Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi

Zbigniew Szaleniec – Inwestycje z myślą o mieszkańcach

Opublikowano: 25 listopada 2019

Nagrodzenie modernizacji Parku Grabek oznacza dla mnie, że jej kompleksowy plan i staranna realizacja zostały docenione nie tylko przez wszystkich mieszkańców, lecz także przez grono ekspertów. To niewątpliwie powód do wyjątkowej dumy i satysfakcji – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi

Modernizacja Parku Grabek przyniosła miastu nagrodę w tegorocznej edycji konkursu. Co skłoniło pana do podjęcia tej inwestycji i jak przyjął pan wiadomość o wygranej?

Zbigniew Szaleniec – Od chwili gdy zostałem burmistrzem, podnoszenie komfortu życia wszystkich mieszkańców jest dla mnie priorytetem. Jednym z najważniejszych zadań w tym zakresie jest stworzenie jak najlepszych warunków do aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Czeladź to zaledwie 30-tysięczne miasto, które może się poszczycić dużą ilością terenów zielonych, w tym aż dziesięcioma parkami miejskimi. We wszystkich w ciągu minionych 5 lat zrealizowane zostały prace remontowe. Na tej liście nie mogło zabraknąć, rzecz jasna, największej przestrzeni rekreacyjnej w mieście, jaką jest Park Grabek. Nagrodzenie tej inwestycji oznacza dla mnie, że jej kompleksowy plan i staranna realizacja zostały docenione nie tylko przez wszystkich mieszkańców, lecz także przez grono ekspertów. To niewątpliwie powód do wyjątkowej dumy i satysfakcji.

Park Grabek

Park Grabek po modernizacji, nagrodzonej w tegorocznej edycji konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w.

Jakie inne działania realizowane w przestrzeni miejskiej Czeladzi wpływają na wizerunek i pozytywny odbiór ze strony mieszkańców oraz przyjezdnych?

Zbigniew Szaleniec – Lista tego typu przedsięwzięć jest bardzo długa. Wyremontowaliśmy wiele dróg i chodników. Stale remontujemy i doposażamy placówki oświatowe, m.in. Żłobek Miejski. Oddaliśmy do użytku jedenaście wybudowanych od podstaw i wyremontowanych obiektów sportowych. Powstało wiele placów zabaw dla dzieci i stref aktywności dla dorosłych. W miejscu zrujnowanego budynku byłej Sokolni od prawie 3 lat funkcjonuje zupełnie nowy obiekt – Kopalnia Kultury, dysponująca salą widowiskową i kinową wyposażoną w najwyższej klasy sprzęt. Co ciekawe, mieszkańcy najbardziej docenili kompleksowy remont budynku Urzędu Miasta i jego otoczenia. Gmach ten po latach zaniedbań prezentował się wyjątkowo obskurnie, a w tej chwili jest wizytówką Czeladzi.

Czego dotyczą dalsze plany inwestycyjne samorządu w sferze podnoszenia estetyki i bezpieczeństwa oraz dostosowania do potrzeb społecznych?

Zbigniew Szaleniec – Największą inwestycją w historii miasta jest trwająca właśnie budowa dwóch centrów przesiadkowych oraz rozległej sieci tras rowerowych. W programie rozwoju miasta do 2023 r., który zaprezentowaliśmy mieszkańcom w trakcie kampanii poprzedzającej ostatnie wybory samorządowe, zapisanych zostało kilkadziesiąt projektów. Jestem przekonany, że podobnie jak w przypadku poprzedniej kadencji zostaną one zrealizowane.

Rozmawiała Zuzanna Maj

Udostępnij ten post: • Anonim pisze:

  P.Szaleniec jest naprawdę dobrym burmistrzem wiele z jego założeń jest zrealizowanych .Napewno ma w kieszeni u mnie głos na następne lata oby tak dalej P.Zbigniewie a Ci co nie znają pana osobiście niech się nie wypowiadają

 • Miasto Czeladź pisze:

  Kilka lat temu się tu przeprowadzilam, i Czeladź byla po prostu brzydka. Nic w niej nie było ciekawego, była ponura.nie było gdzie spacerować. W tej chwili jestem strasznie dumna z naszego miasta i widzę jak pięknie się rozwija w naprawdę szybkim tempie. Chwalimy się znajomym pięknym Parkiem Grabek, mamy wiele pięknych miejsc na spacery,a latem wiele atrakcji. Jesteśmy z mężem bardzo wdzięczni i dumni z naszego burmistrza Pana Zbigniewa Szaleniec, że tak wiele dla Nas robi,widać że mieszkańcy są dla niego ważni. Pozdrawiam i dziękujemy Panu Zbigniew Szaleniec. BEATA RAMOS.

 • Anonim pisze:

  ,,spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu,, jaki on świeży każdy widzi i czuje.Reszta dobrą robota ponie Burmistrzu.Brawo !!

 • Czeladzianka pisze:

  Wszystkie inwestycje super.
  Łezka w oku się kręci jak patrzę na kino.
  Może dała się coś zrobić?
  Mój głos ma Pan na 100%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Stare Babice
Gmina Stare Babice znajduje się w województwie mazow...
Mając na uwadze, że gmina Stopnica ma charakter roln...
Jan Marian Grzegorczyn
W perspektywie najbliższych lat kluczowa jest budowa...
Gorlice
Atrakcyjne, w pełni uzbrojone działki inwestycyjne c...
Kontener sanitarny
Kontener sanitarny to rozwiązanie, dzięki któremu szybko i n...