Zespół Łzy

Zespół Łzy — historia, ciekawostki, koncerty

Opublikowano: 27 lutego 2023

Zespół Łzy to polski pop-rockowy zespół, który jest na scenie od lat i wypromował wiele hitów, które do dzisiaj bawią słuchaczy, a koncerty skupiają rzesze oddanych fanów. Myślisz, że wiesz o Łzach wszystko? Przekonajmy się!

Jaka jest historia Zespołu Łzy?

Zespół Łzy powstał w 1996 roku w Pszowie. W tym czasie wokalistką Łez była Ania Wyszkoni, której charakterystyczny głos przez niemal 15 lat pieścił uszy słuchaczy. Pierwszy album zespół wypuścił w 1998 roku, natomiast to druga płyta W związku z samotnością z kultową już piosenką Agnieszka już dawno…, przysporzyła zespołowi wielu fanów i pokryła się złotem i platyną.

Trzeci album Jestem jaka jestem także zdobył złotą płytę, a piosenka Oczy szeroko zamknięte z kolejnego krążka otrzymała nagrodę publiczności na prestiżowym festiwalu KFPP w Opolu. Zespół Łzy z Adamem Konkolem na czele, w 2004 roku próbował swoich sił w preselekcjach do konkursu Eurowizji, jednak piosenka Julia, tak na imię mam zdobyła drugie miejsce.

Rok 2010 przyniósł zmianę wokalistki zespołu. Z Łez odeszła Anna Wyszkoni, a zastąpiła ją Sara Chmiel. Obecnie wokalistką zespołu Łzy jest Paulina Titkin, band w nowym składzie aktywnie nagrywa nowe przeboje i koncertuje, odwiedzając fanów w Polsce i nie tylko.

Gdzie koncertują Łzy?

Zespół Łzy intensywnie tworzy i nagrywa nowe przeboje, jak dalszy ciąg historii popularnej Agnieszki, a także koncertuje i aktualnie przygotowuje trasę koncertową. Z końcem stycznia zespół odwiedził niemieckich fanów we Frankfurcie nad Menem, dał koncert w Ogrodzieńcu, natomiast w marcu rodzima publiczność będzie miała okazję posłuchać Łez w Zabrzu, w legendarnym klubie Wiatrak. Możemy być pewni dużej dawki świetnej muzyki i energii płynącej ze sceny od Adama Konkola, Pauliny Titkin i reszty muzyków.

Co ważne Zespół Łzy nie ma chwili wytchnienia i aktualnie pracuje nad nową trasą koncertową, podczas której oprócz znanych i lubianych hitów, zaprezentowane zostaną również nowe kawałki. Jak zapewnia lider zespołu Adam Konkol, wiele z nich to potencjalne hity, które powinny zostać z nami na co najmniej tak długo, jak słynna Agnieszka.

Zespół Łzy — ciekawostki

Wszyscy wiedzą, że założycielem i liderem Zespołu Łzy jest utalentowany Adam Konkol, kompozytor, autor tekstów i muzyk. To on stoi za hitami zespołu, które zna cała Polska. Warto wspomnieć, że Adam Konkol, oprócz Zespołu Łzy, realizuje się również na innych muzycznych płaszczyznach. Przez lata komponował dla topowych polskich artystów, zapewniając im najgorętsze hity. Jego kawałki zdobywały wiele nagród i podbijały listy przebojów najważniejszych rozgłośni radiowych w Polsce.

Mimo że Zespół Łzy tworzy muzykę w rockowym klimacie, jego lider dobrze odnajduje się również w muzyce tanecznej czy disco-polo. Utwory Adama Konkola mają milionowe wyświetlenia na platformie YouTube, za wydawane albumy otrzymuje on wiele nagród i wyróżnień, jak platynowa płyta.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
„tik, tik… BUM!” - Tak ostatecznie nazwano...
Eufonie
Od 17 do 25 listopada br. w Warszawie będzie odbywać...
Iwona Pruszyńska
Punktem wyjścia do zrozumienia sztuki aborygeńskiej, jest zd...
Piotr Michnikowski
Wystawa „Kawałki barw” to prezentacja najnowszych pr...
Golin
Jarocińskie spotkania z muzyką w Golinie to...