Wiedeńskie premiery Huawei

Opublikowano: 21 października 2021

Do sprzedaży w Polsce wszedł właśnie smartfon Huawei nova 9, najnowszy smartfon marki zaprezentowany dziś podczas europejskiej premiery w Wiedniu. Urządzenie wyróżnia się potężnym aparatem fotograficznym 50 MP Ultra Vision, superszybkim ładowaniem oraz ultrasmukłą i lekką konstrukcją. Do 11 listopada smartfon można zamówić w zestawie z bezprzewodowymi słuchawkami Huawei FreeBuds 4, w rekomendowanej cenie detalicznej 2 299 zł. Regularna sprzedaż nowych telefonów ruszy 12 listopada.

Huawei nova 9 – ultrasmukły smartfon z potężnym aparatem fotograficznym

Nova 9 to najnowszy przedstawiciel serii Huawei nova, dedykowanej wymagającym, dynamicznym użytkownikom, dla których ważny jest świetnej jakości aparat fotograficzny oraz oryginalny design urządzenia. W nowym smartfonie marki zastosowano potężny system aparatów fotograficznych Ultra Vision wyposażony w cztery obiektywy, w tym główny z matrycą o rozdzielczości 50 MP. Obiektyw ten wyróżnia się też zastosowaniem dużego sensora o rozmiarze 1/1,56” oraz filtrem w układzie RYYB, dzięki czemu rejestrowane jest o 40% więcej światła w porównaniu do tradycyjnego filtra RGGB. Dzięki temu zdjęcia i materiały wideo wyróżniają się najwyższą jakością i liczbą detali, również w bardzo słabych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo, technologia XD Fusion Engine gwarantuje ostrość obrazu, a inteligentna redukcja zniekształceń zapewnia wysokiej jakości zdjęcia wykonane z wykorzystaniem obiektywu ultraszerokokątnego o rozdzielczości 8 MP. Aparat główny nova 9 został wyposażony również w obiektyw makro oraz obiektyw do wykrywania głębi obrazu (2 MP).

Huawei nova 9

Aparat nowego smartfona Huawei obsługuje również nagrywanie filmów w jakości 4K i technologię stabilizacji obrazu. Dzięki trybowi Dual-View użytkownik może nagrywać materiały wideo z wykorzystaniem aparatu głównego oraz przedniego jednocześnie. Przedni aparat fotograficzny nova 9 został wyposażony w obiektyw o dużej rozdzielczości 32 MP.

Nowy smartfon charakteryzuje się też minimalistycznym designem i ultrasmukłą konstrukcją o szerokości 7,77 mm oraz wadze zaledwie 175 gramów. Uwagę zwraca również unikalna, pierścieniowa konstrukcja modułu aparatów fotograficznych.

Huawei nova 9 został wyposażony w wysokiej jakości ekran OLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz, który odwzorowuje paletę barw DCI-P3 (delta E < 1) i wyświetla ponad miliard kolorów. Nova 9 zapewnia też wydajną pracę, dzięki baterii o pojemności 4300 mAh oraz technologii Huawei SuperCharge 66W. Technologia ta umożliwia ładowanie nova 9 do 100% w ciągu jedynie 38 minut. Sercem smartfona jest procesor Snapdragon 778G 4G.

Smartfon dostępny jest w dwóch kolorach – błękitnym, opalizującym pod wpływem światła oraz czarnym.

Huawei nova 9

Huawei Mobile Services

Smartfon Huawei nova 9 działa w oparciu o ekosystem usług Huawei Mobile Services. Oficjalnym sklepem z aplikacjami na nowym smartfonie jest AppGallery. Użytkownicy sklepu, oprócz możliwości pobrania najlepszych aplikacji, w tym aplikacji bankowych, zakupowych i VOD, zyskują także dostęp do wyjątkowych promocji i prezentów. Użytkownicy smartfonów Huawei nowej generacji mogą korzystać też z aplikacji Mapy Petal, która umożliwia między innymi zaplanowanie dotarcia do wyznaczonego celu samochodem, pieszo czy komunikacją miejską. Wyszukiwarka Petal pozwala z kolei przeglądać wiadomości, wyszukiwać atrakcje w pobliżu czy planować podróż. Dzięki Przeglądarce Huawei można natomiast wygodnie przeglądać strony internetowe, zachowując jednocześnie pełną prywatność. W AppGallery dostępnych jest już 7 aplikacji bankowych zintegrowanych z HMS – PKO BP, Millennium, mBank, Credit Agricole, Noble Bank i Getin, Alior Bank. Co więcej, klienci Banku Millennium mogą już dokonywać wygodnych płatności zbliżeniowych BLIK poprzez aplikację tego banku. Ten typ płatności będzie dostępny w przyszłości również w aplikacjach innych banków.

Flagowy salon w Wiedniu

Na dzień przed wiedeńską premierą najnowszych smartfonów z serii Huawei nova, marka otworzyła w stolicy Austrii swój pierwszy flagowy sklep, w którym znajdzie się interaktywna strefa pozwalająca doświadczyć innowacyjnych rozwiązań smart home. Huawei Flagship Store to 600 metrów kwadratowych powierzchni rozłożonej na 5 piętrach, gdzie konsumenci będą mogli doświadczyć najnowszych produktów marki i dedykowanych im usług.

Huawei nova 9

Najnowszy flagowy sklep Huawei w Wiedniu został zlokalizowany na najbardziej prestiżowej ulicy handlowej miasta – Kärntner Straße. Inspirowany naturą projekt wnętrza nawiązuje stylistyką do innych salonów w Europie, które charakteryzuje wysokiej klasy design. Wyjątkowy żyrandol przypominający wodospad wizualnie łączy dwa piętra, a rośliny we wnętrzu podkreślają wrażliwość marki na kwestie związane ze środowiskiem naturalnym. Na wszystkich gości wiedeńskiego Huawei Flagship Store będzie czekał zespół 20 konsultantów posługujących się kilkunastoma językami, by udzielić im wsparcia i wszelkich informacji o produktach i ofertach marki.

Flagowy sklep Huawei w Wiedniu to kolejne takie miejsce w Europie – wcześniej Huawei otworzył salony w Berlinie, Barcelonie, Madrycie, Paryżu i Londynie. Pierwszy, globalny Huawei Flagship Store został otwarty we wrześniu 2019 roku w Shenzhen. Huawei posiada też sklepy typu Huawei Experience Store – jest ich ponad 5 000 w skali świata, a jeden z nich zlokalizowany jest w Warszawie, w centrum handlowym Westfield Arkadia. Łączna liczba sklepów detalicznych i stref ekspozycyjnych Huawei na świecie to prawie 60 000.

Zdjęcia: materiały prasowe

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
HUAWEI P60 Pro
Nowy model jest kontynuacją wyjątkowo popularnej wśr...
Huawei Watch GT3 Pro
Wiele osób z pewnością przyzna nam, że nabycie odpowiedniego...
Huawei Watch Gt3 Pro Sport
Huawei niedawno wprowadził na rynek swój najnowszy zegarek s...
Huawei Watch GT3 Pro
Dziś jest dzień modernizmu i nowoczesnych technologii we wsz...
Huawei P50 Pocket
W czasach słusznie minionych standardowym prezentem...