Menu
Lider Polskiego Biznesu

Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu

Lider Polskiego Biznesu. W Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie Business Centre Club po raz dwudziesty czwarty nagrodził najlepszych polskich przedsiębiorców.

Business Centre Club od 1992 roku przyznaje wybitnym osobistościom spoza środowiska biznesu Nagrody Specjalne za przyczynianie się do rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej w Polsce. Laureatami Nagrody Specjalnej BCC zostali: Werner Hoyer, prezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego – za wsparcie polskiej gospodarki i przedsiębiorców kwotą ponad 25 mld euro kredytów w latach 2012–2016, a także prof. Norman Davies za wskazywanie Polakom drogowskazów na przyszłość poprzez badanie ich historycznych sukcesów i porażek.

– Rok temu w tej sali zadaliśmy pytanie: popiół zostanie z polskiej rewolucji czy diament? Mamy sporo diamentów. I popiołu. Diamenty to 4-procentowy wzrost gospodarczy. Ograniczenie szarej strefy przez MF. Większe o 52 mld zł wpływy podatkowe. Także najniższe od 27 lat bezrobocie, wzmocnienie finansowe rodzin i ubogich, 5-miliardowa nadwyżka budżetowa w sierpniu. Popiół to duży spadek inwestycji prywatnych i brak ludzi do pracy. Polska gospodarka potrzebuje dziś imigrantów. Modlimy się w kościołach za papieża Franciszka. Ale milkniemy, kiedy prosi o przyjmowanie uchodźców – mówił, witając gości na gali, prezes BCC Marek Goliszewski.

Na gali wręczono nominacje i Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu.

Statuetkę zaprojektował znany rzeźbiarz  Tadeusz Tchórzewski, dla którego inspiracją była rzeźba nieznanego autora z okresu międzywojennego. Przywilejem laureatów, którzy utrzymują wysoką pozycję na rynku, jest możliwość uzyskania Diamentów do zdobytych statuetek.

W tym roku jury konkursu Lider Polskiego Biznesu uhonorowało Złotymi Statuetkami 10 firm i ich prezesów, a nominowanych do nagrody było 19 przedsiębiorstw. Diamenty do Złotych Statuetek otrzymali laureaci z lat poprzednich, którzy utrzymali bądź wzmocnili pozycje swoich firm na rynku.

Wręczone zostały też Medale Solidarności Społecznej – wyróżnienie dla osób zaangażowanych społecznie, pomagających potrzebującym, propagujących ideę odpowiedzialności społecznej biznesu i budujących solidarność społeczną. To przedsiębiorcy znani ze swojej działalności charytatywnej, osoby poświęcające swój czas, finanse i energię na pomoc potrzebującym.

W tegorocznej uroczystości wśród blisko 2 tysięcy gości obok najlepszych przedsiębiorców z całej Polski – członków BCC – znaleźli się reprezentanci rządu, parlamentarzyści, dyplomaci, wybitni przedstawiciele świata kultury i nauki oraz duchowieństwa, a także znani publicyści.

Galę uświetnił występ znakomitej mezzosopranistki Małgorzaty Walewskiej z Orkiestrą Filharmoników Śląskich pod batutą Janusza Powolnego.

Anna Arwaniti

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021