zużyte tonery

Zużyte tonery – czy można na nich zarobić?

Opublikowano: 27 lipca 2021

Posiadając w domu lub biurze drukarkę laserową, niejednokrotnie stajemy przed sytuacją, w której toner odmawia posłuszeństwa. Nie ulega wątpliwości, że należy go niezwłocznie wymienić na nowy, by móc kontynuować drukowanie. Zazwyczaj jednak do wymiany tonera dochodzi – jak to w życiu bywa – w najmniej odpowiednim momencie. Pojawia się zatem zasadnicze pytanie – co jaki czas należy dbać o wymianę tonera w drukarce? Oraz, co ważniejsze – co zrobić ze zużytym egzemplarzem i czy można odzyskać choć trochę pieniędzy na niego wydanych? Poszukajmy nurtujących nas odpowiedzi.

Ile wynosi żywotność tonerów do drukarek laserowych?

Toner, czyli wkład do drukarki laserowej, to nic innego, jak plastikowa kaseta, w której znajduje się specjalna mieszanka. To właśnie ona, za pomocą lasera, przenoszona jest bezpośrednio na papier podczas drukowania. Co ważne – w przeciwieństwie do drukarek atramentowych i ich tuszu, w przypadku tonera łatwo oszacować liczbę stron, które możemy wydrukować. Podawane jest ona przez producenta bezpośrednio na opakowaniu i nie ulega zmianie bez względu na to, czy drukujemy często, czy sporadycznie.

Oznacza to, że kupując nowy toner do drukarki laserowej, jesteśmy informowani o tym, ile stron powinniśmy za jego pomocą wydrukować. Odpowiednie kalkulowanie pozwala przewidzieć, kiedy najdzie pora zmiany tonera na nowy, co pozwoli uniknąć przykrej niespodzianki w postaci problemów z drukiem w momencie, kiedy do druku przygotowaliśmy bardzo ważną dokumentację. Warto profilaktycznie wliczyć mały margines błędu, niemniej bycie przygotowanym na wymianę tonera i posiadanie zapasowego w zanadrzu stanowi komfortową sytuację, w której każdy użytkownik urządzenia drukującego chciałby się znaleźć.

Co można zrobić ze zużytym tonerem?

Wbrew pozorom, zużyte tonery od drukarek można poddać swoistemu recyklingowi i nadać im nowe życie, zamiast wyrzucać do śmietnika. Mało kto o tym wie, ale istnieją punkty, które oferują skup zużytych tonerów. To dobra wiadomość zwłaszcza dla przedsiębiorstw, w których znajduje się więcej drukarek, a co za tym idzie – rośnie liczba zużytych tonerów, z którymi nie wiadomo, co zrobić.

Okazuje się, że zużyte tonery można nie tylko przekazać firmom, które prowadzą skup zużytych tonerów, ale także liczyć na atrakcyjne stawki, co pozwoli zwrócić choćby w części koszty poniesione przy zakupie nowego tonera. Do najczęściej skupowanych tonerów zaliczają się te, nadające się do urządzeń drukujących większości renomowanych producentów, czyli takich firm jak Canon, HP czy też Brother. Do innych firm, których tonery łatwo sprzedać, zaliczają się takie marki, jak Ricoh, Panasonic, Lexmark, Sharp, Toshiba, Samsung, Xerox, czy też OKI lub NRG.

Gdzie sprzedać zużyte tonery?

Skoro mamy już świadomość, co można zrobić z pustymi tonerami od drukarek laserowych, pojawia się pytanie – dokąd należy się z nimi udać, by zamienić je na gotówkę. Okazuje się, że skupowanie tonerów wcale nie jest rzadkim zjawiskiem. Jednym z miejsc w Warszawie, które oferują skup zużytych tonerów, jest firma: https://mytoner.pl/skup-tonerow-oryginalnych/.

MyToner prowadzi skup nie tylko oryginalnych tonerów, ale także takich sprzętów, jak fusery, bębny do drukarek, transfery, kartridże oraz tusze do urządzeń najpopularniejszych producentów. Co istotne jednak – skupowane są wyłącznie oryginalne materiały eksploatacyjne, a nie ich zamienniki. Co więcej, powinny one posiadać oryginalne opakowania w stanie idealnym lub minimalnie uszkodzonym.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Samsung
W dzisiejszych czasach, posiadanie smartfonu wydaje się być...
Samsung Galaxy Z Flip 5
Samsung przyzwyczaił nas do dość regularnych premier swoich...
Smart TV
Dzisiejsze możliwości inteli...
Samsung
Smartfon to nie tylko gadżet i urządzenie do dzwonienia, ale...
MagicINFO
Rozwój technologiczny wymaga wręcz nieustającego dostosowywa...