Menu
Bitcoin

Zrozum, jak Działa Bitcoin: Krótki Przewodnik dla Początkujących

W opublikowanym w 2008 roku dokumencie Satoshi Nakamoto opisał Bitcoin jako system płatności cyfrowych typu peer-to-peer. Jednak w różnych publikacjach internetowych można znaleźć różne opisy tej wirtualnej waluty. W oryginalnym dokumencie dwukrotnie użyto słowa Bitcoin, ale opisano w nim, jak system funkcjonowałby bez zaufania. Zamiast tego Bitcoin wykorzystuje stałe protokoły do zarządzania systemem za pomocą niezmiennego łańcucha bloków (blockchain). Jeśli chcesz zainwestować lub handlować kryptowalutami, sprawdź https://bitcoinloophole.pl/

Jako środek wymiany Bitcoin funkcjonuje jako moneta cyfrowa. Zasadniczo jest to triada pojęć obejmująca protokoły stałe, waluty cyfrowe oraz zdecentralizowany blockchain, które tworzą elektroniczny system pieniężny. Dlatego Bitcoin jest oprogramowaniem o otwartym kodzie źródłowym, z którego każdy może korzystać i przeglądać go.

Powstanie Bitcoina

System generuje nowe Bitcoiny i nagradza komputer lub węzeł, który rozwiąże określone wcześniej zadania matematyczne w oparciu o jego algorytmy. Skrót to problem matematyczny, zazwyczaj 64-cyfrowa liczba szesnastkowa równa lub mniejsza od docelowego skrótu. Bitcoin jest więc liczbą, taką jak 12345.

Aby zrozumieć, jak działa Bitcoin, załóżmy, że Henry dostaje z fizycznego portfela banknot o nominale 1$, którego numer to XYZ. Naturalnie jest to jedyny banknot o numerze XYZ, ponieważ System Rezerwy Federalnej działa na minimalnym poziomie kompetencji.

Ponieważ wartość nominalna banknotu wynosi 1 dolar, Henryk może za niego kupić filiżankę herbaty. Załóżmy teraz, że dwie osoby zgadzają się, że banknot XYZ jest wart 5 000 USD? Jedną z rzeczy, która odróżnia Bitcoin 12345 od banknotu jednodolarowego, jest jego fizyczne istnienie i wartość nominalna.

Z drugiej strony, ta cyfrowa waluta nie ma wartości wewnętrznej i jest tylko liczbą. Dwie osoby lub strony mogą uzgodnić wartość monety cyfrowej, ale ona sama nie ma wartości. Dlatego Satoshi Nakamoto stworzył Bitcoina, bawiąc się liczbami.

Co sprawia, że Bitcoin jest rewolucyjny?

Być może słyszałeś, że ludzie spieszą do giełd kryptowalutowych, takich jak Bitcoin Revolution Software, aby kupić tę wirtualną walutę. Te platformy cyfrowe pozwalają na wymianę pieniędzy fiat na Bitcoin.

Zapewne czytałeś nawet, że Bitcoin może obalić pieniądz konwencjonalny. Głównym powodem, dla którego wiele osób w to wierzy, jest fakt, że ta wirtualna waluta jest pseudonimowa i odporna na cenzurę.

Bitcoin jest ciekawą alternatywą, ponieważ działa na niezmiennej, otwartej księdze rachunkowej. Jest również prywatny, co pozwala ludziom na posiadanie go na własność. Jednak jego prawdziwy geniusz tkwi w ekonomicznej konstrukcji i innowacjach technicznych. Stały protokół tej wirtualnej waluty umożliwia jej decentralizację. Ta cyfrowa waluta tworzy elektroniczny system pieniężny, który umożliwia uczestnikom korzystanie z niej bez konieczności korzystania z pośredników, takich jak firmy płatnicze i banki, w celu dokonywania transakcji.

Satoshi Nakamoto zaprojektował protokoły, aby zapobiec potencjalnemu podwójnemu wydawaniu tej samej monety cyfrowej. Bitcoin posiada unikalne jednostki monet, których użytkownicy nie mogą zniszczyć ani powielić. System Bitcoin działa w oparciu o niezmienną, rozproszoną sieć z tysiącami zmotywowanych węzłów lub górników na całym świecie.

Dlaczego ludzie używają Bitcoin?

Być może zastanawiasz się, dlaczego ktoś chciałby używać Bitcoin, skoro w jego kraju dobrze funkcjonuje pieniądz fiat. Bitcoin nie jest zależny od banku centralnego ani władz lokalnych. Jego protokół ogranicza tempo, w jakim górnicy produkują nowe monety, a na świecie może być tylko 21 milionów tokenów. Dlatego technologia, na której opiera się Bitcoin, sprawia, że jest on idealnym zabezpieczeniem przed inflacją.

Chociaż główny nurt społeczeństwa jeszcze nie przyjął i nie zrozumiał w pełni możliwości Bitcoina, ma on światu więcej do zaoferowania niż konwencjonalne metody płatności. Bitcoin jest idealnym, globalnym, cyfrowym systemem płatności, który jest niezmienny i zdecentralizowany, a nikt nie może odwrócić transakcji Bitcoin po jej weryfikacji i zarejestrowaniu. Ponadto każdy może korzystać z Bitcoin pod warunkiem, że ma połączenie z Internetem. Ta metoda płatności jest doskonała dla użytkowników poszukujących niskich opłat i szybkich rozliczeń.

materiał zewnętrzny 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023