płytki drewnopodobne

Z miłości do natury – czas na płytki drewnopodobne!

Opublikowano: 27 stycznia 2022

Ogromny wybór produktów w sklepach remontowo-budowlanych może spowodować zawrót głowy. Co więcej, różnorodność elementów wykończenia wnętrz tak naprawdę utrudnia podjęcie decyzji. Nic więc dziwnego, że ciężko zdecydować się na konkretny model płytek do mieszkania. Miłośnicy drewna mają jednak ułatwione zadanie – mogą zainwestować w płytki drewnopodobne!

Nie sposób wspomnieć, że płytki inspirowane naturalnym drewnem w ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością i zyskują rzeszę fanów. Ich faktura przypomina drewnianą deskę. Ta cecha sprawia, że ich wykorzystanie zdecydowanie ociepla wnętrze. Najczęściej te kafelki są wykorzystywane na podłodze i ścianach z uwagi na swoją wielofunkcyjność.

Co sprawia, że drewno cieszy się ogromną popularnością?

Drewno od zawsze było uznawane za stylowy materiał, który ogromnie wpływa na postrzeganie przestrzeni. Nie tylko ociepla wystrój, ale także sprawia, że pomieszczenie staje się przytulne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na wybór tego materiału podczas aranżacji wnętrz. Dom zawsze powinien kojarzyć się z pozytywnymi emocjami i ciepłem.

Płytki podłogowe drewnopodobne – piękne jak oryginał

Świat nieustannie pędzi do przodu, a razem z nim możliwości technologiczne. Najnowocześniejsze technologie produkcyjne sprawiają, że wysokiej jakości płytki drewnopodobne niemal perfekcyjnie odwzorowują drewno. Czy istnieje jakiś szczegół, który może zdradzić, że nie mamy do czynienia z tym materiałem? Okazuje się, że tak – płytki podłogowe drewnopodobne są zimne przy dotyku. Z pewnością nie jest to jednak przeszkodą w inwestycji w zakup tego typu kafelków.

Płytki drewnopodobne – co warto o nich wiedzieć?

Płytki drewnopodobne to zwykłe kafelki ceramiczne, które od innych modeli różnią się tym, że przypominają drewno – jak sama nazwa wskazuje. W sklepach z artykułami budowlanymi można spotkać się z ogromnie zróżnicowanym odcieniami, rozmiarami, kształtami i kolorami. Dzięki temu każdy klient jest w stanie znaleźć model, który w 100% spełni jego oczekiwania.

Wybierając płytki drewnopodobne, zaoszczędzimy czas, który musielibyśmy poświęcić na konserwację podłogi. Część osób z pewnością będzie twierdzić, że nic nie jest w stanie zastąpić drewnianego parkietu. Oczywiście jest w tym trochę racji, ale aktualnie jakość ceramicznych płytek drewnopodobnych jest na tyle wysoka, że bez problemu mogą one odwzorować naturalne drewno.

Płytki imitujące drewno – z nimi zaoszczędzisz!

Nie da się ukryć, że drewniane produkty mają dość wygórowaną cenę – i nie chodzi tu wyłącznie o posadzkę, ale także m.in. o meble. Kwota, którą należy zapłacić, jest uzależniona przede wszystkim od gatunku drewna. Warto także wziąć pod uwagę fakt, że proces konserwacji również wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Te wszystkie aspekty sprawiają, że ogromną zaletą płytek drewnopodobnych jest ich stosunkowo niska cena względem drewnianego parkietu. W przypadku dużych pomieszczeń różnicę można zauważyć już na etapie projektowania.

Do jakich wnętrz pasują?

Okazuje się, że ceramiczne płytki imitujące drewno sprawdzą się nie tylko w salonie, kuchni, łazience, ale nawet na tarasie. I co najważniejsze, gwarantują ogromne możliwości aranżacyjne – niezależnie od pomieszczenia, w którym zostaną wykorzystane. Idealnie pasują do np. do industrialnego betonu. Najczęściej są jednak wykorzystywane w klasycznych wnętrzach oraz w stylu skandynawskim i loftowym.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Osuszacza Powietrza
Utrzymanie komfortowego i zdrowego środowiska wewnątrz domu...
Odświeżacz powietrza
W biurze oraz w domu powietrze może wydawać się nieświeże. B...
odbiór mieszkania
Każdy marzy o idealnym domu, który zagospodaruje wed...
Klimatyzator kasetonowy
...
Linea
Nowość na polskim rynku – czas poznać nowy sklep internetowy...