Menu
Xiaomi

Xiaomi liderem polskiego rynku smartfonów

Według najnowszych danych Canalys, w III kwartale 2020 roku, Xiaomi utrzymało pozycję lidera na rynku smartfonów w Polsce ( z 29% udziałem i wzrostem dostaw o 157% rok do roku) oraz umocniło się na drugiej pozycji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i na trzeciej pozycji w całej Europie. Według trzech niezależnych firm analitycznych – Canalys, Counterpoint oraz IDC, Xiaomi, w trzecim kwartale 2020 roku, było trzecim największym producentem smartfonów na świecie.

Mi 10T Pro – płynniejsze działanie z ekranem 144Hz i technologią AdaptiveSync TrueColor

Mi 10T Pro został wyposażony w jeden z najlepszych, płaskich wyświetlaczy dostępnych na rynku, umożliwiający odświeżanie ekranu z częstotliwością do 144Hz. Wysoka częstotliwość odświeżania często wiąże się z dużym poborem mocy, jednak dzięki funkcji AdaptiveSync, stworzonej przez Xiaomi, ekran automatycznie wykrywa liczbę klatek emitowanych na ekranie i przystosowuje poziom odświeżania do wyświetlanej treści np. filmów (48Hz), seriali (50Hz), transmisji video (30Hz lub 60Hz), przeglądania social mediów czy grania (nawet do 144Hz). Takie rozwiązanie gwarantuje wrażenia wizualne na najwyższym poziomie przy jednoczesnym optymalnym zużyciu baterii. Ponadto technologia MEMC (Motion Estimation, Motion Compensation) analizuje treści wideo i z pomocą sztucznej inteligencji zwiększa liczbę klatek, co przekłada się na płynniejszy obraz na ekranie.

Xiaomi

Dzięki gamie kolorów P3 oraz technologii TrueColor, ekran wyświetla szeroki zakres dokładnie odwzorowanych kolorów. Tryb Czytania 3.0 sprawi, że oczy będą się mniej męczyć, a tryb Sunlight 3.0 dostosuje kontrast i kolory w zależności od zastanego natężenia światła. Dzięki wbudowanemu czujnikowi oświetlenia otoczenia 360° ekran może inteligentnie regulować jasność.

Wyposażony we flagowy układ Qualcomm® Snapdragon™ 865, Mi 10T Pro oferuje wyjątkową, wydajność i łączność 5G, z obsługą szerokiego zakresu pasm, co zapewnia kompatybilność z większą, niż do tej pory, liczbą sieci w wielu krajach. Dzięki procesorowi graficznemu Qualcomm® Adreno™ 650 użytkownicy odczują komfort grania podobny jak ten z komputerów gamingowych. Połączenie UFS3.1 i LPDDR5, oznacza, że urządzenie wykorzystuje wiodącą w branży smartfonów pamięci ROM i RAM.

Mi 10T Pro  może pochwalić się jedną z największych baterii wśród flagowców Xiaomi, której pojemność wynosi 5 000mAh. Optymalizacja baterii znacznie wydłużyła jej czas pracy. Technologia MMT (Middle Middle Tab), szybki i unikalny proces ładowania przewodowego 33W, ładowarka 33W w zestawie, sprawią, że mocy w smartfonie długo nie zabraknie

Kreatywność na najwyższym poziomie

Mi 10T Pro został wyposażony w aparat o rozdzielczości 108MP, z możliwością nagrywania filmów w jakości 8K oraz optyczną stabilizację obrazu. Konfigurację tylnego aparatu dopełniają dwie jednostki – ultraszerokokątny 13MP oraz makro 5MP, natomiast z przodu został umieszczony aparat o rozdzielczości 20MP.

W oprogramowaniu Mi 10T Pro, Xiaomi umieściło szereg technologicznych usprawnień. Sześć trybów wykorzystujących długi czas ekspozycji, między innymi Photo Clones, Moving crowd czy samowyzwalacz umożliwi każdemu stworzenie artystycznych zdjęć. Dopełnieniem możliwości jakie oferuje oprogramowanie aparatu są filtry Cyberpunk, Gold vibes, Black ice, nadające charakterystyczny klimat każdemu zdjęciu.

Xiaomi

Smartfon został wyposażony w nowe funkcje wideo. Tryb Video Clones łączy dwie “historie” w jeden film, natomiast funkcja Dual Video umożliwi tworzenie relacji wideo z dwóch różnych perspektyw, łącząc obraz z przedniego i tylnego aparatu. Z trybem “Time-lapse” dla przedniego aparatu każdy materiał na vlogu będzie jeszcze bardziej wciągający.

Mi 10T Pro bazuje na autorskim systemie MIUI 12 działającym w oparciu o Android 10. Dzięki pomocy Asystenta Google, tworzenie i odkrywanie świata z nowym smartfonem Xiaomi staje się jeszcze prostsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023