program do fakturowania

Wygląd dokumentów w programie do wystawiania faktur

Opublikowano: 8 października 2019

Czy wygląd ma znaczenie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale z całą pewnością nie zaszkodzi, aby dokumenty wystawiane przez nasze przedsiębiorstwo były przejrzyste i do tego ładnie się prezentowały. Taką możliwość daje Faktura Small Business.

Faktura Small Business – prosty program do fakturowania

Faktura Small Business to program stworzony przez łódzką firmę Mega-Tech. Oprócz podstawowej funkcji jaką jest wystawianie faktur posiada wiele przydatnych modułów. Zaliczyć możemy do nich wysyłanie bezpośrednio z programu maila ze stworzonym dokumentem, możliwość pobrania danych kontrahenta z bazy CEIDG czy tworzenie notatek z przypomnieniami. Ciekawą opcją jest również funkcja edycji szablonów faktur. Za jej pomocą możemy dostosować wygląd dokumentów do potrzeb swoich i naszych klientów.

Edytor pozwala nam na zmianę wielkości czcionki, jej koloru, dodanie własnego logo, ustawienie ilości kolumn, zdefiniowanie własnej stopki i wiele innych. Jeżeli nie mielibyśmy czasu ani chęci na samodzielne edytowanie szablonu to w programie mamy kilkanaście gotowych wzorów dostosowanych do osób, które cenią wygląd jak i dla takich co wolą minimalizm i oszczędność. Na modyfikację dokumentów pozwala również inny program stworzony przez Mega-Tech.

Mowa tutaj o Faktura Small Business Handel. To rozszerzona wersja FSB. Ten program do wystawiania faktur dodatkowo zawiera możliwość prowadzenia magazynu, wprowadzania faktur zakupowych czy generowania dokumentów kasowych. Oczywiście oba te programy pozwalają na wygenerowanie pliku JPK czy wystawienie dokumentu zgodnym ze Split Payment, czyli mechanizmem podzielonej płatności.

Oba programy, czyli Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel mają wiele przydatnych funkcji ułatwiających pracę w każdej firmie. Na pewno jedną z nich jest możliwość edycji szablonów faktur, która pozwala dostosować wygląd dokumentów, aby były przejrzyste i miłe dla oka.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Rafał Matuszczyk
Formuła wymiany barterowej wywodzi się ze Szwajcarii...
Jak kupić Bitcoin
Czy jesteś zainteresowany handlem Bitcoin, ale nie m...
jak włamać się na Facebook
We współczesnym cyfrowym krajobrazie Facebook stał się klucz...
kontener magazynowy
Kontenery magazynowe są nieodłącznym elementem współczesnego...
wdrożenie ERP
Proces wdrożenia w firmie systemu ERP (Enterprise Resource P...