wkładki do drzwi

Wkładki do drzwi – 2 rzeczy, które warto wiedzieć

Opublikowano: 3 grudnia 2020

Odpowiednie akcesoria do drzwi to wbrew pozorom ważny wybór. Kupując wkładki do drzwi, powinniśmy dobrze przemyśleć tę decyzję i zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami. W końcu wkładka ma być nie tylko funkcjonalna, ale i zapewniać nam bezpieczeństwo.

  1. Czym się kierować wybierając wkładki do drzwi?
  2. Czy wkładki drzwiowe bębenkowe chronią przed włamaniem?

Montując zamki i wkładki do drzwi, nie zawsze zastanawiamy się czy wybór, którego dokonaliśmy jest słuszny. Jednak jakość produktu i jego funkcje znacząco wpływają na ochronę mieszkania przed włamaniem, a tym samym na nasze poczucie bezpieczeństwa.

Czym się kierować wybierając wkładki do drzwi?

Przed zakupem wkładki do drzwi, trzeba się dobrze zastanowić, jakie są właściwie nasze oczekiwania. Zależy nam na podstawowych funkcjach czy też chcemy, żeby wybrany produkt zabezpieczał nasz dom przed włamaniem. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na wymiary i konstrukcję wkładki, żeby kupić pasujący produkt, którego nie będziemy musieli zwracać. Bardzo istotny jest rodzaj wkładki i cechy, jakimi się charakteryzuje. Warto zwrócić uwagę na poziom zabezpieczeń. Wkładka niklowa jest odporna na korozję, ale bez dodatkowej ochrony można ją łatwo przewiercić. Mocniejsza jest wkładka drzwiowa mosiężna, ale bez dodatkowej ochrony łatwo ją otworzyć bez użycia klucza. Ochronę przed przewierceniem zapewnia najczęściej dodatkowa płytka umieszczona przy wkładce. We wkładkach o wyższym stopniu ochrony stosuje się zabezpieczenia przed otwarciem manipulacyjnym.

Czy wkładki drzwiowe bębenkowe chronią przed włamaniem?

Wkładki drzwiowe bębenkowe dbają o bezpieczeństwo, dzięki swojej odporności antywłamaniowej. Jest to uruchamiane kluczem okucie, które współpracuje z zamkiem wpuszczanym. Otwarcie zamka następuje poprzez odblokowanie bębenka i jego obrót. Wśród wkładek bębenkowych wyróżniamy:

  • Wkładki jednostronne, umożliwiające otwarcie drzwi tylko z jednej strony. Po drugiej stronie wkładka nie jest widoczna i nie da się otworzyć drzwi nawet awaryjnie.
  • Wkładki dwustronne, czyli klasyczne wkładki drzwiowe, które po obu stronach mają otwór na klucz. Są bardzo popularne.
  • Wkładki z gałką, które funkcjonują podobnie jak dwustronne. Jednak po wewnętrznej stronie zamiast otworu na klucz zamontowana jest gałka, który zastępuje klucz. Jest to wygodne rozwiązanie, bo umożliwia szybkie zamknięcie drzwi i skorzystanie z zamka od środka.

Wyższe normy bezpieczeństwa od zwykłych wkładek bębenkowych spełniają wkładki patentowe. Są one wyposażone w dodatkowe mechanizmy, które zabezpieczają przed nieuprawnionym otwarciem zamka.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
etui na sztućce
Zbliża się Wielkanoc, a w głowie pojawiają się myśli, jak wy...
tekstylia
Urządzanie własnego mieszkania w taki sposób, by stworzyć sw...
kołdra Ludwika
Wyb...
Materac lateksowy
Wybór materaca to bardzo istotna decyzja. Prawidłowa...
Jesienią 2023 roku ruszyła sprzedaż domów, które pow...