głośniki Bluetooth

Zbuduj system nagłośnienia w domu Wystarczą głośniki Bluetooth

Opublikowano: 6 marca 2020

Zakup kilku głośników Bluetooth i właściwe ich rozmieszczenie w domu lub mieszkaniu to najprostsza opcja, aby stworzyć swój prywatny system multiroom audio. Odtwarzanie muzyki z wielu głośników w domu, i to wygodnie – z dowolnego urządzenia, także mobilnego, jest opcją wyjątkowo kuszącą nie tylko dla melomanów. Poza tym kable łączące głośniki z komputerem lub innym sprzętem grającym odchodzą bezpowrotnie do lamusa. Jak jednak się do tego zabrać i czy Bluetooth to jedyna opcja?

Zaczynamy od zakupu kilku głośników

M.in. na skleptonsil.pl znaleźliśmy głośniki z wbudowanym wzmacniaczem oraz wejściem AUX i BluetoothTo właśnie opcja do odtwarzania muzyki z urządzeń mobilnych. Rozwiązanie eliminuje potrzebę montażu dodatkowego wzmacniacza i źródła dźwięku. Głośnik po podłączeniu do zasilania sieciowego staje się kompletnym odtwarzaczem muzyki. A jeśli chcemy nagłośnić większe pomieszczenie, możemy dodać do zestawu drugi głośnik – pasywny. Całość stworzy komplet o bardzo dużej mocy.

Głośniki Bluetooth działają w oparciu o technologię zdalnego przekazu danych. Są proste w instalacji i łatwe w obsłudze przez telefon lub tablet. Wystarczy zdecydować,ile głośników w jakich miejscach chcemy rozmieścić w domu.

Parowanie głośnika z urządzeniami zewnętrznymi

Kolejny krok to sparowanie głośnika Bluetooth ze wszystkimi urządzeniami – źródłami muzyki – z których mamy zamiar korzystać my i inni domownicy. Parowanie głośników ze smartfonami, czy tabletami jest bardzo proste, wręcz intuicyjne. Nie potrzeba tutaj także żadnej zewnętrznej aplikacji. Parowanie wystarczy wykonać raz. W ustawieniach telefonu wybieramy dowolny bezprzewodowy głośnik, jako domyślne wyjście audio i… gotowe. Wystarczy wcisnąć play i muzyka zacznie grać.

Głośniki umożliwiają odtwarzanie muzyki z aplikacji takich jak: Spotify, Tidal, YouTube, świetnie sprawdzają się również przy odtwarzaniu radia internetowego oraz podcastów.

A może odtwarzacz ścienny?

Odtwarzacz z wbudowanym wzmacniaczem, wyposażony w wejście USB, wejście na kartę SD, łącze Bluetooth, wejście liniowe AUX oraz tuner radiowy FM to opcja, której dokonujemy montażu w ścianie. Dzięki połączeniu Bluetooth można odtwarzać muzykę z urządzeń mobilnych, z kolei wejścia USB i MicroSD pozwalają na odtwarzanie plików Mp3 z karty pamięci lub pendrive’a. Do odtwarzacza tego typu możemy podłączyć zestaw głośników sufitowych lub zestaw kompaktowych kolumn domowych. To kolejny sposób na zbudowanie systemu nagłośnienia w domu.


Kierownica Logitech G923 – dlaczego warto ją wybrać?

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Sonos
Dzięki zaawansowanym technologiom, takim jak wzmacniacze kla...
Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
17 marca  br. rozpoczął się 28. Wie...
gadżety reklamowe na targach
Targi i kongresy to nie tylko wydarzenia; to kluczow...
Ciocia Tunia
Dawanie radości dzieciom oraz ich wdzięczność za to...
Festiwal Ludwiga van Beethovena
„Beethoven i filozofowie” – to motto 28. edycji Wiel...