Zagrożenie atakiem terrorystycznym

Zagrożenie atakiem terrorystycznym – czy można się do tego przygotować?

Opublikowano: 27 sierpnia 2018

11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych doszło do ataków terrorystycznych, przez które zginęło wiele niewinnych osób. Właśnie wtedy ludzie dopiero zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, ile zagrożeń jest dookoła nas. Kolejne ataki we Francji, Berlinie lub Kairze stały się przyczyną coraz większego strachu, dlatego coraz częściej zaczęliśmy zadawać sobie pytanie, czy w obliczu zagrożenia atakiem terrorystycznym można się w ogóle przygotować?

Gdzie można nauczyć się zachowań w trakcie ataku terrorystycznego?

Obecnie zagrożenie atakami terrorystycznymi jest bardzo duże, szczególnie dotyczy to niektórych części świata. Jednak ciągle w niewielu miejscach możemy dowiedzieć się więcej na temat tego zjawiska, ale też właściwego zachowania w trakcie takiej sytuacji. Dlatego tak ważne jest to, że niektóre firmy organizują szkolenia, które pozwalają nam nie tylko na zdobycie potrzebnej wiedzy, ale też zwiększenie naszej świadomości. Zatem warto zwrócić uwagę na firmę: https://www.szkolenia-semper.pl/szkolenia-wroclaw, która działa w wielu polskich miastach m.in. Wrocławiu i Poznaniu.

Kto bierze udział w takich szkoleniach?

W trakcie ataku terrorystycznego z łatwością może dojść do ogólnej histerii. Wtedy bardzo ważne jest to, by znalazła się grupa osób, która pokieruje innymi, a przy okazji będzie wiedziała, jak należy się zachować, żeby jak najbardziej zminimalizować niebezpieczeństwo. Właśnie dlatego tak ważne jest to, by zwłaszcza pracownicy administracji publicznej wzięli udział w szkoleniach, które obejmują m.in. sposób postępowania na wypadek ataku terrorystycznego. Jednak oprócz wspomnianych pracowników takie szkolenia powinna przejść, również kadra, która zarządza przedsiębiorstwem.

Jak zachować się w obliczu ataku terrorystycznego?

Każda sytuacja, która jest potencjalnie niebezpieczna, może wymagać innego zachowania. Zależy to przede wszystkim od tego, w jakim miejscu się znajdujemy, ile osób znajduje się w pomieszczeniu, ale też, ile jest napastników i jaką bronią dysponują. Jednak istnieje parę ogólnych zasad, którymi powinniśmy się kierować w trakcie ataku terrorystycznego. Dzięki nim mamy większe szanse na wydostanie się z budynku, ale też na brak odniesienia ran, które mogłyby doprowadzić np. do śmierci.

Znajdź bezpieczne schronienie

Jeżeli tylko jest to możliwe, to zawsze najpierw powinniśmy spróbować znaleźć miejsce, gdzie będziemy bezpieczni. Najlepiej, jeżeli znajdzie się z daleka od dużego skupiska ludzi, np. stacja metra.

Schowaj się

Gdy już znajdziemy potencjalne schronienie, to powinniśmy się tam schować i poczekać aż minie największe zagrożenie. Jeżeli nie możemy znaleźć takiego miejsca, to starajmy się zachować jak największy dystans od napastnika, np. stając za samochodem.

Powiadom policję

Najpierw musimy realnie ocenić, czy wezwanie policji jest możliwe, jeżeli powiadamiając służby, narazimy siebie i inne osoby, to nie powinniśmy tego robić. Dzwońmy tylko wtedy, gdy jest to bezpieczne.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
trening mentalny w biznesie
Wszyscy chcemy jak najlepiej zarządzać czasem i dobrze organ...
krav maga
Jak skutecznie obronić się przed napastnikiem? Jak p...
Informatyka
Nie da się ukryć, że żyjemy w dobie Internetu i chyba już ni...
Folwark Badowo
Organizacja konferencji to prawdziwe wyzwanie. Przygotowania...
Akademia Wojsk Lądowych
Dynamicznie zmieniające się warunki prowadzenia dzia...