Menu
Gala Wektory 2018

Wektory 2018 – prestiżowe statuetki

12 stycznia 2019 r. w ekskluzywnych wnętrzach restauracji Endorfina Foksal w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Wektory 2018, organizowana przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, podczas której rozdano statuetki wybitnym przedstawicielom świata polityki i gospodarki oraz wręczono specjalną nagrodę Superwektora. Osobami wręczającymi byli laureaci nagrody z poprzednich edycji.

Doceniona kreatywność i innowacyjność

Wektory przyznane zostały osobom, które swoją postawą i podejściem do biznesu oraz rozwoju przedsiębiorstw udowadniają, jak cenne jest połączenie kreatywności, innowacyjności i umiejętności, a także wizjonerskiej strategii z codzienną ciężką pracą. Trafiły do tych, którzy osiągnęli, zgodnie z wyjaśnieniami przedstawicieli Kapituły, spektakularny sukces na polskim rynku lub w szczególny sposób przyczynili się do rozwoju rodzimej gospodarki na polu innowacji.

Wektory 2018 otrzymali:

Wanda Buk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji

Doceniono umiejętności Pani podsekretarz w zakresie dialogu z partnerami społecznymi – za nietworzenie barier oraz owocną współpracę z przedsiębiorcami, a także skuteczne rozwiązywanie problemów infrastruktury cyfrowej.

Jakub Goryszewski, prezes zarządu Centrum Badawczo-Rozwojowego UtmostTech Sp. z o.o.

Kapituła nagrodziła Pana prezesa za spektakularne unowocześnianie technologii w zakresie sztucznej inteligencji, niskoemisyjnych układów wytwarzania oraz fotoniki.

Krzysztof Kamiński, prezes zarządu Alnea Sp. z o.o.

Nagrodzony został za innowacyjne rozwiązania w zakresie implementowania wirtualnej rzeczywistości do projektowania, realizowania oraz nadzorowania zaawansowanych automatycznych linii produkcyjnych.

Cezary Kozanecki, prezes zarządu Synektik S.A.

Doceniony przez Kapitułę za innowacyjność w tworzeniu tzw. radiofarmaceutyków, które mają na celu wykrywanie konkretnych schorzeń oraz skuteczne konkurowanie na tym polu z międzynarodowymi koncernami.

Andrzej Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel S.A.

Nagrodzony za wprowadzanie innowacji w zakresie walki z zanieczyszczeniem środowiska, pozwalających samorządom na kreowanie lepszego życia mieszkańców Za rozwiązania takie jak Smart Cities oraz Internet Wszechrzeczy.

Paweł Malinowski, twórca i właściciel Grupy Profbud Sp. z o.o., Sp.k.

Wyróżniony statuetką za szczególną dbałość o mieszkańców oraz dostosowywanie oferty do wszelkich wymagań klientów – tzw. usługi na miarę. Za postrzeganie działalności deweloperskiej jako coś więcej niż tylko budowanie z cegieł czterech ścian i zadaszenia.

Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Grupy Maspex

Doceniony za wykorzystywanie w branży spożywczej innowacyjnych technologii logistycznych oraz produkcyjnych, a także za stworzenie grupy Maspex i wykreowanie jej na silną markę, posiadającą w swojej branży wiodącą pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej.

Adam Rozwadowski, założyciel Centrum Medycznego Enel-Med S.A.

Nagrodzony za konsekwentne prowadzenie firmy, którą potrafił zmienić z rodzinnego przedsiębiorstwa w świetnie prosperującą spółkę giełdową oraz za innowacje w zakresie telemedycyny, która jest ma za zadanie ułatwiać kontakt pacjenta z lekarzem.

Jan Zając, prezes zarządu Ziko Apteka Sp. z o.o.

Wyróżniony statuetką Wektora za stworzenie w warunkach silnej rynkowej konkurencji jednej z najbardziej rozpoznawalnej i profesjonalnej sieci aptecznej w Polsce oraz za wprowadzanie innowacji w sprzedaży farmaceutyków.

Nagrodę specjalną – Superwektora 2018 – otrzymał:

Zbigniew Jagiełło – prezes PKO Bank Polski

Nagrodzony za spektakularną zmianę nieco „skostniałej” firmy z tradycjami, jaką był PKO Bank Polski, w nowoczesną i ambitną firmę, która znakomicie radzi sobie na trudnym konkurencyjnym rynku oraz za skuteczne zarządzanie i wykreowanie znakomitego zespołu pracowników, co potwierdza lista wyróżnień i nagród otrzymanych w krótkim okresie kilkunastu miesięcy.

Tę ostatnią, najważniejszą statuetkę wręczył Andrzej Malinowski – prezydent organizacji Przedsiębiorcy Rzeczypospolitej Polskiej, zrzeszającej ponad 19 tys. krajowych przedsiębiorstw zatrudniających ponad 5 mln pracowników – organizator konkursu i gospodarz Gali.

Serdecznie gratulujemy laureatom!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023