zima w mieście

Zima w mieście – jak zorganizować ją dziecku

Opublikowano: 1 lutego 2017

Jeśli brakuje czasu, pieniędzy lub chęci na zimowy wyjazd, warto zorganizować dziecku inne atrakcje w czasie ferii. Pociechę można zapisać na półkolonie albo zajęcia dodatkowe w domach kultury, ośrodkach sportowych bądź szkołach językowych. Rodzice mogą również samodzielnie przygotować w domu różnego typu zabawy i warsztaty dla dziecka.

Zima w mieście – udział w półkoloniach

Półkolonia jest rodzajem zbiorowego wypoczynku dla dzieci lub młodzieży, organizowanego w ich miejscu zamieszkania. Zazwyczaj trwa od 5 do 14 dni, po kilka godzin na dobę (od rana do popołudnia). Koszt półkolonii waha się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, jednak listy chętnych szybko się zapełniają. Na kilka tygodni przed rozpoczęciem ferii może nie być już wolnych miejsc, więc nawet miesiąc wcześniej warto zarezerwować i opłacić udział w wypoczynku.Program półkolonii jest zaplanowany w ten sposób, by był czas na: jedzenie (obiadów, przekąsek, podwieczorków i innych dań), zabawy świetlicowe, zajęcia rozwijające (na przykład artystyczne), odpoczynek oraz wyjścia (chociażby do kina, basen bądź lodowisko). Nad dziećmi czuwa wykwalifikowana kadra, czyli pedagodzy, opiekunowie i animatorzy. Każdego dnia rodzice o określonych godzinach przyprowadzają i odbierają pociechy z wyznaczonych miejsc.

Aktywne ferie zimowe: dodatkowe zajęcia artystyczne, sportowe albo językowe

Zajęcia dodatkowe  dla dzieci to świetny sposób na aktywne spędzenie ferii. Pociechę można wysłać na:

  • warsztaty artystyczne – często są organizowane w domach kultury, a koszt jednego spotkania wynosi około kilkunastu złotych. Wykwalifikowani instruktorzy prowadzą zajęcia plastyczne, teatralne, muzyczne, filmowe, poetyckie, dziennikarskie i inne. Warsztaty artystyczne szczególnie spodobają się dziewczynkom;
  • ćwiczenia sportowe – to świetna propozycja dla młodych amatorów aktywności fizycznej. W miastach takie zajęcia organizują, chociażby, szkoły, zespoły piłkarskie, kluby tenisowe, pływalnie, siłownie oraz inne placówki sportowo-rekreacyjne. Cykl kilkunastu treningów kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych;
  • lekcje języków obcych – są przygotowywane przez szkoły językowe. Obejmują cykl kilku lub kilkunastu lekcji wybranego języka obcego. Zajęcia zazwyczaj są przeprowadzane w formie zabawy, żeby dzieci odpoczęły od szkolnego rygoru i dobrze się bawiły. Koszt kursu wynosi kilkaset złotych.

Zabawy z dzieckiem w domu w czasie ferii zimowych

Rodzice mogą przygotować dla dziecka indywidualny program ferii w domu. Powinien składać się z: wspólnych zabaw, zarówno w budynku, jak i na dworze, wyjść, warsztatów oraz spotkań z przyjaciółmi. W domu można grać z dzieckiem w gry planszowe, rysować, tworzyć makiety, gotować albo zorganizować zajęcia historyczne, matematyczne bądź przyrodnicze.

Na zewnątrz warto przeprowadzić bitwę na śnieżki (jeśli spadł śnieg), ulepić bałwana bądź wybrać się na spacer. Wspólne wyjście do aquaparku, sali zabaw lub planetarium będzie dodatkową atrakcją zimy w mieście. W domu dobrze jest zorganizować również przyjęcie dla dziecka i jego przyjaciół. Może być to bal maskowy albo piżama party.

Artykuł przygotowany przy współpracy z: odpowiedzialne-inwestowanie.p

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
skarpety trekkingowe
Wybierając się w góry, musimy zadbać o odpowiedni strój. O i...
aktywność fizyczna
Dni stają się coraz dłuższe, zza chmur odważniej wychyla się...
Gimnastyka artystyczna
Gimnastyka artystyczna to dyscyplina sportu, budując...
Mazovia Cup
Wdniach 2-3 grudnia hala sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i...
AWAKE
Awake, szwedzki producent desek z napędem elektrycznym oraz...