obgryzanie paznokci

Żel do paznokci jednym ze sposobów na zły nawyk obgryzania paznokci

Opublikowano: 12 czerwca 2020

Boryka się z nim nawet połowa nastolatków i 15% dorosłych. Czy wiesz, czym jest onychofagia? To medyczny termin na uciążliwe, permanentne obgryzanie skórek i paznokci. Co jest podłożem tego uporczywego nawyku i jak z nim walczyć? Zanim przeczytasz dalszą część tekstu, uspokajamy – z obgryzaniem paznokci da się wygrać! Trzeba po prostu tego chcieć i wiedzieć, jak to zrobić!

Przyczyny obgryzania paznokci

Nawyk obgryzania paznokci może mieć wiele przyczyn. Najczęściej występującym podłożem problemu jest oczywiście stres. Martwisz się, czy zdasz egzamin? Masz gorszy okres w pracy? Obawiasz się wizyty u lekarza? Mimo że obgryzanie paznokci nie jest lekarstwem na te problemy, bardzo często przynosi choć chwilową ulgę. Oprócz sytuacji stresowych, przyczyna onychofagii może być również naprawdę “błaha”… Bardzo często paznokcie obgryza się także wtedy, gdy po prostu nie ma się co zrobić z dłońmi lub jest się znudzonym. Podłożem problemu może być także głód. Obgryzanie paznokci stanowi wtedy alternatywę dla sięgnięcia po jedzenie.

Jak poradzić sobie z obgryzaniem paznokci?

Jak już wspomnieliśmy, z obgryzaniem paznokci można wygrać! Należy mieć jednak wystarczająco dużo chęci, siły i czasu. Sposobów na zwalczenie tego złego nawyku jest naprawdę wiele. Kluczem do sukcesu jest znalezienie metody, która będzie najbardziej skuteczna w Twoim konkretnym przypadku. Pora przybliżyć kilka najczęściej stosowanych metod na obgryzanie paznokci. Każda z nich powinna – prędzej lub później – przynieść upragnione efekty, ale paznokciomaniaczki najczęściej wybierają żel do paznokci. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka.

Żel do paznokci – nie tylko “leczy”, ale i dobrze wygląda!

To, że paznokcie żelowe wyglądają fenomenalnie i mają właściwości regenerujące płytkę, wie niemal każda paznokciomaniaczka. Nie wszystkie jednak zdają sobie sprawę, że żel do paznokci może być także wykorzystywany do uporania się z obgryzaniem paznokci. Produkt ma wszechstronne działanie i nie tylko “leczy”, ale i wygląda rewelacyjnie na każdej płytce. Poznaj najważniejsze cechy specyfiku, wpływające na jego wysoką skuteczność w terapii obgryzania paznokci.

Przedłużanych paznokci nie da się obgryźć!

Żel do paznokci https://allepaznokcie.pl/pl/c/ZELE-DO-PAZNOKCI/5489 to produkt, który sprawia, że każda płytka staje się zdecydowanie mocniejsza – tak mocna, że… niemożliwe staje się jej obgryzienie! Mimo wszystko chciałabyś spróbować…? Radzimy Ci dobrze – zastanów się nad tym dwa razy. Nawet jedna próba ugryzienia żelowych paznokci szybko skończy się bólem zębów… Decydując się na ten rodzaj manicure, będziesz mogła więc cieszyć się z twardych, zdrowych paznokci, jednocześnie wyglądając fenomenalnie!

obgryzanie paznokci

Żel do paznokci można stosować nawet na najkrótszą płytkę

Mimo że technika żelowa jest czaso i pracochłonna, zdecydowanie warto na nią postawić, chcąc pozbyć się złego nawyku obgryzania paznokci. Ogromną zaletą żelu jest możliwość jego stosowania nawet na najkrótszą płytkę. Dzięki temu, nawet, gdy bardzo długo obgryzałaś płytkę, w każdym momencie możesz powiedzieć “dość” i zastosować żel do paznokci, niezależnie od ich kondycji.

Żel do paznokci regeneruje nawet najbardziej zniszczoną płytkę

Jak już wspomnieliśmy, żel do paznokci ma także działanie regenerujące. Jeżeli przez lata obgryzałaś płytkę i obecnie jest ona w naprawdę kiepskim stanie, gwarantujemy Ci, że ten produkt zdecydowanie poprawi jej kondycję! Już po jednej aplikacji żelu nawet najbardziej zniszczone paznokcie powinny wyglądać dużo lepiej!

Alternatywne sposoby walki z obgryzaniem paznokci

Oczywiście, zastosowanie żelu do paznokci to tylko jeden z wielu sposobów walki z obgryzaniem paznokci. Istnieją także inne metody, dające efekty po różnym czasie. Jeżeli podłoże problemu tkwi w nadmiernym stresie, możesz spróbować go ograniczyć, regularnie pijąc np. ziołowe herbatki. Niektórzy, w celu rozluźnienia napięcia, zamiast obgryzać paznokcie, stosują gadżety antystresowe, np. piłeczki do ściskania czy woreczki z wkładem z kaszy lub ryżu. Powszechne jest też żucie gumy czy imbiru – wszystko, byle tylko nie obgryzać paznokci. Oczywiście, istnieją także specjalne preparaty, które są przeznaczone tylko do tego celu i charakteryzują się bardzo nieprzyjemnym zapachem (i smakiem). Nie mają one jednak największej zalety żelu do paznokci, czyli nie dają przepięknego efektu na płytce.

Konsekwencje obgryzania paznokci

Wciąż jesteś nieprzekonana do tego, by walczyć z tym złym nawykiem? Może do zmian skutecznie przekona Cię informacja o zdrowotnych konsekwencjach związanych z obgryzaniem paznokci. Problemy ze zgryzem, afty czy stany zapalne zębów to tylko kilka spośród mniej i bardziej poważnych skutków obgryzania paznokci. Patrząc na mnogość metod walki z onychofagią, jesteśmy przekonani, że wygrana jest tylko kwestią czasu! Jeżeli zależy Ci na szybkich efektach, połączonych z regeneracją płytki, żel do paznokci wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Przekonaj się o tym sama, a z pewnością bardzo szybko stwierdzisz, że to specyfik, który potrafi zdziałać cuda!

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Soczewki kontaktowe
Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych jest kluczowym aspe...
batonik białkowy
Jakość odżywiania jest gwarantem dobrego samopoczucia, mocne...
aktywność fizyczna
Dni stają się coraz dłuższe, zza chmur odważniej wychyla się...
antykoncepcja hormonalna
W ostatnich dekadach antykoncepcja hormonalna stała się jedn...
kuchna zero waste
W obecnych czasach, gdy półki sklepowe uginają się pod cięża...