Menu

Międzynarodowe Targi Wina ENOEXPO 2016

Wina świata na wyciągnięcie ręki. Miniona edycja Międzynarodowych Targów Wina ENOEXPO przyciągnęła do Krakowa ponad 350 wystawców i wielu gości, dowodząc tym samym, że trunek znany od wieków nie traci na popularności.

Jesienne wydarzenie branżowe, zorganizowane przez Targi w Krakowie w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO odwiedziło ponad 13,5 tys. osób. Zwiedzający mogli zapoznać się z wyrobami z różnych stron świata. Krajem partnerskim targów ENOEXPO były w tym roku Niemcy, dla których jesteśmy jednym z 10 głównych rynków zbytu.

20151104_twk_1874Podczas targów można było wziąć udział w seminariach tematycznych, warsztatach szkoleniowych prowadzonych przez uznanych sommelierów oraz degustacjach win z różnych regionów.

Wśród zaplanowanych na listopad przez organizatorów propozycji spotkań i warsztatów dla przedstawicieli branży HoReCa znalazły się m.in. zagadnienia związane z serwowaniem wina i łączeniem go z jedzeniem. Pierwszego dnia wystawy – 14 listopada – odbyła się gala wręczenia nagród.

Komisja konkursowa wyłoniła laureatów siódmego konkursu winiarskiego o medal ENOEXPO, wyróżniając w ten sposób najlepsze polskie i zagraniczne trunki.

Wybór nie był łatwy, gdyż wszystkie produkty trzymały wysoki poziom, ale ostatecznie podjęto decyzję i ogłoszono wyniki. W kategorii „polskie cydry” przyznano dwa złote medale, trzy srebrne i pięć brązowych medali.

W kategorii „polskie wina i miody” złotymi medalami wyróżniono pięć wyrobów, srebrnymi – dziewięć, a brązowymi – trzynaście. Ponadto w obu kategoriach przyznano specjalne wyróżnienia dla trunków, które szczególnie zwracają uwagę pod względem jakości. Zagraniczne wina zdobyły dziewięć złotych medali, trzynaście srebrnych i dziewiętnaście brązowych.

W rywalizacji wzięły udział zarówno wina dostępne i znane w Polsce, jak i te, które producenci dopiero planują wprowadzić na nasz rynek.

Po raz kolejny można było zgłaszać do konkursu cydry, które zyskały w Polsce wielu sympatyków. W wydzielonej strefie – ENOARENIE – goście mogli również spotkać się z autorami publikacji branżowych. Tam też zostały zaprezentowane wina nagrodzone w konkursach winiarskich towarzyszących targom. Jak co roku w trakcie targów ENOEXPO magazyn „Czas Wina” wręczył tytuł „Człowieka Roku”. Został nim António Rios de Amorim, prezes największego na świecie producenta korka naturalnego.

Fot. archiwum organizatora

Jedna odpowiedź do “Międzynarodowe Targi Wina ENOEXPO 2016”

  1. małaośmiornica pisze:

    wino wino – a może warto promować Polskie Miody. Ten produkt jest niedoceniony przez konsumentów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021