Menu
chłodziarki do wina

Wino o idealnej temperaturze – zawsze gdy masz na nie ochotę

Na etykietach win zwykle widnieje informacja o temperaturze serwowania. Przestrzeganie tego bywa kłopotliwe, przez co traci sam trunek i konsument, nie doceniając w pełni jego walorów. Pomocną dłoń wyciąga Amica, wprowadzając w Polsce chłodziarki do wina. Ten krok to efekt doświadczenia spółek Grupy Amica w Europie, zwłaszcza we Francji, gdzie degustacja i podawanie wina urastają do rangi sztuki

Chłodziarki do przechowywania wina przeznaczone do użytku domowego cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a według prognoz rynkowych ich sprzedaż w najbliższych latach będzie rosnąć. W Polsce nadal pozostają mało znane, jednak stopniowo zyskują coraz większe grono odbiorców.

Dlaczego warto rozważyć zakup winiarki?

chłodziarki do winaOtóż, w zwykłej chłodziarce za sprawą różnych czynników, choćby częstego otwierania, dochodzi do wahań temperatury. Ponadto w lodówce przechowujemy wiele artykułów, które muszą leżeć płasko na półce, więc butelki stawiamy zazwyczaj na drzwiach – wówczas wino nie leżakuje, a korek nie jest w nim zanurzony, co przeszkadza dojrzewaniu. Negatywny wpływ na wino może mieć również dostęp światła, w tym promieniowania UV. Długotrwałe przechowywane wina w lodówce jest profanacją gatunku – ze szkodą dla nas, bo jego smak nie będzie taki, jak powinien.

W winiarce przechowujemy tylko przeznaczone do tego celu butelki, które leżakują w optymalnych warunkach. Pojemnik z wodą pomaga utrzymać stałą wilgotność, niezbędną dla szlachetnych trunków, dużo rzadsze otwieranie niż w przypadku lodówki chroni przed nadmierną ilością niepożądanego światła, a szyba anty-UV ogranicza niekorzystne promieniowanie. W efekcie wino z winiarki zachowuje optymalny bukiet zapachowy oraz smak, nie mówiąc o rekomendowanej temperaturze. Najlepsze walory wina są bowiem efektem odpowiedzialnej uprawy, profesjonalnej produkcji, ale także optymalnego przechowywania i chłodzenia.

Funkcjonalność urządzeń, które wprowadza na polski rynek Amica, oraz zastosowane w nich rozwiązania stanowią sumę doświadczeń, które firma zdobywała na najbardziej wymagających winiarskich rynkach w Europie. Tylko w 2018 r. Grupa sprzedała blisko 65 tys. chłodziarek do wina, głównie we Francji i w Wielkiej Brytanii, czyli tam, gdzie klienci nie uznają kompromisów w zakresie jakości tego typu urządzeń i ufają sprawdzonym markom. Dziś, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy coraz chętniej i bardziej świadomie wybierają dobre wina, Amica rozpoczyna sprzedaż eleganckich chłodziarek do wina na rynku macierzystym.

Sprawdź ofertę win półwytrawnych na wybieramwino.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021