wózek widłowy

Więcej niż wózek widłowy. Popularne wózki do kompletacji zamówień

Opublikowano: 7 grudnia 2023

Wózki do kompletacji to nieodzowny element pracy w magazynach i centrach logistycznych. Pozwalają bezpiecznie i efektywnie zbierać towar z regałów. Odpowiedni dobór maszyny do specyfiki pracy w konkretnym magazynie ma duży wpływ na optymalizację działań. Które marki i modele wózków do kompletacji są najpopularniejsze na rynku wtórnym?

Wózki do kompletacji – popularne marki i modele

Na portalu ogłoszeniowym Mascus można znaleźć ogłoszenia sprzedaży wózków do kompletacji różnych marek. Jednym z najpopularniejszych producentów tych maszyn do magazynowania jest niemiecka firma Linde. Oferowany przez nią sprzęt wyróżnia modułowa konstrukcja oraz platforma robocza tłumiąca drgania. Wśród modeli wózków do kompletacji Linde znajdują się m. in.: N20, V10, L14.

Inną, również cieszącą się uznaniem marką maszyn do magazynowania jest Still. To zaawansowany technicznie sprzęt przeznaczony do pracy na różnych wysokościach – nawet do 12 metrów. Wózki do kompletacji Still przewożą aż do 2,5 tony ładunku i mogą rozpędzić się do 14 km/h. Najpopularniejsze modele tej marki w serwisie Mascus to: Ekx, Mxx, Cx20.

Kolejnym cenionym niemieckim producentem wózków do kompletacji jest Jungheinrich. Maszyny te są wyposażone w regulowaną kierownicę, mają indywidualne programy jazd i są aktywowane kodem PIN. Ich konstrukcja pozwala na sprawną wymianę akumulatora, dzięki czemu obsługują kilka zmian bez przerw na ładowanie. Wózki do kompletacji Jungheinrich to modele takie jak: Eks110, Ece225, Erd220.

Warto przyjrzeć się również wózkom do kompletacji marki Elevah. Pozwalają one na pracę na wysokości do 8 metrów, a przy tym zapewniają bezpieczeństwo. Pracownicy magazynów cenią te maszyny za ich wydajność, krótszy czas pracy oraz mniejsze koszty pobierania materiałów. Wśród modeli dostępnych w serwisie Mascus znajdują się 40 Move Picking, 40 T.FL, E5 ES Move.

Dodatkowe informacje o modelach tych maszyn do magazynowania znajdują się w artykule: Wózki kompletacyjne – niezawodny sprzęt do kompletacji zamówień.

Typy wózków do kompletacji zamówień

Ze względu na różne warunki pracy w magazynach oraz centrach logistycznych, producenci wózków do kompletacji oferują kilka rodzajów tych maszyn. Każdy z rodzajów służy do pracy na innej wysokości. Typy wózków do kompletacji zamówień to:

  • Nisko unoszące – umożliwiają zbieranie produktów na niskim poziomie składowania. Można nimi operować na wysokości do 4 metrów.
  • Średnio wysoko unoszące – takie wózki służą do pracy w magazynach ze średnim składowaniem. Oznacza to, że towary są magazynowane na wysokości do 7 metrów.
  • Wysoko unoszące – tego rodzaju maszyny są przeznaczone do kompletowania zamówień złożonych z produktów na wysokim poziomie składowania. Wykorzystuje się je tam, gdzie wysokość regałów magazynowych przekracza 7 metrów.

Zakup wózków do kompletacji na rynku wtórnym

Wózki do kompletacji są dostępne na rynku wtórnym w serwisie Mascus. Kupno takiej maszyny może oznaczać niższe koszty dla magazynu lub centrum logistycznego, które potrzebuje dodatkowego sprzętu. Szeroki wybór marek i modeli sprawia, że można łatwo znaleźć wózek odpowiadający potrzebom i specyfice pracy danej firmy.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
biuro rachunkowe
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...
samochód elektryczny
Na mocy nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach al...
dron
Kiedy nadchodzą Walentynki, znalezienie idealnego prezentu s...
Suwnice
...
płytka PCB
Jakość obwodów drukowanych ma wpływ na poprawne funkcjonowan...