Wideo patrol

Wideo patrol istotnym elementem ochrony obiektu

Opublikowano: 25 kwietnia 2021

Alfa Group to jedna z tych agencji ochrony, które zdają sobie sprawę z możliwości, jakie daje wideo patrol. Rozwój technologiczny zaoferował nam nowe możliwości. Z tego powodu warto przyjrzeć się najnowszym trendom, które udowadniają, że w XXI wieku tradycyjne formy ochrony nie są tymi najbardziej efektywnymi.

Wideo patrol, czyli sekwencyjna obserwacja wizyjna

Wiele osób niesłusznie uważa, że e-ochrona jest słabszą metodą zabezpieczenia obiektów. W dzisiejszych czasach możliwości technologiczne sprawiają, że agencje ochrony mogą szybko zareagować w razie takiej konieczności.

Wideo patrol to zdalna, sekwencyjna obserwacja wizyjna obiektu. Operator Centrum Monitorowania Alarmów obserwuje obiekt klienta. W przypadku alarmu sprawdza, do jakiego rodzaju zagrożenia doszło, a następnie wysyła na miejsce Patrol Interwencyjny. Umożliwia to lepszą obserwację terenu niż w przypadku ochrony fizycznej.

Kamery pozwalają na obserwację wielu punktów jednocześnie, dzięki czemu mamy pewność, że wszystkie kluczowe miejsca są dobrze zabezpieczone. Dodatkowo wzrok kamer może sięgać w obszary niedostępne dla oczu patrolującego strażnika. Operator zasiadający w Centrum Monitorowania Alarmów ma dokładny ogląd sytuacji, dzięki czemu może szybko zareagować, jeśli zajdzie taka konieczność.

Dodatkową funkcją wideo patrolu jest zdalne wydawanie poleceń tudzież uruchamianie oświetlenia – w niektórych przypadkach może to prewencyjnie odstraszyć osoby, które zdecydowały się wtargnąć na teren strzeżonego obiektu. Kolejną wartą odnotowania rzeczą jest możliwość archiwizowania obrazów. Klient może otrzymać raport nakreślający pracę agencji ochrony.

Wideo patrol, bo warto postawić na technologię

Dobre agencje ochrony korzystają z doświadczonych pracowników. Alfa Group zatrudnia ludzi, którzy wcześniej mieli styczność z wojskiem czy policją. Człowiek ma jednak swoje ograniczenia. Właśnie dlatego tak ważne jest inwestowanie w nowości technologiczne. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Sławomir Jaworski, prezes zarządu Alfa Group. Podczas jednego z wywiadów ekspert wyjaśnił, jakie kroki podjęła jego agencja ochrony, aby świadczyć możliwie jak najlepsze usługi swoim klientom.

Sławomir Jaworski, prezes zarządu Alfa Group

Sławomir Jaworski, prezes zarządu Alfa Group

Właśnie dopięliśmy umowę z niemiecką firmą LivEye, która specjalizuje się w mobilnych systemach bezpieczeństwa. Rozwiązania mobilne nie są oczywiście novum na polskim rynku, ale konfiguracje, jakie proponują nasi niemieccy partnerzy, reprezentują naprawdę wysoki poziom innowacyjności. Jako pierwsi w Polsce podpisaliśmy z ich dostawcą umowę o współpracy. Wkrótce z nieskrywaną dumą zaprezentujemy systemy mobilne, które technologicznie są dużo bardziej zaawansowane względem konkurencji. Skupimy się na dwóch systemach LivEye: ONE+ i PRO 2.0. Pierwszy z nich to 6-metrowa wieża monitorująca wyposażona w dwie kamery PTZ z aktywnym zoomem i inteligentne oprogramowanie. Stanowisko zajmuje niewielką powierzchnię i łatwo zmienić jego docelowe miejsce. LiveEye ONE+ wymaga zasilania 230 V, jednak w przypadku awarii zasobnik prądu dostarcza zasilanie do 80 godzin. Z kolei system LiveEye PRO 2.0 jest rozwiązaniem hybrydowym, przyjaznym dla środowiska. Maszt jest nieco większy, ale nadal łatwo zmienić stanowisko w zależności od potrzeb. Ogromnym atutem systemu jest jego działanie na paliwo, przy czym zbiornik o pojemności 150 l starcza na 3 miesiące pracy. Oba systemy są konfigurowane zdalnie, a ich zasięg widzenia wynosi 200 m – powiedział Sławomir Jaworski.

Wideo patrol to większy poziom bezpieczeństwa

Klienci różnią się między sobą. Każdy ma inne potrzeby. Każdy jednak chce, aby jego dobra były należycie chronione. Wideo patrol pozwala na optymalizację kosztów oraz wykorzystanie zarówno doświadczonej kadry, jak i technologii.

To również znakomite działanie prewencyjne. Często sam widok kamer oraz informacja o obiekcie monitorowanym potrafi skutecznie zniechęcić osoby zainteresowane przeprowadzeniem niepożądanych działań na terenie strzeżonej firmy. Dodatkowo wideo patrol oznacza brak kosztów związanych z reagowaniem na „fałszywe alarmy”. Czasem czujniki zareagują w momencie, gdy nie ma realnego zagrożenia. Osoba czuwająca w Centrum Monitorowania Alarmów może szybko sprawdzić, czy w danym miejscu faktycznie konieczna jest interwencja. Jeśli faktycznie na terenie obiektu podejmowane są niepożądane działania, wówczas na miejsce zostanie wysłany Patrol Interwencyjny lub powiadomione zostaną odpowiednie służby.

Wideo patrol z całą pewnością jest rozwiązaniem, któremu powinno się dać szansę. Jeśli mu zaufamy, nad naszym bezpieczeństwem czuwać będzie zespół doświadczonych specjalistów, którzy wspierani są zaawansowanym technologicznie sprzętem.

Filip Nowak 

 

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Sandały robocze
Wybór odpowiednich sandałów roboczych może znacząco wpłynąć...
bezpieczne niszczenie dokumentów
Przepisy w obszerny sposób regulują kwestię ochrony danych o...
jak włamać się na Facebook
We współczesnym cyfrowym krajobrazie Facebook stał się klucz...
Foteliki samochodowe dla dzieci to niezbędny element wyposaż...
Social Media
Pokaż mi swoje social media, a powiem Ci kim jesteś?...