Menu
Wypożyczalnia aut w Warszawie

Wypożyczalnia aut w Warszawie. Jak szybko i bezpiecznie wynająć samochód?

Znacie to uczucie? Planujecie wspólnie wyjazd na wakacje, staracie się dopiąć wszystkie drobiazgi i pieczołowicie załatwić wszystkie formalności? Czy może potrzebujecie udać się na wyjazd służbowy, ale nie dysponujecie należącym do firmy samochodem? Jakim środkiem transportu będziecie się poruszać, gdy już dotrzecie na miejsce? Zaskakująco wiele osób zmaga się na co dzień z tymi problemami. W takich sytuacjach ogromnym wsparciem okazują się wypożyczalnie aut, które szybko i w przejrzysty sposób mogą udostępnić model doskonale dopasowany do aktualnych potrzeb i perfekcyjnie przygotowany do wynajmu. Zobacz ofertę wypożyczalni aut w Warszawie.

Z usług wypożyczalni samochodów korzysta na co dzień coraz więcej osób. Firmy te całkowicie pozbawiają nas problemów z transportem w trakcie organizacji krótkiego wyjazdu, czy planowania dłuższej podróży. To idealna propozycja dla tych, którzy chwilowo nie mają dostępu do własnego pojazdu lub też celowo nie zabrali go ze sobą ze względu na podróż różnymi środkami lokomocji, wygodę lub bezpieczeństwo. Wypożyczalnia aut oznacza zapewnienie jak największej wygody. Wynajęcie sprawnego i – przede wszystkim – sprawdzonego środka transportu to przede wszystkim komfort w relatywnie niskiej cenie.

Jak wynająć samochód?

Obecnie – aby wypożyczyć pojazd – należy przede wszystkim upewnić się, czy spełnia on nasze wymagania. Ważnym elementem jest oczywiście jego klasa oraz cena za usługę. Z tego tytułu warto korzystać z porównywarek cen, jednak coraz więcej wypożyczalni aut dysponuje ofertą dostępną w Internecie dla każdego. Nie jest trudnością znaleźć odpowiedni dla siebie pojazd i zamówić go bezpośrednio w firmie wynajmu. Najwięcej wypożyczalni aut znajduje się w Warszawie. Właśnie tam należy upatrywać najlepszych modeli, udogodnień oraz cen.

Przed wynajęciem samochodu, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy – przede wszystkim termin wyjazdu. Zdarza się bowiem tak, że niektóre klasy aut należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Często też wcześniejsze rezerwacje są tańsze. Zawsze należy zabezpieczyć się i odpowiednio wcześniej zainteresować się wynajmem w wypożyczalni aut. Równie ważnym czynnikiem jest miejsce, z którego chcemy zamówić pojazd. Często, ze względu na dużą konkurencję, o wiele tańszą opcją jest wypożyczenie samochodu na lotnisku niż w centrum miasta. Przykładem może być lotnisko, w Warszawie, gdzie na parterze terminala mieści się aż 9 wypożyczalni aut, z czego 6 międzynarodowych. Warto również zorientować się, kiedy kończy się tzw. „doba wynajmu”. Istnieje możliwość dodatkowych opłat w razie oddania samochodu po terminie. Sporo wypożyczalni pobiera również opłatę za wiek kierowcy. Mniejsze doświadczenie młodszych osób „za kółkiem” jest – zdaniem wielu – proporcjonalne do ryzyka na drodze. W niektórych firmach określona jest również dozwolona liczba kilometrów do przejechania.

Co należy posiadać wynajmując samochód?

Niezbędnymi dokumentami muszą być oczywiście prawo jazdy i drugi dokument potwierdzający tożsamość. Wypożyczalnie aut wymagają także posiadanie karty kredytowej lub debetowej – jest to obowiązek, ponieważ pozwala dodatkowo zweryfikować wiarygodność klienta. Często podanie jej numeru jest wymagane także podczas rezerwacji online. Regułą jest również blokowanie na niej „wkładu własnego”, który zyskuje najczęściej formę zwrotnej kaucji i blokowany jest celem pokrycia dodatkowych opłat związanych z wynajmem takich jak np.: przedłużenie czasu wynajmu i uzupełnienie paliwa.

Oferta wypożyczalni aut

Wśród rozmaitych propozycji wypożyczalni aut na czele plasuje się Sixt, której biura mieszczą się nie tylko w Warszawie, całej Polsce, lecz również w ponad 130 krajach na świecie. To mająca ponad 100-letnią tradycję firma zajmująca się kompleksową obsługą wynajmu samochodów, dostosowaną indywidualnie do każdego klienta. Rozległa sieć wypożyczalni obejmuje nie tylko główne miasta Europy, ale także ich porty lotnicze – to zapewnia klientom różnorodność opcji i o wiele większy komfort podczas planowania dalszej podróży. Konkurencyjne ceny wynajmu w wypożyczalni aut Sixt obejmują wszystkie elementy niezbędne aby bezpiecznie poruszać się wynajętym autem. Dla stałych klientów przewidziane są również karty lojalnościowe, usprawniające obsługę i proces wynajmu.

Punkty Sixt znajdują się na lotniskach 10 miast w Polsce, a także w pozostałych 13 lokalizacjach. Wypożyczalnia aut dysponuje bogatą i solidnie wyposażoną flotą, obejmującą m.in. limuzyny, SUV-y, samochody sportowe i komfortowe pojazdy z nadwoziem typu kombi. Wyjątkowo dla klientów z Polski przygotowana jest specjalna oferta. Dotyczy ona najchętniej wybieranych modeli z opcją komfortowej i bezpiecznej jazdy.

Najlepszy wybór

W Warszawie Sixt posiada aż cztery salony wynajmu, oferujące profesjonalną obsługę i gwarancję zadowolenia klienta. Najdłużej działającym punktem wypożyczalni aut jest ten przy Żwirki i Wigury 1 na Lotnisku im. Fryderyka Chopina. Pozostałe (Warszawa-Modlin Lotnisko, HTL Intercontinental oraz Marriott Hotel) proponują wypożyczenie samochodu w godzinach 9-17. Zwrot jest jednak dostępny przez całą dobę. W Warszawie, historycznej i kulturalnej stolicy Polski jest mnóstwo atrakcji. Wynajmij samochód w Sixt i obejrzyj je wszystkie, albo wyrusz z syreniego grodu w dalszą podróż i przejedź całą Polskę wzdłuż i wszerz!

3 odpowiedzi na “Wypożyczalnia aut w Warszawie. Jak szybko i bezpiecznie wynająć samochód?”

  1. Rafał Rymanowski pisze:

    Uwaga na haczyki w umowie – zawsze warto wykupić dodatkowe wyposażenie

  2. Rafał Rymanowski pisze:

    dodatkowe ubezpieczenie miało być

  3. Marta Wegge pisze:

    Co to za model Renault na zdjęciu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021