garaż

Zadbaj o swoje auto i zainwestuj w garaż

Opublikowano: 31 lipca 2020

Trudno wyobrazić sobie współczesne społeczeństwo bez samochodów. Praktycznie każda rodzina posiada samochód, a coraz więcej jest takich, gdzie małżonkowie, a niekiedy również dzieci, mają własne auta. To z kolei generuje problem z przechowywaniem pojazdu, bo miejsc parkingowych jest zbyt mało, a trzymanie samochodu pod chmurką jest pokusą dla złodziei i nie daje pożądanej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Najlepszym rozwiązaniem jest garaż. Pozostaje jedynie wybór odpowiedniej konstrukcji i metrażu.

Dla mieszkańców bloków najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest garaż podziemny. Należy jednak pamiętać, że taka możliwość dotyczy nowego budownictwa, a nawet wtedy garaż nie zawsze jest przypisany do lokalu, nie mówiąc o powyższej sytuacji, gdy na jeden lokal mieszkalny przypada kilka samochodów. Wtedy trzeba szukać innych możliwości np. na stronie https://allegro.pl/kategoria/garaze-na-sprzedaz-112744.

Do wyboru, do koloru

Na szczęście na rynku jest dostępnych wiele garaży na sprzedaż. Wystarczy wybrać dogodną lokalizację i typ garażu, który będzie odpowiadał potrzebom użytkownika. Mowa przede wszystkim o konstrukcji, ale nie tylko. Równie ważny jest metraż powierzchni użytkowej.

Oferujący garaże na sprzedaż posiadają praktycznie wszelkie możliwe warianty. Oprócz miejsc w garażach podziemnych możemy wybierać spośród różnorodnych garaży wolnostojących: drewnianych, murowanych, blaszanych. Decyzja zależy od wielu czynników, ale głównie od zasobności portfela i oczekiwań nabywcy.

Solidnie i przestronnie

Pamiętajmy, że garaż nie tylko chroni auto i pozwala utrzymać je w dobrym stanie, lecz także pełni funkcję pomieszczenia gospodarczego, w którym można trzymać np. rowery, narzędzia i inne rzeczy, z których nie korzystamy na co dzień w domu. Często garaż zamienia się w wymarzony warsztat majsterkowicza, w którym pan domu oddaje się w ramach hobby wielogodzinnym pracom i naprawom. Wówczas warto pomyśleć o większym metrażu, aby garaż jak najlepiej spełniał swoje dodatkowe funkcje.

O czym jeszcze warto pomyśleć przed zakupem garażu? Bez wątpienia ważna jest konstrukcja i materiał, z którego jest wykonany obiekt, który ma służyć przez lata. Miejmy świadomość, że blaszana wiata, której zaletą może być niższa cena, nie zapewni należytej ochrony przed mrozem i wysoką temperaturą, a sama konstrukcja nie jest trwała i łatwo może ulec zniszczeniu. Najbardziej rekomendowane są garaże drewniane i murowane, które gwarantują najlepsze warunki przechowywania pojazdu i innych rzeczy, które trzymamy poza domem.

Funkcjonalność ważniejsza od estetyki

Warto zwrócić uwagę również na automatykę bramy, co stanowi duże ułatwienie i przekłada się na komfort użytkowania garażu. Przeglądając ogłoszenia i oferty garaży na sprzedaż, sprawdźmy również pokrycie dachowe i ocieplenie, aby nie trzeba było dodatkowo inwestować w niezbędne elementy właściwej ochrony pojazdu. Dobrze, gdy garaż przeznaczony na sprzedaż, którego zakup rozważamy, ma również instalację elektryczną. Wtedy bez problemu można odkurzyć auto, a także skorzystać z wiertarki czy szlifierki, co na pewno docenią majsterkowicze.

Sprawą drugorzędną jest estetyka. W końcu garaż nie jest obiektem, w którym mieszkamy i do którego zapraszamy gości. Ma być przede wszystkim solidny i funkcjonalny. O jego wygląd możemy zadbać stopniowo we własnym zakresie, lecz nie to jest priorytetem, gdy chcemy zapewnić bezpieczeństwo i dobre utrzymanie samochodu.


Sposoby zastosowania płyt betonowych

Udostępnij ten post:  • Damian pisze:

    Garaż jest absolutnie niezbędny i mówię to z doświadczenia, bo wiem, w jakim stanie był mój poprzedni samochód, który trzymałem na zewnątrz. Różnica jest kolosalna, a inwestycja w garaż opłacalna i warta swojej ceny.

  • Marian pisze:

    Garaż podziemny w bloku jest wygodny, bo na miejscu, ale jeśli mamy inne rzeczy do przechowywania albo lubimy pomajsterkować, to samodzielny garaż drewniany albo murowany jest nieoceniony. Bardzo się przydaje, ja bym nie zamienił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
wózek widłowy
Wózki do kompletacji to nieodzowny element pracy w m...
Regeneracja skrzyni biegów
Regeneracja skrzyni biegów j...
projekty domów,
Podczas planowania budowy domu jednorodzinnego, lub...
Hyundai KONA
Za 20 000 euro możemy sięgnąć dość daleko w świecie SUV-ów....
Meble do salonu
Wybór mebli do salonu może być nie lada wyzwaniem. Mnogość r...