kredyt konsolidacyjny

Kiedy zadłużenie staje się problemem…

Opublikowano: 15 marca 2017

Nowe auto, egzotyczne wakacje, apartament w prestiżowej dzielnicy… Co zrobić, gdy z niezależnych od ciebie przyczyn tracisz możliwość utrzymania stylu życia na dotychczasowym poziomie? Zanim wpadniesz w panikę, odetchnij spokojnie i sprawdź, jakie są możliwości rozwiązania problemu.

Pożyczka z karty kredytowej, pożyczka gotówkowa, kredyt na zakup auta czy mieszkania – produkty bankowe służą do tego, aby z nich korzystać, dlatego nierzadko zdarza się, że jedna osoba spłaca nawet kilka zobowiązań na raz. Co jednak dzieje się w przypadku, gdy traci ona możliwość terminowego wywiązywania się ze swoich zobowiązań, na przykład w wyniku utraty pracy albo choroby? Istnieją zarówno skuteczne, jak i zupełnie nieskuteczne strategie. Wśród tych przynoszących rezultaty znajdują się najczęściej: zaciskanie pasa oraz kredyty konsolidacyjne.

Kredyt konsolidacyjny i zdrowy rozsądek

Co to jest kredyt konsolidacyjny? To pożyczka, która polega na połączeniu wszystkich zobowiązań w jeden kredyt konsolidacyjny. Jej zaciągnięcie wiąże się z obniżeniem raty przy jednoczesnym wydłużeniu czasu spłaty. Niektóre banki umożliwiają także konsolidację kredytu współmałżonka bądź też oferują uzyskanie dodatkowych środków. Aby znaleźć najlepszy kredyt konsolidacyjny należy sprawdzić ofertę wielu banków, ponieważ często zdarzają się promocyjne oferty. Przykładowo, pod pewnymi warunkami możesz liczyć na zwrot aż 1/3 prowizji, bądź też na bardzo niskie oprocentowanie.

Kredyty konsolidacyjne, które znajdziesz w ofercie banków, różnią się od siebie ogólnymi warunkami, dlatego warto się z nimi dokładnie zapoznać. Pamiętaj jednak, że nawet mimo możliwości zaciągnięcia dodatkowej pożyczki, nawet na wysokość salda zadłużenia, kredyty konsolidacyjne same w sobie nie są dobrym sposobem na wydostanie się z tarapatów finansowych. Zaciągnięcie kolejnego zobowiązania powiększy twój dług i w momencie, gdy nie będzie wiązać się ze zmianą stylu życia, może spowodować tylko większe problemy finansowe w przyszłości.

Dobry plan działania

Przeanalizuj swoje wydatki i podziel je na grupy. Zastanów się, które z nich są konieczne, a które z nich możesz zaliczyć do kategorii „mniej pilne”. Jeśli, na przykład, utrzymujesz kilka samochodów, możliwe, że konieczne będzie pozbycie się jednego z nich. Nie zawsze jednak potrzebne są tak stanowcze ruchy. Przykładowo, jeśli posiadasz jakieś nieruchomości w ciekawym miejscu, letnie domy lub mieszkania w atrakcyjnym położeniu, możesz zacząć na nich zarabiać, wynajmując je za pośrednictwem serwisów internetowych.

Postaraj się także szukać alternatywnych sposobów na spotkania ze znajomymi – miła kolacja w domu to równie skuteczny sposób na wieczór w dobrej atmosferze, co wyjście do drogiej restauracji. Oszczędzaj także w życiu codziennym – pamiętaj o rozsądnym używaniu ogrzewania, klimatyzacji, paliwa – zdziwisz się, ile oszczędności może przynieść przykręcanie grzejników, czy też rozsądne korzystanie z samochodu.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Sławomir Zawadzki
Kryptowaluty stanowią...
Terminal płatniczy
Terminale płatnicze stanowią kluczowy element dla rozwoju ma...
biuro rachunkowe
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...
kryptowaluty
Kryptowaluty, czyli cyfrowa lub wirtualna forma waluty, prze...
e-commerce
A gdyby tak roboty wyręczały nas w codziennych czynnościa...