złoto inwestycyjne

Złoto – warto w nie inwestować, ale czasem trzeba sprzedać

Opublikowano: 15 lipca 2020

Choć możliwości inwestowania jest coraz więcej, złoto wciąż pozostaje jednym z głównych produktów inwestycyjnych. Trudno się dziwić. Historycznie było uznawane za symbol bogactwa i prestiżu, a dziś analizy finansowe potwierdzają, że wartość złota systematycznie rośnie, co pokazuje, że również w dzisiejszych czasach złoto to czysty zysk.

Wbrew powszechnej opinii, że złoto jest dla bogatych, warto zainteresować się tą inwestycją, nawet jeśli nie dysponujemy dużym majątkiem. Już symboliczna kwota kilkuset złotych pozwala na zakup, który sprawi, że nasze pieniądze będą bezpieczne i nie stracą na wartości mimo inflacji.

Istnieje wiele istotnych aspektów inwestowania w złoto, aby był to proces bezpieczny, wygodny i korzystny ekonomicznie. Niezależnie od formy złota i ilości transakcje zawsze warto realizować u sprawdzonych, wiarygodnych dostawców.

To samo dotyczy sprzedaży. Jeśli gromadziliśmy złoto inwestycyjne i uznajemy, że to właściwy moment na sprzedaż, albo posiadamy złoto użytkowe, które chcemy spieniężyć, warto przemyśleć ten krok raz jeszcze i zastanowić się, czy na pewno nie lepiej jeszcze poczekać. Osoby zdecydowane na sprzedaż złota powinny zrobić to z głową. W tym przypadku wybór skupu jest równie ważny jak w przypadku dostawcy złota.

Na co warto zwrócić uwagę?  Dobrze gdy podmiot, który zajmuje się sprzedażą złota, prowadzi równolegle skup, zarówno złota inwestycyjnego, jak i użytkowego. Przed decyzją warto sprawdzić parę szczegółów, choćby fakt, czy dana firma posiada punkty stacjonarne, a także od kiedy działa i  jakie ma opinie.

Zaufanym podmiotem jest Mennica Skarbowa, której ofertę poznamy bliżej na stronie: https://skup.zlota.pl. Mennica Skarbowa SA należy do największych sprzedawców złota inwestycyjnego oraz innych metali szlachetnych na polskim rynku, służącym radą i doświadczeniem. Jednocześnie spółka prowadzi skup złota w formie sztab i monet inwestycyjnych oraz złota użytkowego, a więc biżuterii, medali, odznaczeń i innych przedmiotów wykonanych ze złota o próbie co najmniej 333.

Największą wartość ma jednak złoto inwestycyjne w postaci sztab lub monet bulionowych. Trzeba bowiem pamiętać, że złoto stosowane do produkcji biżuterii jest de facto stopem czystego złota z innymi metalami, np. srebrem i miedzią, w różnych proporcjach, które określa tzw. próba, informująca o zawartości czystego złota w wyrobie i wpływająca na jego cenę. Ponadto cena biżuterii do w dużej mierze koszt pracy jubilera, a nie wartość materiału.

Klient zdecydowany na sprzedaż posiadanych kosztowności oczekuje sprawnej obsługi, bezpieczeństwa transakcji i korzystnej ceny. Mennica Skarbowa SA daje szereg możliwości zbycia złota. Można to zrobić w punktach stacjonarnych, zlokalizowanych w największych miastach w kraju, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznań, Katowice, Białystok, Łódź, Lublin czy Zielona Góra, a także online. Wybierając to drugie rozwiązanie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie, bezkosztowo wysłać złoto przesyłką kurierską do wyceny, a następnie – jeśli zaproponowana kwota nam odpowiada – wystarczy czekać na przelew.

 

Udostępnij ten post:



  • Gość niedzielny pisze:

    kryzys pokazał ile warte jest złoto, jego cena niesamowicie rośnie w górę

  • Taj pisze:

    Mam pytanie co robić już podczas spotkania.
    Sprzedaję srebro. Mam się spotkać i co dalej.
    Bardzo proszę o odpowiedź.
    Wiem, że dla wielu to podstawowe pytania, ale dla mnie pomimo czytania na ten temat wciąż to nie jest jasne.

    1. Czy jest potrzeba podpisania umowy gdy odsprzedaję monety?
    2. Jeśli mam fakturę zakupu metali od dilera to czy przekazuję tę fakturę dla nowego kupującego? Czy zamazuje swoje dane?
    3. W jaki sposób uzyskać potwierdzenie, że sprzedałem w takiej kwocie – czy jest to potrzebne do podatku dochodowego lub wykazania w innym miejscu.
    4. Jak zabezpieczyć się, aby 2 godziny po transakcji lub 1 dzień, 1 tydzień klient się nie rozmyślił i nie powiedział, że chce oddać monety i zwrotu pieniędzy.
    5. Jak liczyć 6 miesięcy, aby uniknąć podatku dochodowego. Załóżmy zakupiłem monety w marcu. Czy jeśli sprzedam je we wrześniu to wówczas nie muszę płacić podatku? Ponieważ miesiąc zakupu wlicza się do
    6. Jeśli nie będę musiał płacić podatku to czy muszę gdzieś wykazać, że sprzedałem monety?
    7. W jakim miejscu najlepiej umówić się na spotkanie? Miejsce publiczne z kamerami przemysłowymi? Nie wiem, doradźcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
nieruchomości w Dominikanie
Formalności, jakich musimy dopełnić by nabyć nieruchomość w...
Stare Babice
Gmina Stare Babice znajduje się w województwie mazow...
bitcoin
Przez ponad dekadę widzieliśmy, jak Bitcoin wzrastał o setki...
kryptowaluty
Kryptowaluty, czyli cyfrowa lub wirtualna forma waluty, prze...
Jesienią 2023 roku ruszyła sprzedaż domów, które pow...