chłodziarki do wina

Wino o idealnej temperaturze – zawsze gdy masz na nie ochotę

Opublikowano: 16 maja 2021

Na etykietach win zwykle widnieje informacja o temperaturze serwowania. Przestrzeganie tego bywa kłopotliwe, przez co traci sam trunek i konsument, nie doceniając w pełni jego walorów. Pomocną dłoń wyciąga Amica, wprowadzając w Polsce chłodziarki do wina. Ten krok to efekt doświadczenia spółek Grupy Amica w Europie, zwłaszcza we Francji, gdzie degustacja i podawanie wina urastają do rangi sztuki

Chłodziarki do przechowywania wina przeznaczone do użytku domowego cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a według prognoz rynkowych ich sprzedaż w najbliższych latach będzie rosnąć. W Polsce nadal pozostają mało znane, jednak stopniowo zyskują coraz większe grono odbiorców.

Dlaczego warto rozważyć zakup winiarki?

chłodziarki do winaOtóż, w zwykłej chłodziarce za sprawą różnych czynników, choćby częstego otwierania, dochodzi do wahań temperatury. Ponadto w lodówce przechowujemy wiele artykułów, które muszą leżeć płasko na półce, więc butelki stawiamy zazwyczaj na drzwiach – wówczas wino nie leżakuje, a korek nie jest w nim zanurzony, co przeszkadza dojrzewaniu. Negatywny wpływ na wino może mieć również dostęp światła, w tym promieniowania UV. Długotrwałe przechowywane wina w lodówce jest profanacją gatunku – ze szkodą dla nas, bo jego smak nie będzie taki, jak powinien.

W winiarce przechowujemy tylko przeznaczone do tego celu butelki, które leżakują w optymalnych warunkach. Pojemnik z wodą pomaga utrzymać stałą wilgotność, niezbędną dla szlachetnych trunków, dużo rzadsze otwieranie niż w przypadku lodówki chroni przed nadmierną ilością niepożądanego światła, a szyba anty-UV ogranicza niekorzystne promieniowanie. W efekcie wino z winiarki zachowuje optymalny bukiet zapachowy oraz smak, nie mówiąc o rekomendowanej temperaturze. Najlepsze walory wina są bowiem efektem odpowiedzialnej uprawy, profesjonalnej produkcji, ale także optymalnego przechowywania i chłodzenia.

Funkcjonalność urządzeń, które wprowadza na polski rynek Amica, oraz zastosowane w nich rozwiązania stanowią sumę doświadczeń, które firma zdobywała na najbardziej wymagających winiarskich rynkach w Europie. Tylko w 2018 r. Grupa sprzedała blisko 65 tys. chłodziarek do wina, głównie we Francji i w Wielkiej Brytanii, czyli tam, gdzie klienci nie uznają kompromisów w zakresie jakości tego typu urządzeń i ufają sprawdzonym markom. Dziś, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy coraz chętniej i bardziej świadomie wybierają dobre wina, Amica rozpoczyna sprzedaż eleganckich chłodziarek do wina na rynku macierzystym.

Sprawdź ofertę win półwytrawnych na wybieramwino.pl

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Linea
Nowość na polskim rynku – czas poznać nowy sklep internetowy...
Pasta z orzechów laskowych
Pasta z orzechów laskowych ma ogromny potencjał zdro...
wyposażenie restauracji
Wyposażenie restauracji odgrywa niebagatelną rolę w...
Jak wybrać piekarnik
Wybór odpowiedniego piekarnika do...
kuchna zero waste
W obecnych czasach, gdy półki sklepowe uginają się pod cięża...