Xiaomi Mi Band 6 NFC

Xiaomi Mi Band 6 NFC – najtańsza smart opaska na rynku, którą zapłacisz zbliżeniowo

Opublikowano: 19 grudnia 2021

Czy Polskę czeka „rewolucja nadgarstkowa”? Płatności zbliżeniowe w naszym kraju cieszą się ogromną popularnością i stanowią już ponad 90 proc. wszystkich płatności bezgotówkowych. Smart opaski i zegarki wciąż nie należą jednak do popularnych gadżetów płatniczych. Tę sytuację może wywrócić do góry nogami Mi Smart Band 6 NFC od Xiaomi

Ktoś może zwrócić uwagę, że na rynku dostępnych jest wiele inteligentnych zegarków wyposażonych w moduł NFC, którymi można zapłacić w sklepie. To prawda, ale ich ceny zwalają z nóg − kosztują co najmniej 750−800 zł. To właśnie aspekt finansowy może przesądzić o sukcesie Mi Smart Banda 6 z NFC. W przypadku nowego gadżetu Xiaomi w przyjemność płacenia nadgarstkiem zainwestujemy zaledwie 249 zł, a więc przynajmniej trzykrotnie mniej niż w przypadku rozwiązań konkurencji.

Z systemem Xiaomi Pay obsługiwanym przez opaskę współpracuje obecnie mBank, Bank Pocztowy oraz fintechy – ZEN i Curve, ale firma zapowiedziała sukcesywne rozszerzanie oferty o obsługę kolejnych instytucji finansowych.

Mi Band 6 NFC to oczywiście nie tylko urządzenie do płacenia, lecz ulepszona o dodatkowy moduł legendarna smart opaska Mi Band w wersji 6. To jak dotąd najnowocześniejszy i najbardziej zaawansowany smart band Xiaomi − firmy, która według raportów branżowych z 2021 roku jest najpopularniejszym producentem urządzeń typu wearable (m.in. inteligentne zegarki i opaski) na świecie.

W najnowszej odsłonie swojego topowego urządzenia Xiaomi umieściło pełnoekranowy, kolorowy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,56”. Urządzenie obsługuje aż 30 różnych trybów fitness (m.in. koszykówka, boks, zumba, HIIT, Pilates i inne) i posiada wiele ciekawych funkcji do zadań specjalnych (m.in. monitorowanie tętna, nasycenia SpO2 − śledzenie jakości oddechu podczas snu, poziomu stresu). Z Mi Smart Bandem 6 NFC możemy również wykonywać ćwiczenia oddechowe, a opaska przeprowadzi dla nas wywiad środowiskowy aktywności fizycznej i stanu zdrowia, zaś użytkowniczki wesprze w monitorowaniu kalendarza menstruacyjnego.

Opaska może pracować na jednym ładowaniu przez 12 dni, a w najnowszym modelu zastosowano wygodną, magnetyczną metodę ładowania bez konieczności wyciskania „pastylki” zegarka z opaski.

Xiaomi Mi Band 6 NFC to znakomity prezent pod choinkę − ucieszy się z niego nie tylko zatwardziały gadżeciarz, lecz także zwykły użytkownik elektroniki. Nie sposób bowiem nie docenić codziennych udogodnień, które zapewnia to urządzenie.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *