Menu
Brüel & Kjaer

Wzbudnik LDS V8900 – nowa jakość w badaniach trwałościowych produkt

Drgania mogą być czynnikiem niepożądanym obniżającym komfort życia, jak również zjawiskiem wywoływanym w sposób planowy w celu testowania trwałości produktów. Systemy elektrodynamicznych wzbudników drgań wytwarzające powtarzalne drgania o określonych parametrach umożliwiają badanie trwałości elementów mechanicznych lub elektronicznych w znacznie krótszym czasie niż w przypadku eksploatacji w warunkach rzeczywistych

Skrócenie czasu testów przekłada się na znaczne obniżenie kosztów przygotowania nowych produktów i kontroli jakości już wytwarzanych elementów. Komory klimatyczne używane wraz ze wzbudnikami są w stanie odwzorować zmienność temperatur i wilgotności, aby zbliżyć warunki testu do warunków naturalnych.

Firma Brüel & Kjaer posiada kilkadziesiąt lat doświadczenia w produkcji wzbudników drgań, jak również urządzeń do pomiaru dźwięku i drgań, które są stosowane podczas testów trwałościowych.

W odpowiedzi na potrzeby rynku firma Brüel & Kjaer uruchomiła produkcję pierwszego na świecie wzbudnika chłodzonego powietrzem generującego siłę 80 kN (Sinus) i przemieszczenia 101,6 mm (4”) w zakresie częstotliwości do 3 kHz.

Istotnym elementem systemu jest sterownik drgań LASER ze stosownym oprogramowaniem. Wykorzystując pomiar poziomu drgań na stole wzbudnika z pętlą sprzężenia zwrotnego, jesteśmy w stanie utrzymać drgania o określonej formie, np. sinus, random, shock itp., w zadanej ilości cykli testu. Testy mogą być prowadzone zarówno w kierunku pionowym, jak i poziomym, z zastosowaniem stołu ślizgowego.

Dobór wzbudnika wymaga uwzględnienia wielu czynników – od wymaganych parametrów drgań do wagi i wymiarów testowanych obiektów. Zespół firmy Brüel & Kjaer służy swoją wiedzą i doświadczeniem w doborze odpowiedniego systemu.

Brüel & Kjaer

 

Zdjęcie główne: Testowanie produktów AGD z użyciem chłodzonego  powietrzem wzbudnika drgań typ V8900. Siła 80 kN przy przemieszczeniach do 101,6 mm (4”)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021