Po zimie nasze włosy tracą swój blask, są przesuszone i łamliwe. Na wiosnę potrzebują intensywnej regeneracji. Włosy możemy pielęgnować na wiele sposobów, wszystko zależy od indywidualnej kondycji i potrzeb. Często pod wpływem klimatyzacji, kaloryferów, które grzały w zimie czy ciepłych nakryć głowy włosy staja się przesuszone, a do tego jeszcze elektryzują się, utrudniając uczesanie. W tym wypadku potrzebna jest odpowiednia kuracja nawilżająca.
Warto zastosować profesjonalne odżywki i maski, których możemy używać do codziennej pielęgnacji. Głównymi składnikami są m.in. witaminy czy nawilżający kwas hialuronowy. Zniszczone, rozdwajające się końcówki włosów poprawiają też preparaty z kolagenem. Włosy z tendencją do przetłuszczania są obciążone sebum, przez co wyglądają na nieświeże i nieestetycznie. Podstawą pielęgnacji są szampony regenerujące pracę gruczołów łojowych, które najczęściej zawierają w swoim składzie ekstrakty ziołowe, np. wyciąg ze skrzypu, czarnej rzodkwi, pokrzywy, a także olejki z dziurawca, drzewa herbacianego, tataraku. Warto także skorzystać z peelingów oczyszczających skórę głowy albo dobrać specjalistyczne preparaty dermokosmetyczne, które można znaleźć w aptece. Można również odwiedzić fryzjera, który dopasuje odpowiednie zabiegi do stanu włosów.
Z ładnymi, zadbanymi włosami możemy pomyśleć o zmianie fryzury czy koloru. Coraz modniejsze są teraz kolory bardziej odważne i oczywiście te, w których czujemy się dobrze i młodo – mówi Tomek Pyza, stylista – mam tu na myśli kolory pastelowe, np. róże, czerwienie, niebieskości czy zielenie. dobieramy je do koloru oczu, do charakteru ubierania się, do temperamentu. Nie chodzi o to, żeby malować całą głowę na zielono, ale delikatnie powkładać te kolory we włosy. Farbować całe pasma, np. tylko część boku, albo z tyłu dać agresywniejszy kolor. Ładnie wyglądają kolory niejednolite, np. rudy muśnięty słońcem, żywy, nie plastikowy. Po prostu naturalny. Możemy na wiosnę poszaleć z kolorami, ale zawsze trzeba zachować umiar. Przesada nie jest w dobrym stylu.
Po dobraniu koloryzacji należy zadbać o modną fryzurę, która podkreśli nasz charakter, urodę, w której będziemy czuć się młodo i kobieco, ale zgodnie z trendami. W tym roku modne są krótkie cięcia. Na pokazach mody modelki mają aktualnie bardzo krótkie, chłopięce, agresywne fryzury z dłuższą, niesforną grzywką. Jej stylizacja nie zajmuje dużo czasu – dodaje Tomek Pyza. Nadal modna jest też fryzura bob, w każdej długości i w każdej wersji. Wycieniowany po bokach, do ramion. Ciekawie wyglądają w tej fryzurze również włosy kręcone.
Fryzurę i kolor zawsze trzeba dobierać do stylu kobiety, nie kierować się bezkrytycznie trendami. Musimy być sobą, mieć swój własny, indywidualny styl, który możemy modyfikować w zależności od nastroju. Warto skorzystać nie tylko z podpowiedzi koleżanki, ale odwiedzić fryzjera , który doradzi i dobierze odpowiednią stylizację.
Często po zimie mamy problemy z kondycją włosów. Dobre efekty daje zastosowanie na skórę głowy ampułek z koktajlami witaminowymi i kolagenem. Zabieg taki możemy zrobić nawet w domu. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni cierpią na nadmierne przesuszenie i wypadanie włosów. Jest wiele profesjonalnych zabiegów, które w zależności od indywidualnych potrzeb dobierze lekarz. Bardzo popularny i skuteczny zabieg poprawiający gęstość i strukturę włosa to mezoterapia igłowa skóry głowy – mówi dr Barbara Jerschina specjalistka medycyny estetycznej. – Polega on na ostrzykiwaniu skóry preparatami wielowitaminowymi, np. Hair Filler, kwasem hialuronowym, biotyną, oligoelementami, które pobudzają zachodzące w skórze procesy fizjologiczne i dostarczają skórze odpowiednie składniki. Dzięki temu następuje regeneracja, rewitalizacja i odbudowa struktury włosa.
Mezoterapia jest zabiegiem, który gwarantuje szybką, skuteczną i bezpieczną poprawę wyglądu naszych włosów. Warto też w okresie wiosennym pomyśleć o odpowiedniej diecie. Soki warzywno-owocowe wzmacniają nasz organizm i wpływają korzystnie na wygląd włosów. Jest też wiele preparatów z biotyną, cynkiem, wapniem, witaminami z grupy B. Warto poradzić się lekarza, który dobierze odpowiedni dla nas preparat. Włosy są naszą ozdobą, a ich zdrowie i piękno wpływa na nasz wygląd i samopoczucie.
Anna Arwaniti
Bbb fobry artykuł