Menu
IWC Schaffhausen

Zegarek IWC Schaffhausen Pilot’s Watch Chronograph Edition AMG

Pilot’s Watch Chronograph Edition AMG to najnowszy zegarek szwajcarskiego producenta IWC Schaffhausen, który powstał dla uczczenia partnerstwa z marką Mercedes-AMG, które trwa od 2004 roku. Od tego czasu logo luksusowego producenta czasomierzy pojawia się na nadwoziach samochodów wyścigowych startujących w zawodach na całym świecie. Najnowsza propozycja IWC to stanowi więc wyraz osiąganych wspólnie sukcesów.

International Watch Company – luksusowy producent zegarków ze Szwajcarii

Firmę IWC założył w 1868 roku Florentine Ariosto Jones, amerykański zegarmistrz w Schaffhausen w północno-wschodniej Szwajcarii. Pochodził on z Bostonu, z rodziny o silnych tradycjach zegarmistrzowskich. Już wcześniej w projektowanych przez siebie mechanizmach Jones często stosował różnego rodzaju nowatorskie rozwiązania, który pozwoliły mu uzyskać rozgłos w Ameryce. Nie wystarczało to jednak pomysłowemu Amerykaninowi w realizacji swoich marzeń. Dopiero gdy spotkał on Johana Heinricha Mosera, który namówił go na otwarcie fabryki w Szwajcarii.

Jones zadbał o marketing swojej firmy w Stanach Zjednoczonych. Centrum jej działalności stanowił Nowy Jork, gdzie trafiały wyprodukowane w Schaffhausen mechanizmy. Następnie wkładano je do kopert zegarków, które oferowano Amerykanom. Niestety, wskutek kampanii marketingowej amerykańskich producentów zegarków, kondycja IWC znacząco się pogorszyła i firma stanęła na skraju bankructwa. Wskutek takiego obrotu spraw przedsiębiorstwo zostało przejęte w 1880 roku przez Johanna Rauschenbach-Vogela, co umożliwiło jego dalszy rozwój.

Obecnie IWC to jedna z najbardziej prestiżowych szwajcarskich marek zegarków. Miłośnicy czasomierzy cenią jej poszczególne modele za piękne wzornictwo, wysoką jakość wykonania oraz komplikacje mechanizmów.

IWC Schaffhausen

Mercedes-AMG – absolutny dominator w Formule 1

AMG to niewielka firma, która została założona w 1967 roku w niemieckim Großaspach. Od początku swej działalności zajmuje się ona modyfikacjami modeli samochodów Mercedes-Benz, poprawiając ich osiągi. Od 2005 roku AMG należy do koncernu Daimler AG, który jest również właścicielem marki Mercedes-Benz.

Od samego początku zmodyfikowane przez AMG Mercedesy brały udział w różnych wyścigach na całym świecie. Współpraca ta zaowocowała powstaniem zespołu Mercedes GP Petronas Formula One Team, który w 2020 roku został przemianowany na Mercedes-AMG Petronas Formula One Team. Od 2014 do 2020 roku zespół Mercedesa zdobył 7 tytułów mistrza świata konstruktorów, a jego kierowcy – Lewis Hamilton i Nico Rosberg, sięgali po mistrzostwo świata kierowców. Anglik zdobył je 6 razy, Niemiec raz. Wynik ten jest godny podziwu i świadczy o absolutnej dominacji Mercedesa.

IWC Schaffhausen

IWC Schaffhausen Pilot’s Watch Chronograph Edition AMG – połączenie kunsztu IWC oraz doskonałości Mercedes-AMG

W 2021 roku partnerstwo pomiędzy IWC oraz zespołem Mercedes-AMG weszło na kolejny poziom. Jego owocem jest zegarek IWC Schaffhausen Pilot’s Watch Chronograph Edition AMG. Chronometr ten wyposażono w mechanizm kaliber 69385 o automatycznym naciągu. Rezerwa chodu to 46 godzin, co pozwala na swobodne korzystanie z czasomierza przez długi czas. Jego koperta ma szerokość 43 mm i została wykonana z tytanu, co zapewnia wysoką odporność na zarysowania. Jej cechą charakterystyczną jest szarość selenitu magno, barwa typowa dla AMG. Na zarysowania odporne jest również szkło szafirowe. Jeżeli zaś chodzi o tarczę zegarka, została ona wykonana z włókna węglowego. Na co dzień z tego materiału wykonywane są elementy aerodynamiczne samochodów wyścigowych. Tarcza ma czarny kolor, natomiast wskazówki oraz wskaźniki godzin są srebrne. Pozwala ona również na odczyt daty oraz wskazań stopera. Na uwagę zasługuje przezroczysty dekiel, który umożliwia obserwację pracy mechanizmu. Całość wieńczy czarny skórzany pasek utrzymany w sportowym stylu. Zegarek jest w stanie wytrzymać pod wodą ciśnienie o wartości 6 barów.

zdjęcia: biuro prasowe Mercedes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021