Menu

Witold Ossowski – z oddaniem dla „małej ojczyzny”

Pragnę, aby gmina Brusy dalej intensywnie się rozwijała i była miejscem, w którym dobrze się żyje – mówi, Witold Ossowski, burmistrz Brus

Jakie zasady przyświecające panu na stanowisku burmistrza i wpływające na efekty pańskiej pracy zostały docenione Złotym Krzyżem Zasługi za działalność społeczną i samorządową?

Witold Ossowski, burmistrz Brus

Witold Ossowski, burmistrz Brus

Witold Ossowski – Do każdej sprawy zawsze podchodzę indywidualnie. Jestem otwarty na współpracę i korzystam z pomysłowości oraz przedsiębiorczości mieszkańców naszej gminy. Do swoich działań podchodzę profesjonalnie i rzetelnie. Istotną zasadą jest też dla mnie zrównoważony i prężny rozwój naszej „małej ojczyzny” oraz budowanie tożsamości regionalnej i patriotycznej.

Przez lata pracy, jako jeden z liderów pozyskiwania funduszy z UE, inicjowałem projekty inwestycyjne podwyższające komfort życia mieszkańców oraz przedsięwzięcia, które otworzyły drogę do nowych obszarów aktywności.

Stawiam na rozwój społeczeństwa obywatelskiego, współpracując z 34 stowarzyszeniami i 15 jednostkami straży pożarnej działającymi na terenie gminy. W realizacji wszelkich zamierzeń zawsze kieruję się dobrem mieszkańców. Cieszę się, że nasze wspólne działania zostały zauważone i docenione.

Jak rozumie pan swoją samorządową misję, którą prezydent Duda określił jako służbę?

Witold Ossowski – Gmina Brusy jest bardzo atrakcyjna turystycznie i kulturalnie, przyciąga pięknem krajobrazów i wspaniałą przyrodą. Mieszkają tu życzliwi i otwarci ludzie. Jestem dumny z efektów podejmowanych przez nas działań. Pragnę, aby gmina Brusy dalej intensywnie się rozwijała i była miejscem, w którym dobrze się żyje.

Rozmawiała Marlena Szczęsna, Fot. archiwum UM Brusy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023