanego na całym świecie malarza realizmu magicznego i fotografa specjalizującego się w czarno-białych portretach – Annę Pawelczak. Niezwykłe jubileuszowe wydawnictwo zespołu – Artbook LOMBARD 40/40 – ukaże się w 2023 roku. #lombard4040

fotografie: Andrzej Tyszko / Maciej Uliński.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Chopin i jego Europa
To ponad 24 koncerty symfoniczne i kameralne, recitale forte...
„Beethoven – pomiędzy Wschodem a Zachodem” to motyw przewodn...
Chopin i jego Europa
Od 13 do 31 sierpnia w Warszawie odbywa się 18. Fest...
Imprezy plenerowe
Gminy na terenie całej Polski w okresie wiosenno-letnim staw...
Sinfonia Viva
Prawykonanie  pięciu utworów polskich kompozytorów w...