zarządzanie

Zarządzanie firmową dokumentacją dzięki oprogramowaniu WEBCON BPS

Opublikowano: 25 stycznia 2022

Zorganizowanie sprawnego obiegu dokumentów jest obowiązkiem każdej firmy. Zoptymalizowany, efektywny i zgodny ze współczesnymi standardami obieg dokumentów to swoisty klucz do zagwarantowania przedsiębiorstwu prawidłowego funkcjonowania oraz budowania pozytywnych i trwałych relacji z klientami i partnerami biznesowymi. W realizacji tego dążenia współczesne firmy wspierają nowoczesne rozwiązania informatyczne, na tle których szczególnie wyróżnia się platforma low-code firmy WEBCON.

Sprawny i dobrze zorganizowany obieg dokumentów, czyli jaki?

Synonimem dobrze zorganizowanego, nowoczesnego obiegu dokumentów jest dziś elektroniczny obieg dokumentów. Jest to nowoczesna koncepcja, która szczególnie zyskała na znaczeniu w ostatnich latach, dziś natomiast aktywnie korzysta z niej większość firm. Elektroniczny obieg dokumentów kładzie kres problemom związanym z pracą z papierową dokumentacją, umożliwiając digitalizację dokumentów oraz sterowanie obiegiem dokumentów z poziomu dedykowanego oprogramowania.

Jednym z kluczowych narzędzi w obszarze elektronicznego zarządzania firmową dokumentacją jest system zarządzania dokumentami (z ang. Document Management System). Pod tym pojęciem kryje się specjalistyczne oprogramowanie biznesowe, którego celem jest digitalizacja i optymalizacja pracy z dokumentacją w cyfrowej postaci oraz usprawnienie realizacji wszystkich procedur związanych z zarządzaniem jej obiegiem. Systemy DMS nie są jednak jedynym rozwiązaniem umożliwiającym wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów.

Firmy i organizacje, które poszukują rozwiązania o szerokim zastosowaniu (a więc systemu, który nie tylko pozwoli na stworzenie elektronicznego obiegu dokumentów, ale posłuży też digitalizacji i automatyzacji innych obiegów charakterystycznych dla działania danego podmiotu) powinny za to przyjrzeć się bliżej platformom low-code. Narzędzia te pozwalają na budowanie dopasowanych do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa aplikacji biznesowych – bez konieczności kodowania. Najlepsze z tego typu rozwiązań pozwalają na proste i natychmiastowe wprowadzanie modyfikacji w już działających aplikacjach. Do tego typu dojrzałych i przyszłościowych platform tego typu należy m.in. oprogramowanie WEBCON BPS.

Platforma low-code WEBCON BPS: innowacyjne zarządzanie procesami biznesowymi bez kodowania

Nowoczesne platformy low-code pozwalają m.in. na usprawnienie i przyspieszenie wszystkich procesów związanych z workflow (przepływem zadań, informacji i dokumentacji), ułatwiają współdzielenie dokumentów między działami i pracownikami firmy oraz eliminują ryzyko popełnienia błędów i pomyłek, które szczególnie często zdarzają się podczas pracy z masowymi ilościami dokumentów. Oprogramowanie tej klasy może zostać ponadto łatwo zintegrowane z innymi, działającymi już w firmie systemami, co znacząco ułatwia jego wdrożenie, pozwalając przy okazji uniknąć początkowego chaosu związanego z wprowadzeniem zmian.

Wśród nowoczesnych, wartych inwestycji rozwiązań dedykowanych zarządzaniu firmowymi dokumentami na szczególną uwagę zasługuje platforma low-code WEBCON BPS. To nowoczesne oprogramowanie dla biznesu, które umożliwia budowanie aplikacji biznesowych idealnie dostosowanych do potrzeb organizacji. WEBCON BPS wyposażony jest w technologię Instant Change™,która pozwala na sprawne i szybkie wdrażanie potrzebnych zmian, modyfikacji i usprawnień z natychmiastowym efektem. Dzięki takim możliwościom, firmy mogą bezpiecznie dostosowywać już istniejące aplikacje do swoich potrzeb.

Platformy low-code – a więc również wspomniane tu już oprogramowanie WEBCON BPS – umożliwiają szybkie i proste tworzenie nowych obiegów bez potrzeby kodowania. Wszystkie aplikacje biznesowe mogą bowiem powstać za pomocą narzędzia drag&drop, które pozwala na wizualne projektowanie aplikacji. Ta funkcjonalność sprawia, że w procesie tworzenia nowych obiegów mogą uczestniczyć pracownicy, którzy nie mają umiejętności programistycznych, ale na co dzień są odpowiedzialni za zarządzanie danym procesem, więc najlepiej znają jego charakterystykę i sposób działania. To sprawia, że przedsiębiorstwo może być pewne, że procesy będą odpowiednio digitalizowane i będą spełniać kryteria wszystkich zaangażowanych w nie stron.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
wdrożenie ERP
Proces wdrożenia w firmie systemu ERP (Enterprise Resource P...
Terminal płatniczy
Terminale płatnicze stanowią kluczowy element dla rozwoju ma...
zmiany w prawie podatkowym
Każdego roku dochodzi do mniejszych lub większych zmian w po...
Biuro serwisowane
Wiele firm nie korzysta z własnej przestrzeni biurowej, ale...
agencja kreatywna
Agencje kreatywne zyskują w Polsce na popularności —...