Włodzimierz Bosowski

Włodzimierz Bosowski – Łączymy stare z nowym

Opublikowano: 3 listopada 2019

Priorytet jest niezmiennie jeden – zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych i kulturalno-oświatowych członków naszej spółdzielni. Tyle że ich potrzeby ewoluują. Rolą zarządu spółdzielni jest kierowanie spółdzielnią w sposób pozwalający na zaspokajanie oczekiwań mieszkańców pomimo licznych ograniczeń – z jednej strony natury finansowej, z drugiej technicznej – mówi Włodzimierz Bosowski, prezes zarządu Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Jak na przestrzeni ponad 60 lat istnienia Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zmieniają się priorytety zarządu i na czym polega w obecnych realiach rynkowych jakość w zarządzaniu spółdzielnią mieszkaniową?

Włodzimierz Bosowski – Priorytet jest niezmiennie jeden – zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych i kulturalno-oświatowych członków naszej spółdzielni. Tyle że ich potrzeby ewoluują – o ile kiedyś cieszył sam fakt posiadania własnego „m”, o tyle obecnie ludzie chcą mieszkać w nowoczesnym budynku, w ładnym otoczeniu. Walory jakościowe i estetyczne odgrywają coraz większą rolę. Rolą zarządu spółdzielni jest kierowanie spółdzielnią w sposób pozwalający na zaspokajanie oczekiwań mieszkańców pomimo licznych ograniczeń – z jednej strony natury finansowej, z drugiej technicznej. Nie można zapominać, że średni wiek budynków w zasobach ZSM wynosi 40 lat, a lata ich budowy przypadały na okres niskiej jakości i słabej dostępności materiałów budowlanych – staramy się dobrze realizować nasze zadanie.

Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Co wpływa na właściwą gospodarkę ekonomiczno-finansową i pozwala zamykać kolejne lata z pozytywnym wynikiem?

Włodzimierz Bosowski – Odpowiedź jest prosta: stała analiza poziomu kosztów, na którą składa się prawidłowa gospodarka mediami oraz stabilna polityka czynszowa. Systematycznie kontrolujemy poziom czynszów. Z kolei plany roczne i 3-letnie, na których oparta jest gospodarka ekonomiczno-finansowa naszej spółdzielni gwarantują bezpieczeństwo i stabilność ZSM jako podmiotu gospodarczego.

Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Jakie czynniki składają się na właściwą troskę o zasoby spółdzielcze, z korzyścią dla ich użytkowników i wizerunku ZSM?

Włodzimierz Bosowski – Najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa zamieszkiwania na naszych zasobach. Pilnujemy terminów wszystkich wymaganych prawem przeglądów. Szukamy dodatkowych źródeł finansowania, żeby przyspieszyć modernizację zasobów. Inwestujemy w nowinki techniczne, aby dokładniej rozliczać media zużyte przez mieszkańców. Opracowujemy, a następnie realizujemy wspomniane już wcześniej 3-letnie plany rozwoju, bo właśnie one gwarantują utrzymanie właściwej gospodarki ekonomicznej. Krótko mówiąc, staramy się trzymać rękę na „pulsie”. Chcemy połączyć stare z nowym. Mam nadzieję, że nam się to udaje.

Rozmawiała Zuzanna Maj

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
wykładzina PCV
Wybór odpowiedniej podłogi do danego pomieszczenia może być...
Grzegorz Głasek
Odpowiedzialność, zarówno biznesowa, społeczna, jak...
Marian Cydzik
Określanie celów w firmie jest niezwykle ważne dla z...
Krzysztof Pianowski
Wszystko, do czego doszliśmy, zrodziło się z ciężkie...
Hale stalowe
Hale stalowe z powodzeniem wykorzystywane są jako obiekty pr...