Menu

Wczasy w Brazylii – dlaczego warto?

Zajmuje prawie połowę powierzchni Ameryki Południowej, może poszczycić się imponującymi cudami natury – wodospadem Iguacu oraz niziną Amazonki, zapierającymi dech w piersiach ogromnymi miastami i budowlami, z figurą Chrystusa Króla na czele. Brazylia to kraj niezmiernie fascynujący i warty zobaczenia! Jedź na wczasy w Brazylii!

Kolorowe Rio de Janeiro

Plaża Copacabana, figura Chrystusa Króla, wielobarwny karnawał i rozlegające się z każdej strony dźwięki samby – oto Rio! Najbardziej znane miasto Brazylii, niezmienne hipnotyzujące i pochłaniające każdego zwiedzającego. Liczne zabytki i muzea zapraszają egzotyką i barwnością eksponatów, w których można doszukać się zarówno śladów ludzi pierwotnie zamieszkujących te tereny, jak i portugalskiej przeszłości. Uliczne pokazy samby, street art i grana przez muzyków bossa nova pozwala zatopić się w całości w brazylijski klimat.

Portugalia i Brazylia w jednym, czyli Salwador

To miasto tętni życiem w dzień i w nocy. Salwadorczycy są przepełnieni energią, która pozwala im na całonocne imprezy na ulicach i plaży. Salwador to idealne miejsce na wypoczynek: oferuje zabytki, przytulne knajpki i dostęp do oceanu. Kościoły pochodzące z XVII i XVIII wieku zdradzają kolonialną przeszłość tego miasta, podobnie jak liczne kolorowe kamienice.

W restauracjach i na ulicach można usłyszeć typowe brazylijskie rytmy i napić się caipirinhy. Położona na przedmieściach plaża zachęca ciepłym piaskiem i szumem fal. Tu też można spotkać rozbawionych mieszkańców chętnie grających w plażową siatkówkę.

Cuda natury

Tuż przy granicy z Argentyną mieszczą się jedne z największych wodospadów na świecie – Iguacu. W najwyższym miejscu woda spada z wysokości 82 metrów! Przepływająca tu rzeka Iguacu ma aż cztery kilometry szerokości, a same wodospady ciągną się na szerokość prawie 2 kilometrów i tworzą 300 progów skalnych. Już same liczby robią ogromne wrażenie, dodając do tego szum wody, krople w powietrzu i niesamowite widoki – niezapomniane wspomnienia gwarantowane!

A to tylko jedna z brazylijskich atrakcji: nie mniej urzekająca jest Amazonia, czyli dziewiczy teren niziny Amazonki. Żywe kolory, nieskażone piękno przyrody i bliskość fauny i flory dopełnia zakwaterowanie w eco-lodge’u. Całodniowe wycieczki po tym terenie pozwalają na lepsze poznanie tego oszałamiającego wytworu natury.

Równie ciekawym miejscem jest wyspa Ilha de Boipeba, gdzie wśród palm i bujnej roślinności ciągną się złote plaże. Można tu spotkać wiele gatunków zwierząt i ptaków mieszkających w okolicznych lasach – dzika przyroda tego terenu znajduje się pod ścisłą ochroną, co pozwala uchronić od wyginięcia wiele gatunków. Na plaży, oprócz ciepłego słońca promieni słonecznych i morskich fal, można spotkać także składające jaja żółwie, co jest dodatkową atrakcją.

4 odpowiedzi na “Wczasy w Brazylii – dlaczego warto?”

 1. Monia jeszcze Warchulska pisze:

  Brazylia to karnawał – wybieram się w przyszłym roku w podróż poślubną

 2. Poliss pisze:

  W lutym organizuję grupę – ktoś chętny

 3. Emilek pisze:

  marzenie – może kiedyś

 4. Magdalenka pisze:

  Najbardziej znane miasto Brazylii, niezmienne hipnotyzujące i pochłaniające każdego zwiedzającego. Liczne zabytki i muzea zapraszają egzotyką i barwnością eksponatów, w których można doszukać się zarówno śladów ludzi pierwotnie zamieszkujących te tereny, jak i portugalskiej przeszłości. Uliczne pokazy samby, street art i grana przez muzyków bossa nova pozwala zatopić się w całości w brazylijski klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021