odbiór mieszkania

Zanim się wprowadzisz, powierz odbiór profesjonalistom

Opublikowano: 26 kwietnia 2024

Każdy marzy o idealnym domu, który zagospodaruje według własnego pomysłu, aby czuć się w nim komfortowo. Zanim jednak dojdzie do przeprowadzki i wyczekiwanego urządzania wnętrz, trzeba przejść przez nieunikniony odbiór mieszkania. Nie jest to łatwe zadanie, tym bardziej dla amatora, który nie zna norm i nie wie, jakich usterek może oczekiwać. A te, przeoczone, szybko mogą zepsuć radość z nowego domu.

Zakup mieszkania to duża inwestycja, zwłaszcza w aktualnej rzeczywistości rynkowej, kiedy to ceny na rynku nieruchomości osiągają niespotykany dotąd poziom. Decyzja o kupnie domu lub mieszkania jest poprzedzona wieloma analizami, przemyśleniami, a często wyrzeczeniami. Zwykle niezbędnym warunkiem tej ważnej życiowej decyzji jest kredyt, zaciągany na wiele lat.

Dlatego też tak ważną częścią procedury zakupu nieruchomości jest odbiór mieszkań. Nasz podpis jest równoznaczny z akceptacją stanu technicznego prezentowanego lokalu. Jeśli przeoczymy istotne usterki i uchybienia dewelopera, głęboko odczujemy konsekwencje. Te odbiorą nam przyjemność z przeprowadzki do nowego domu, nie mówiąc o kosztach związanych z naprawami, a niekiedy większym remontem.

Pobieżny odbiór mieszkania to ryzyko dużych kosztów w przyszłości

Oczywiście można zdecydować się na samodzielny odbiór mieszkania, ale jeśli nie mamy wykształcenia kierunkowego i stosownej wiedzy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wiele mankamentów nam umknie. Nie przeoczy ich natomiast fachowiec − inżynier, który odbiór mieszkań ma w małym palcu. Specjalista, który zna techniczne normy budowlane i sztuczki deweloperów, wie, na co zwrócić uwagę i jakie kwestie mogą być problematyczne. Możesz mieć pewność, że powierzenie odbioru mieszkań profesjonalnemu zespołowi, takiemu jak wgruncierzeczy.eu, to opłacalna decyzja. Warto zapłacić za fachową usługę, ponieważ następstwa przeoczonych usterek technicznych będą nas kosztować dużo więcej.

Odbiór mieszkania od dewelopera to nie lada wyzwanie, niezależnie od rynku i rodzaju nieruchomości. Wszędzie trzeba zachować czujność i drobiazgowo sprawdzić obszary, w których mogą wystąpić nieprawidłowości, poświęcając na niezbędne czynności kontrolne i pomiary tyle czasu, ile potrzeba. Tu pośpiech jest wrogiem, zaś precyzja będzie kluczowa dla komfortu życia w nowym mieszkaniu.

Dlaczego warto zlecić odbiór mieszkania fachowcom?

Przykładowo kompleksowy odbiór mieszkań w Łodzi – więcej informacji, mieście wielu atrakcyjnych projektów mieszkaniowych, jakie licznie powstają w ostatnim czasie, będzie znacznie łatwiejszy, jeśli zdecydujemy się na fachową pomoc inżyniera wgruncierzeczy.eu. Niezależnie od dzielnicy, przedstawiciel firmy zjawi się w umówionym terminie w lokalu wskazanym przez klienta. Możliwości kontaktu z firmą jest wiele – od kontaktu telefonicznego po rezerwację terminu online przez formularz kontaktowy. Oczywiście inne miasta nie stanowią problemu, firma działa bowiem na skalę ogólnopolską, oferując usługi w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach w całym kraju.

Odbiór domu dla inżyniera również nie stanowi problemu, choć jest to bardziej skomplikowany proces. Wówczas oględziny są pogłębione. Usługa obejmuje także kontrolę elewacji, dachu, a nawet zagospodarowania terenu.

Dokumentacja techniczna pomocna w odbiorach mieszkań

Przed spotkaniem warto przesłać do firmy dokumentację techniczną – wtedy odbiór techniczny przebiegnie jeszcze sprawniej i będzie bardziej rzetelny. Na miejscu inżynier dokona niezbędnych pomiarów, sprawdzi instalacje, prawidłowość montażu oraz szczelność drzwi i okien oraz kaloryferów. Z pomocą fachowca mamy pewność, że wszelkie nierówności, nieszczelności, pęknięcia i inne odchylenia od normy zostaną wykryte i odnotowane. Co ważne, efekty kontroli zostaną ujęte w końcowym raporcie, który można przekazać deweloperowi w razie stwierdzonych usterek. W przypadku takiego zgłoszenia wszelkie uchybienia powinny być naprawione na koszt dewelopera.

Niezależnie od tego, czy interesuje nas odbiór mieszkania w Łodzi, gdzie realizuje się ostatnio bardzo dużo nowych inwestycji, czy w innym mieście, warto powierzyć czynności kontrolne profesjonalistom. Inżynier, który ma za sobą lata praktyki i setki odbiorów, a do tego dysponuje odpowiednim sprzętem pomiarowym, to gwarancja, że nasz wymarzony dom jest w dobrych rękach, a my możemy spać spokojnie, nie martwiąc się o jego stan techniczny.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
nieruchomości w Bułgarii
Stojąc u progu przystąpienia do strefy euro, bułgarski sekto...
Osuszacza Powietrza
Utrzymanie komfortowego i zdrowego środowiska wewnątrz domu...
odszkodowania od dewelopera
Zakup nieruchomości od dewelopera jest często jednym z najwa...
inwestowanie na Cyprze Północnym
Dostarczenie atrakcyjnej oferty to dopiero początek...
Odświeżacz powietrza
W biurze oraz w domu powietrze może wydawać się nieświeże. B...