Wiosenne imprezy gastronomiczne w Czechach

Opublikowano: 16 maja 2016

Wiosenną wycieczkę do Czech warto połączyć z udziałem w jednym z ciekawych wydarzeń gastronomicznych. Na smakoszy czekają festiwale kuchni czeskiej, podczas których można delektować się typowymi przysmakami i znakomitymi trunkami.

Imprezy w Czechach. Miłośników piwa zapraszamy do Pragi na siódmą edycję Czeskiego Festiwalu Piwnego, największego wydarzenia gastronomicznego w Czechach. Tegoroczna edycja odbywa się od 12 do 28 maja.  Na gości czeka bogata oferta czeskich browarów (70 gatunków piwa), najlepszych restauracji i  firm cateringowych, rzeźników i piekarzy.  Do dyspozycji jest 10 tysięcy miejsc siedzących w wielkim namiocie i 200 osób z obsługi, ubranych w czeskie stroje ludowe.  Program urozmaicają wystąpienia muzyczne oraz weekendowe imprezy do samego rana. Festiwal odbywa się w na terenie praskiego centrum wystawowego Výstaviště. Wstęp jest bezpłatny, za piwo i przysmaki kulinarne zapłacimy specjalnymi monetami Talarami, które  można nabyć na miejscu.

Litomyšl, miasto rodzinne słynnego kompozytora czeskiego Bedřicha Smetany,  zaprasza 20 – 22 maja na  imprezę kulinarną o nazwie Gastroslavnosti Magdaleny Dobromily Rettigovej. Nawiązuje ona do postaci legendarnej kucharki, Magdaleny Dobromily Rettigovej. Spędziła ona w tym mieście ostatnie lata swego życia, była aktywną działaczką społeczną, prowadziła naukę gotowania i prac domowych dla kobiet i dziewcząt, jak również czytania i literatury czeskiej. Restauracje w mieście i okolicy będą oferować specjalne menu według przepisów M. D. Rettigovej. Na gości czekają także konkursy i imprezy kulturalne.

Fot. Czech Specials

Fot. Czech Specials / CzechTourism

W ostatni majowy weekend (od 27 – 29 maja) na smakoszy czeka w Pradze kolejna tradycyjna impreza gastronomiczna – Prague Food Festival. Oprócz degustacji czeskich specjałów oferowanych przez dziesiątki najlepszych restauracji czeskich, ciekawostek gastronomicznych, nie zabraknie także barwnego programu towarzyszącego, między innymi  przedstawień artystycznych, konkursów i spotkań z dietetykami.  Festiwal odbędzie się w Ogrodzie Królewskim Zamku Praskiego.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Czechy to nasz południowy sąsiad, przez wszystkich k...