Menu

Jak zadbać o odpowiednie ubezpieczenie dla biznesu?

Sektor biznesowy coraz rzadziej zadaje sobie pytanie, czy warto zadbać o ubezpieczenie. Przedsiębiorcy są bardziej świadomi i wszyscy są zgodni, że w budżecie każdej firmy muszą znaleźć się środki na pozyskanie polisy ubezpieczeniowej. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy pytamy, co warto ubezpieczyć.

Przy wyborze zakresu ubezpieczenia należy kierować się przede wszystkim tym, co jest właściwe dla naszego przedsiębiorstwa. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Elastyczny zakres

– Elastyczny zakres ubezpieczenia to sprawa niezwykle istotna dla każdego przedsiębiorcy, ponieważ umożliwia klientom nabycie produktu „szytego na miarę”, idealnie dobranego do ich potrzeb – mówi Artur Stępień, dyrektor oddziału Balcia Insurance SE w Polsce. Każda branża ma inną specyfikę, przez co każda potrzebuje innego produktu ubezpieczeniowego.

Produkt Biznes Pakiet łotewskiego ubezpieczyciela obejmuje szerokiego rodzaju ryzyka już w zakresie ochrony podstawowej, z możliwością uzupełnienia o klauzule rozszerzające.

Umożliwia przedstawienie oferty ubezpieczenia w drodze indywidualnej oceny ryzyka. Za sprzedaż produktów najprężniej rozwijającego się zakładu ubezpieczeń w Polsce (w 2016 r. dynamika sprzedaży to 270 proc. r/r) odpowiada jego partner generalny w Polsce, suwalska spółka RESO Europa Service. Jak mówi jej prezes Bronisław Woźnialis: – Z Biznes Pakietu korzystają przedsiębiorstwa, szpitale, instytucje i urzędy gminy. Duże zainteresowanie ubezpieczeniem wynika z tego, że za przystępną cenę klienci otrzymują produkt dopasowany do swoich potrzeb. Szeroka ochrona w zakresie podstawowym, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk, wysoka suma ubezpieczenia NNW, ochrona na terytorium całego świata, OC czy assistance to tylko niektóre zalety Biznes Pakietu, które wyróżniają produkt na tle konkurencji.

OC i Assistance

W ramach kompleksowej, pełnej ochrony klienta elementem nieodzownym jest ubezpieczenie jego odpowiedzialności cywilnej oraz oferta w zakresie usług assistance. OC chroni nas przed koniecznością wypłacenia odszkodowania z własnej kieszeni w sytuacji, gdy szkoda nastąpi z naszej winy. Z kolei w ramach produktu Assistance ubezpieczeni otrzymują kompleksową pomoc w sytuacji awarii instalacji lub sprzętu biurowego, pomoc medyczną, a także dostęp do całodobowej infolinii prawnej, gospodarczej lub infolinii dotyczącej sieci usługodawców. Aby ochrona była kompleksowa, warto zadbać o ubezpieczenie OC, sprzętu elektronicznego, assistance czy NNW dla przedsiębiorcy i jego pracowników. Biznes Pakiet to naprawdę dobre rozwiązanie, dające poczucie bezpieczeństwa i zapewniające szeroką oraz niestandardową ochronę ubezpieczeniową – dodają specjaliści.

Fot. RESO Europa Service

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023