Menu
tornister dla pierwszoklasisty

Wybieramy wygodny i lekki tornister dla pierwszoklasisty

Twoja pociecha, którą nie tak znowu dawno tuliłaś i karmiłaś piersią, już za chwilę rozpocznie swój pierwszy dzień w szkole? Jak ten czas szybko leci! Musisz dobrze przygotować pociechę do jej szkolnego debiutu, aby miała odpowiednie nastawienie do szkoły i nie zniechęciła się na starcie do nauki. Zobacz, czym się kierować, wybierając pierwszy tornister dla swojego dumnego pierwszoklasisty. Na co zwrócić uwagę, aby dobrze służył?

Najistotniejsze aspekty wyboru tornistra dla pierwszoklasisty

Lista aspektów, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupu pierwszego tornistra dla swojej pociechy jest całkiem długa. Po pierwsze, należy sprawdzić szerokość szelek i rodzaj ich wykonania. Optymalne będą takie, które nie będą wżynać się w ramiona podczas noszenia dość ciężkich książek czy artykułów plastycznych. Muszą być też regulowane, aby móc je dopasować do wzrostu dziecka. Po drugie, istotne jest to, aby wybrany przez Ciebie model posiadał usztywnione plecy i określony sztywny kształt, dzięki czemu zawartość tornistra nie będzie powodować dyskomfortu podczas noszenia. Po trzecie, rozstaw szelek powinien być taki, aby nie zsuwały się one dziecku z ramion.

Jakie jeszcze kryteria warto uwzględnić, wybierając tornister dla pierwszoklasisty?

Poszukując modelu odpowiedniego dla kilkulatka, zdecydowanie warto uwzględnić tornister dla pierwszoklasisty lekki. Poszczególne egzemplarze dość znacząco różnią się od siebie wagą. Dobrym pomysłem będzie też zaopatrzenie pociechy w zeszyty w miękkich okładkach, które ważą zdecydowanie mniej niż ich twarde odpowiedniki. Ciekawym aspektem, który wpływa na bezpieczeństwo korzystania z tornistra, są pasy biodrowe. Pozwalają one nieco odciążyć górną część kręgosłupa i skierować część zawartości w okolice lędźwi i bioder.

System przegródek i kieszeni – pomoc w utrzymaniu porządku

Dla łatwiejszego oddzielenia książek, zeszytów i przyborów do pisania od stroju na zajęcia wychowania fizycznego czy drugiego śniadania zdecydowanie dobrze jest, aby tornister posiadał sporo przegródek i kieszeni. Ułatwi to utrzymanie porządku wewnątrz i łatwiejsze znalezienie odpowiednich rzeczy. Kieszonki siateczkowe, ale też wbudowane systemy wentylacyjne również są godne uwagi – dzięki nim skórze pleców zdecydowanie łatwiej oddychać. Bez wątpienia istotna jest również sama stylistyka plecaka. Kilkulatki potrafią mieć w tej kwestii bardzo sprecyzowane oczekiwania. Wśród najmodniejszych tornistrów uwielbianych przez dzieci są te z motywem Elsy oraz Zygzaka McQueena. Moda zmienia się jak w kalejdoskopie i trudno za nią nadążyć, dlatego na zakupy warto wybrać się z dzieckiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021