József Váradi

Wizz Air utrzymuje silną pozycję na rynku

Opublikowano: 30 maja 2024

O obchodach 20 lat działalności na rynku przelotów lotniczych, uwarunkowaniach działalności i planach Wizz Air na przyszłość – mówi József Váradi, dyrektor generalny Linii Lotniczych Wizz Air.

W tym roku Linie Lotnicze  Wizz Air obchodzą 20. rocznicę działalności. 19 maja 2004 r. z Katowic wystartował pierwszy samolot  linii Wizz Air. Proszę opowiedzieć o tym  jak linie będą świętować tę rocznicę?

József Váradi Celebrujemy 20. rocznicę działalności Wizz Air z dumą wspominając podróż, jaką odbyliśmy od chwili, gdy nasz pierwszy samolot wystartował z Katowic 19 maja 2004 r. Ten kamień milowy stanowi świadectwo naszego niezachwianego zaangażowania w zapewnianie niskokosztowych, wysokiej jakości możliwości podróży lotniczych w Europie i poza nią.

Obecność na polskim rynku przez dwie dekady to niezwykłe osiągnięcie, które podkreśla ciężką pracę, poświęcenie i zaangażowanie wszystkich pracowników Wizz Air oraz potwierdza naszą pozycję zaufanej i niezawodnej linii lotniczej, znanej z zaangażowania w bezpieczeństwo, przystępność cenową i satysfakcję klienta. Staliśmy się integralną częścią sceny podróżniczej, łącząc ludzi, kultury i możliwości poznawania świata. To odpowiedzialność, którą traktujemy poważnie i jesteśmy zaszczyceni, że możemy nadal służyć naszym pasażerom z tą samą pasją i poświęceniem, które definiowały nas od pierwszego dnia.

Patrząc w przyszłość, nadal angażujemy się w innowacje, rozwój i zapewnianie wspaniałych wrażeń z podróży w nadchodzących latach.

Rocznice to czas podsumowań. Jak ocenia Pan  minione lata? Czy były one dobre dla linii lotniczych Wizz Air? Na ile pandemia, wojna w Ukrainie i w Izraelu wpłynęły na Waszą działalność?

József Váradi – Dokonując oceny minionych lat, istotne jest uwzględnienie czynników zewnętrznych, które wpłynęły na naszą działalność. Pandemia, konflikty geopolityczne i inne istotne wydarzenia niewątpliwie miały wpływ na naszą działalność, prowadząc do konieczności dostosowania i podejmowania strategicznych decyzji mających na celu zapewnienie ciągłości i stabilności. Jednak pomimo tych wyzwań z przyjemnością mogę stwierdzić, że Wizz Air utrzymał silną pozycję na rynku i w dalszym ciągu zapewnia pasażerom stale rosnącą siatkę połączeń lotniczych w Europie i poza nią.

Z optymizmem patrzymy w przyszłość, zdając sobie jednak sprawę, że wyzwania mogą się utrzymywać. Jednak dzięki naszym osiągnięciom w zakresie zdolności adaptacyjnych i dążeniu do doskonałości jestem pewien, że Wizz Air jest na dobrej pozycji, aby przezwyciężyć wszystkie trudności i rozwijać się w kolejnych latach.

Czy w bieżącym roku Wizz Air planuje otwarcie nowych lotów – kierunków lub zwiększenie liczy lotów na już istniejących destynacjach? Jeśli tak, to pomiędzy jakimi miastami i krajami i kiedy mają być one uruchomione?

József Váradi -Mamy ambitne plany rozbudowy naszej siatki połączeń w nadchodzących miesiącach, także w Polsce. Chociaż szczegóły są nadal finalizowane, mogę potwierdzić, że rzeczywiście istnieją plany wprowadzenia nowych tras i zwiększenia częstotliwości do istniejących miejsc docelowych, co jeszcze bardziej poprawi jakość połączeń dla naszych pasażerów w całej Europie i poza nią.

Mogę zapewnić, że nasze wysiłki w zakresie ekspansji skupią się na zapewnieniu pasażerom jeszcze większej liczby możliwości niskokosztowych podróży. Stale oceniamy popyt rynkowy i możliwości rozwoju i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie szczegółów dotyczących naszych nowych tras i zwiększonych częstotliwości.

Czy w bieżącym roku są także planowane jakieś nowości w działalności linii Wizz Air: np. w cenach biletów, opłatach, obsłudze klientów, zasadach odprawy, bagażu itp.

József Varadi – Jestem dumny, że kieruję linią lotniczą, która stale się rozwija i poszukuje nowych możliwości zwiększenia komfortu podróży pasażerów. Chociaż fakt, że głównie skupiamy się na zaangażowaniu w zapewnianie niskokosztowych i wysokiej jakości podróży lotniczych, pozostaje niezmieniony, zawsze szukamy sposobów na ulepszenia i innowacje.

W tym roku pasażerowie mogą spodziewać się ekscytujących zmian i uzupełnień w naszych usługach. Właśnie wprowadziliśmy nową funkcję o nazwie WIZZ Experience, której celem jest uczynienie podróży jeszcze wygodniejszą i przyjemniejszą dla naszych pasażerów. Pomyślnie zakończyliśmy także okres próbny produktu MultiPass i dodaliśmy go do naszej stałej oferty w Polsce.

W Wizz Air rozumiemy, że każdy podróżny jest wyjątkowy, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim pasażerom spersonalizowaną i bezproblemową obsługę. Niezależnie od tego, czy chodzi o jeszcze lepszą obsługę klienta, uproszczone procedury odprawy czy ulepszone zasady dotyczące przewozu bagażu, dążymy do zapewnienia doskonałości w każdym aspekcie naszej działalności.

Wizz Air posiada ok. 34% udział w polskim rynku tanich linii lotniczych. Czy jest planowane zwiększenie tego udział, jeśli tak, to do jakiego poziomu i w jakie perspektywie czasowej?

József Varadi – Zwiększanie udziału w rynku w Polsce jest dla nas jednym z kluczowych priorytetów. Chociaż szczegółowe cele i harmonogramy mogą się różnić, naszym celem jest stałe zwiększanie naszej obecności na polskim rynku poprzez strategiczne działania oraz ekspansję. Zależy nam na zapewnianiu polskim podróżnym wygodnych i niskokosztowych opcji podróży oraz wzmacnianiu naszej pozycji w Polsce i oferowaniu naszym pasażerom jeszcze większej wartości w nadchodzących latach.

 rozmawiała: Ewa Ploplis

 

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Tomasz Kasela
Gabinet Dr Kasela łączy medycynę, naukę i biznes w s...
Rafał Matuszczyk
Formuła wymiany barterowej wywodzi się ze Szwajcarii...
Technologia
Technologia zmienia branżę t...
Budka Suflera
Budka Suflera to jedna z tych wielkich kapel, taki z...
Danuta Stankiewicz
Mam w sobie ogromną radość i nieustający apetyt na ż...