Wybitni kardiolodzy – kobiety uhonorowane nagrodami

Opublikowano: 11 grudnia 2018

Wybitni kardiolodzy i zarazem najbardziej utalentowane kobiety w dziedzinie kardiologii zostały nagrodzone podczas konferencji „ Kardiologia Prewencyjna 2018 ”. Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach.

Wręczenia nagród ekspertkom, których aktywność zawodowa stanowi wielki wkład w rozwój medycyny i ratowanie ludzkiego życia, odbyło się podczas XI edycji Konferencji Sekcji Naukowej Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego pt. „ Kardiologia Prewencyjna 2018 ” w Krakowie. Konferencja jest miejscem spotkań i merytorycznych dyskusji nt. kardiologii, leczenia chorób układu krążenia w Polsce, w tym kardiologii prewencyjnej tj. profilaktyki. Jest także miejscem prezentacji najnowszych wyników dużych projektów badawczych.

Kardiologia Prewencyjna 2018

Podczas oficjalnej inauguracji konferencji „ Kardiologia Prewencyjna 2018 ” w sposób szczególny uczczono odzyskanie niepodległości przez Polskę. To nie tylko 100 lat niepodległości. Niemal dokładnie sto lat temu Polki uzyskały prawo wyborcze. Z tej okazji na konferencji, po raz pierwszy, uhonorowano najwybitniejsze i najbardziej utalentowane kobiety wspierające projekty z dziedziny kardiologii prewencyjnej.

– W tym roku obchodzimy nie tylko stulecie odzyskania niepodległości Polski, ale również stulecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety. Z tej okazji komitet organizacyjny konferencji „ Kardiologia Prewencyjna 2018 ” postanowił uhonorować wybitne reprezentantki tej dziedziny. – mówi prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego oraz sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Nagrody podkreślają rolę jaką mają wybitni kardiolodzy – kobiety w profilaktyce chorób układu krążenia i w promocji zdrowia. Mają zwrócić uwagę na korzyści dla społeczeństwa płynące właśnie ze skutecznej prewencji CHUK dodaje.

Kobiety – wybitni kardiolodzy

Wybitni kardiolodzy i zarazem wybitne kobiety zostały wyróżnienie w pięciu kategoriach: Wybitna kardiolog klinicysta, Wybitna kardiolog i naukowiec, Wybitna kardiolog w Europie, Wybitna działalność w zdrowiu publicznym i Talent w kardiologii prewencyjnej.

Nagrodę w kategorii „Wybitna kardiolog klinicysta, otrzymała prof. dr hab. n. med. Janina Stępińska z Instytutu Kardiologii w Warszawie, była prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Nagroda została przyznana za zrozumienie roli profilaktyki we współczesnym świecie.

– Ta nagroda to dla mnie ogromna przyjemność i zaszczyt. Prewencja jest najważniejsza. Mówię to z perspektywy osoby, która całe życie zajmuje się intensywną terapią kardiologiczną – stwierdziła prof. Stępińska, dziękując za wyróżnienie Komitetowi Organizacyjnemu konferencji, a zarazem jurorom “Kobiet w kardiologii”.

Laur „Wybitnej kardiolog i naukowiec – za osiągnięcia naukowe w zakresie profilaktyki chorób układu krążenia” przyznano prof. dr hab. n. med. Kalinie Kaweckiej-Jaszcz z Instytutu Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, byłej prezes Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego.

Tytułem „Wybitnej kardiolog w Europie” została uhonorowana prof. dr hab. n. med. Anna Jegier z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, wiceprezes Europejskiej Federacji Towarzystw Medycyny Sportowej. Za „Wybitną działalność w zdrowiu publicznym” uhonorowano prof. nadzw. dr hab. n. med. Magdalenę Kwaśniewską z Zakładu Medycyny Zapobiegawczej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

W kategorii „Talent w kardiologii prewencyjnej” zwyciężczynią została dr n. med. Katarzyna Mitręga z Katedry Kardiologii Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Ewa Ploplis

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Barbie Role Model
Ewa Swoboda oraz osiem sportsmenek z całego świata o...
Przeszczep włosów
Wypadanie włosów to problem, który dotyka w...
Taka promocja nie zdarza się często! Festiwal Biegow...
Earl Grey
Herbata czarna jest jednym z najpopularniejszych nap...
Rozpoczęcie sezonu 2024 na wodzie było dla firmy...