Wiesław Szermach – Dobry zespół to podstawa

Opublikowano: 22 listopada 2017

Sukces sprzedażowy to wielka zasługa naszych pośredników, którzy potrafią dotrzeć do klienta i odpowiednio zaprezentować produkty z naszego bogatego portfolio – mówi Wiesław Szermach, prezes zarządu „POLISA-ŻYCIE” TU S.A. Vienna Insurance Group, związany z firmą od ponad 20 lat.

Co jest sztuką współczesnego zarządzania według laureata nagrody VIP Biznesu?

– Sztuka zarządzania polega na tym, żeby właściciel biznesu miał satysfakcję z tego, co robi, zarówno w wymiarze zawodowym, jak i finansowym. Poza tym trzeba umieć poruszać się między zjawiskami i procesami zewnętrznymi, które wpływają na prowadzenie biznesu, tak żeby nie przeszkadzały w rozwoju firmy. Choć działamy w ramach grupy, swobodnie kierujemy rozwojem firmy na polskim rynku, nie dając właścicielowi powodu do zmartwień. Ze względu na niestabilność regulacji w Polsce nie jest to zadanie łatwe, bo warunki funkcjonowania rynku ubezpieczeń zmieniają się zbyt dynamicznie, bez przygotowania ubezpieczycieli na radykalne nowości.

Jak ważnym czynnikiem rozwoju firmy jest właściwy dobór pracowników?

– Rzekłbym, że najważniejszym. Zmieniają się technologie, narzędzia pracy i komunikacji, ale to ludzie robią z nich użytek. Od kadry menadżerskiej zależy, komu powierzy zadania związane z rozwojem firmy. Osobiście jestem zwolennikiem zatrudniania młodych ludzi, choć część naszej kadry stanowią doświadczeni pracownicy. Dobór ludzi i odpowiednie kształcenie pracowników jest podstawowym problemem z punktu widzenia funkcjonowania gospodarki.

Czy Polacy chętnie myślą o przyszłości przez pryzmat ubezpieczeń?

– Świadomość potrzeby ubezpieczeń w społeczeństwie jest, ale dotyczy ona raczej majątku. Jeśli przychodzi do ubezpieczeń na życie, to pojawia się problem, bo dochodzi do głosu brak zaufania do rynku ubezpieczeń, wynikający z polityki państwa i złych wzorców ubezpieczeń, choćby zdrowotnych.

Polisa Życie stale wprowadza nowe produkty skierowane do różnych grup odbiorców. Łatwo jest przekonać klientów i zdobyć ich zaufanie?

– Sukces sprzedażowy to wielka zasługa naszych pośredników, którzy potrafią dotrzeć do klienta i odpowiednio zaprezentować produkty z naszego bogatego portfolio. Można powiedzieć, że wręcz szyjemy produkty pod nasze struktury sprzedażowe, wiedząc, w jakich kręgach obracają się nasi agenci. Jeżeli są dobrze przeszkoleni, to ich praca na pewno przyniesie wyniki.

Co stoi za systematycznym wzrostem wyników i utrzymywaniem pozycji lidera w grupie?

– Nie mam innego przepisu niż praca, która stanowi 90 proc. sukcesu. Pozostałe 10 proc. to geniusz prezesa (śmiech). Mówiąc serio, firma rozwija się tak, jak pozwolą jej na to pracownicy. Wszystko zależy od zespołu. Mam już 20-letnie doświadczenie w ubezpieczeniach, nasza firma cieszy się od lat zaufaniem społecznym, profesjonalnym zespołem. Dbamy o wysoką jakość usług i bezpieczeństwo finansowe naszych klientów. To recepta na sukces.

Rozmawiał Mariusz Gryżewski

Fot. „POLISA-ŻYCIE” TU S.A. Vienna Insurance Group


Buduj i wzmacniaj zespół pracowników przez Internet!

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Piotr Henicz
Ubezpieczenie od deszczu podczas wyjazdu, videocasty...
Czesław Piotrowski
Świadczymy usługi na rzecz najbardziej wymagających...
Artur Kijonka OVB Allfinanz Polska
O atrakcyjności oferty decyduje brak konieczności in...
najtańsze ubezpieczenia OC
Nawet kilka tysięcy złotych rocznie można zyskać lub stracić...
Białe szaleństwo zbliża się wielkimi krokami! Z niecierpliwo...