zabawki interaktywne

Zabawki interaktywne dla dzieci

Opublikowano: 6 stycznia 2021

Zabawki interaktywne od zawsze cieszyły się dużym uznaniem wśród rodziców. Najczęściej są to bowiem pluszaki z wysokiej jakości materiałów, które nie psują się po kilku pierwszych zetknięciach z małymi rączkami. Co jednak najważniejsze, sprawnie łączą w sobie dwie funkcje – bawią i poprzez zabawę także uczą. Nietrudno zauważyć, że ze względu na duże zainteresowanie, producenci oferują ich dzisiaj naprawdę mnóstwo. Jak wśród wszystkich proponowanych modeli wybrać najlepsze zabawki interaktywne dla dzieci?

Kiedy pojawiają się dzieci, jednym z istotnych tematów zaczynają być zabawki. Jakie sprawdzają się jako prezent na roczek, które warto podrzucić pod choinkę, co kupić dziecku bez okazji? Z całą pewnością zawsze warto zainwestować w zabawki interaktywne, które wyróżniają się dużą liczbą interesujących dla dziecka funkcjonalności. Kolorowe pluszaki potrafią mówić, śpiewać wesołe piosenki, ale także uczyć dzieci nowych umiejętności już w pierwszych latach życia. Na co zwrócić uwagę, przeglądając nowoczesne zabawki interaktywne, by wybrać najlepsze dla naszego dziecka?

Jak wybrać zabawki interaktywne?

Wybierając zabawki interaktywne spośród szerokiego asortymentu dostępnego w sklepach, warto uwzględnić kilka podstawowych kryteriów. Czym należy się kierować? Przede wszystkim uwzględnij wiek i możliwości dziecka. Dzięki temu będzie mogło wykorzystać cały potencjał podarowanej mu zabawki.

Równie ważne jest bezpieczeństwo. Musisz mieć stuprocentową pewność, że zabawki interaktywne nie zagrażają w żaden sposób twojemu dziecku. Aby ją uzyskać, wybieraj te, które zostały wykonane z atestowanych materiałów i posiadają certyfikat CE. W pierwszej kolejności zwracaj również uwagę na małe elementy, które są niebezpieczne ze względu na ryzyko ich oderwania i połknięcia.

Równie istotna jest funkcjonalność. Zabawki interaktywne sprawdzają się w okresie od 1. do 3. roku życia, gdy maluchy bardzo intensywnie się rozwijają. Niezbędne jest więc wybieranie modeli, które oferują kilka poziomów trudności dostosowanych do zmieniających się potrzeb dziecka. Dzięki temu sprawdzą się na naprawdę długie miesiące.

Istotnym podczas zakupów parametrem jest również głośność. Zabawki interaktywne nie mogą być bowiem przerażać dzieci ani być uciążliwe dla rodziców. Najlepiej wybierać modele, które posiadają nie tylko wyłącznik, ale również regulację poziomu głośności.

Zwróć także uwagę na kolory. To właśnie one przyciągną uwagę kilkunastomiesięcznego maluszka. Pamiętaj, że przesadnie stonowane kolory będą dla niego zbyt nudne, natomiast zbyt kolorowe zabawki interaktywne mogą okazać się zbyt krzykliwe i nieprzyjemne dla oka.

zabawki interaktywne

Mali Odkrywcy Tiny Love – zabawki interaktywne od 1. roku życia

Sklepy z artykułami dla dzieci oferują dzisiaj naprawdę szeroki wybór. Znajdziesz w nich przeróżne zabawki interaktywne, które znacząco różnią się między sobą oferowanymi funkcjonalnościami. Niektóre służą nauce cyferek czy liczb, inne zaś skupiają się na rozwoju motoryki czy umiejętności psychospołecznych. Godne uwagi są również te, które rozwijają wyobraźnię i uczą przydatnej w dalszej nauce i przyszłym życiu zasady przyczyna-skutek – m.in. nowa seria Mali Odkrywcy Tiny Love. W zestawie znajdziesz aż 7 kart tematycznych, które przedstawiają propozycje interesujących zabaw.

Mali Odkrywcy Tiny Love to starannie przygotowana seria o ciekawych kształtach. Zabawki edukacyjne Wonder Buddies wpływają na wszystkie zmysły, poprawiają zdolności komunikacyjne dziecka i stymulują jego emocje. Sprawnie przemycają wiedzę podczas zabawy i w naturalny sposób pobudzają kreatywność. Kolorowe zabawki zwierzątka szybko podbijają serca dzieci i stają się kompanami ich codziennych zabaw.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
książki biznesowe
W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym zmiany zachodzą...
Domowa szkoła
Dzieci kształcone w domu osiągają dobre wyniki w nau...
nauka języka włoskiego z fiszek
Umiejętność posługiwania się więcej niż jednym język...
zabawki dla dzieci
Dobór odpowiednich zabawek dla dzieci jest niezwykle istotny...
smoczek do butelki
Smoczek do butelki to nieodłączny element w...